Усе готово для роботи!

Шити легко та приємно, якщо у вас є якісні інструменти та зручне місце для цього зайняття. Ідеально мати свій куточок, у якому можна шити і навіть відкласти розпочату роботу. Дуже важливе гарне освітлення робочого місця. Штучне освітлення не має сліпити очі та створювати тіні.

 

 

Ножиці

Вам знадобляться великі гострі ножиці для розкроювання тканини. Найбільше для цього підходять спеціальні закрійні ножиці, сконструйовані так, що при розкроюванні їхнє нижнє лезо лежить плоско, не піднімаючи тканину.

Також потрібні маленькі гострі ножиці для всіх різальних робіт, у випадку яких закрійні ножиці незручні (наприклад, для того, щоб обрізувати нитки). Потім придбайте ножиці для паперу, щоб вирізувати викрійки, адже ваші гарні ножиці можуть затупитися. Практично, але необов'язково мати розпорювач для прорізування петель, яким можна що-небудь розпороти.

 

 

 

Зубчасті ножиці (ножиці зигзаг) використовують для розкроювання підкладкової тканини або іншої малосипкої тканини, щоб не обметувати зрізи припусків швів.

 

 

Голки

Машинні голки завжди мають бути в запасі. Краще за все мати невеликий набір, щоб ви могли у будь-який момент вибрати потрібну голку: зі звичайним вістрям – від № 70 для тонких тканин до № 100 для товстих тканин. Для дуже тонких мікроволоконних тканин підходять дуже тонкі голки мікротекс, від № 60 до № 80. Із заокругленим вістрям – для джерсі, тканин стретч і в'язаних полотен, із тригранним вістрям – для товстої шкіри, з особливо міцним і гострим кінцем – для джинсової тканини. Крім того, є подвійні голки зі звичайним та заокругленим вістрям.

 

Ручні швейні голки можуть бути різної довжини та товщини: що тонша тканина, то тонша потрібна голка. Для шиття короткими стібками використовуйте коротку голку, для довгих стібків (при наметуванні) – довгу голку. Для шиття із джерсі та шкіри є спеціальні голки із заокругленим/заточеним кінцем.

Важливо: користуйтеся тільки голками з бездоганним вістрям – непридатна голка зіпсує тканину. Для перевірки голки увіткніть її в тонкі колготки. Якщо голка застряє, вона непридатна, і її треба замінити. При шитті також потрібні шпильки з металевими або кольоровими скляними голівками.

 

Нитки для шиття

Ви повинні мати запас ниток основних кольорів. Існують звичайні швейні нитки із чистого шовку, бавовни і так звані універсальні – із синтетичних (поліефірних) волокон. Крім них є ще товсті нитки для обметування петель і для оздоблювальних швів, дуже тонкі нитки для машинної вишивки та штопання, а також нитки для зметування і наметування.

 

 

Крім того, вам знадобляться:

Наперсток для середнього пальця. Мірна (м'яка та гнучка, але не розтяжна) стрічка для зняття мірок і вимірювання довгих відрізків. Масштабна лінійка дуже зручна для того, щоб вимірювати короткі відрізки та намічати розташування петель і кишень, а також позначати припуск на шви. довга лінійка, косинець і лекало допомагають перевести деталі з листа викрійок і стануть у пригоді, якщо вам треба змінити викрійку, підганяючи її по фігурі.

 

 

Кравецька крейда білого, жовтого, синього і червоного кольору. Проте будьте обережні: користуйтеся крейдою лише на виворітному боці тканини; спробуйте спочатку на клаптику, тому що з деяких тканин крейду неможливо видалити.

Для нанесення ліній і міток на лицьовому боці тканини використовуйте хімічну крейду. Накреслені такою крейдою лінії зникають через 1–2 дні або одразу ж після прасування. Прозорий папір фірми burda або копіювальний набір фірми burda, що складається з копіювального паперу та спеціального олівця для копіювання деталей із листа викрійок. Копіювальний папір і копіювальне коліщатко служать для переведення деталей викрійки на тканину.

 

 

Для прасування потрібна праска (особливо зручна праска зі зволожувачем), прасувальна дошка та дошка для рукавів, а також клаптик тканини, через який прасують, із міцного бавовняного або лляного полотна. Усім, хто шиє багато, має сенс придбати круглу подушечку, яку можна надіти на рукавну дошку. На подушечці зручно прасувати виточки і заокруглені шви.

 

Екстра­порада

Дуже зручно прасувати через прозору тканину з бавовняного батисту: через неї добре видно, що і де прасується.

0
Поділитись:

Хіт продажу

Пальто приталенного силуэта со стоячим воротником

Жаккард с мелким леопардовым узором, покрой с цельнокроеным стоячим воротником, переходящим в...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Сукня приталеного крою з виточками на талії

Завжди знайдеться привід вийти в люди, коли в гардеробі є чудове плаття довжиною до колін, що...

39.90 грн.

Сукня на бретелях і з драпіровкою

Збоку нижче талії утворюється драпіровка, ззаду бретель протягнута через овальний виріз спинки -...

39.90 грн.