0

Різновиди голок

Голка - вона і є голка? Нічого подібного! Якщо ви думаєте, що знаєте все про цих незамінних помічників, ви здивуєтеся кількості їх різновидів, які неодмінно мають бути представлені у вашій подушечці для голок.

 

 

 Цей пончик навіть кращий за справжній і зробити його дуже легко! Беремо шматочок темного фетру і відрізок декоративної стрічки, трохи вати для наповнення, зверху прикрашаємо «глазур'ю» з більш світлого фетру на швейній машині, пришиваємо в довільному порядку бісер - і ось наша подушечка-пончик готова!

 

 

1 ШВЕЙНІ ГОЛКИ / ГОЛКИ ДЛЯ ШТОПАННЯ

(За годинниковою стрілкою) Перші три швейні голки розрізняються довжиною і товщиною. Вибір довжини - справа смаку, а товщина залежить від тканини. Гладке вушко полегшує  втягання нитки і не пошкоджує її. Тонкі голки для штопання допоможуть усунути дірочки на тонких тканинах, більш товсті голки підходять для зметування.

 

2 ГОЛКИ ДЛЯ ВИШИВАННЯ

Голки для вишивання із заокругленим вістрям використовуються для рівномірних рахункових тканин (наприклад, страмін, грубе лляне полотно). Голка з особливо великим вушком (див. друга за годинниковою стрілкою) застосовується, перш за все, для вишивання килимів і гобеленів.

 

3 ГОЛКИ ДЖЕРСІ / З ДВОМА ВУШКАМИ / ДЛЯ КАПЕЛЮХІВ

Голки джерсі із заокругленим вістрям розсувають нитки полотна при проколюванні і, таким чином, не ушкоджують в'язані, стретчеві і синтетичні полотна. Голки з двома вушками («голки для людей з вадами зору» - див. посередині) полегшують втягання нитки: нитку втягують у вушко зверху. Дуже довгі голки для капелюхів легко проходять крізь товстий фетр і тому широко використовуються майстрами-капелюшниками. Ці голки також підходять для виконання плісировки та буфів.

 

4 ГОЛКИ ДЛЯ ЛЯЛЬОК І БіСЕРУ

Голки для ляльок легко впораються як з м'якими іграшками, так і з товстими квілтами. Голки для нанизування бісеру - надтонкі та гнучкі - проникають навіть у найтонші отвори.

 

5 ГОЛКИ ДЛЯ ГРУБОЇ РУЧНОЇ РОБОТИ

Серед них голки для матраців і тюків (при шитті використовуються грубі нитки з пеньки  або джуту), ткацькі голки (для товстих ниток, що застосовуються у ткацтві), голки для мішків (для шиття з грубих і щільних тканин).

 

6 ГОЛКИ ДЛЯ ЗАВЕДЕННЯ

У них тупе вістря і широке вушко. Перша голка використовується для вдівання еластичних стрічок або шнурів в куліски, а друга, більш тонка, - для гумових жилок.

 

7 ГОЛКА ДЛЯ ШКІРИ

Проколюючи натуральну або штучну шкіру, така голка, що має вістря з тригранним заточуванням, утворює мікророзріз. Це істотно полегшує процес пошиття, і сліди на матеріалі не залишаються.

 

8 ГОЛКИ ДЛЯ ОББИВКИ МЕБЛІВ

Використовуються при оббивці або ремонті тканини на м'яких меблях. Вигин голки ніби продовжує рух руки.

 

0
Поділитись:

Хіт продажу