0

Модна абетка: літера О

Обі

(яп. 帯, букв. «пояс») – традиційний японський пояс для чоловічого і жіночого одягу, яким підперезували кімоно. Пояс для чоловіків зазвичай близько 10 см в ширину і починаючи з XVII ст. має забарвлення у досить стриманих кольорах. Жіночий обі близько 40 см в ширину і 4 м у довжину. Зав’язується на бант різними способами відповідно до правил етикету. Пояси обі виготовляються з конопель, шовку і бавовни з різноманітними візерунками і коштують дорожче за саме кімоно. Існують такі види жіночих японських поясів: мару-обі, фукуро-обі, нагоя-обі, ханхаба-обі, хека-обі.

 

Сукня прямого крою з поясом обі

 

Блузка та пояс 117 B Burda 10/2015             Кімоно з поясом обі (фото wikipedia.org)

 

Оборка

Прямокутна смуга тканини, на якій виконується зборка. Варто відрізняти від воланів, які на відміну від оборок викроюються по колу. Баска – це теж вид оборки. Вперше оборки стали з’являтися у якості декору одягу в XV ст. Тоді вони найчастіше були одного кольору з основною тканиною виробу. У XVII ст. популярність оборок досягла свого піку. Вони були скрізь: і на жіночому, і на чоловічому вбранні.

 

Баварські оборки: як це робиться

 

 

Як пошити сукню з оборками, оздоблену кантом (модель 110 B Burda 9/2017)

 

Обшивка

Деталь крою, яку використовують для оброблення зрізів і вирізів у текстильних або шкіряних виробах. Обшивки бувають підкроєними (тобто викроєними окремо) і суцільнокроєними з основною деталлю крою. Зазвичай обшивки додаткову укріплюють прокладками (флізелін). Обшивкою обробляють вирізи горловини, пройм у виробі без рукавів, верх спідниці або брюк без пояса тощо.

 

Вузьке місце: як обробити обшивкою короткі плечові зрізи

 

 

Як виконати єдину обшивку для горловини і пройм

 

Оверлок

(від англ. overlock) – вид швацької машини для обметування зрізів у текстильних виробах. В 1881 р. американська фірма “J.M.Merrow & Son” запатентувала швацьку машину, яка виконувала краєобметувальний стібок. Після декількох модернизацій у 1889 р. машина набула сучасного вигляду. Одночасно з обметуванням оверлок виконує обрізку надлишків тканини на припусках швів. Окрім 3-х і 4-х ниткового обметування сучасні оверлоки вищого класу можуть робити і 2-х ниткове обметування на найтонших і делікатних тканинах.

 

Усі види побутових швейних машин

 

 

Практичні поради щодо вибору оверлока

 

Оверсайз

(англ. oversize – негабаритний, дуже великий) – так називають одяг, який умисне шиється або добирається надмірно просторого крою. Речі в стилі оверсайз на вигляд здаються ніби завеликими своєму власнику. Мода на об’ємні речі прийшла до нас з 80-х рр.. Зараз oversize виокремився у самостійний напрям і не зникає з подіумів, лише видозмінюючись у руслі загальних тенденцій актуального сезону. Просторі пальта, пуловери і сорочки здатні приховати зайві кілограми і підкреслити тендітність стрункої фігури. Важливо лише дотримуватися правильних пропорцій і кольорових акцентів в усьому ансамблі.

 

Контрастні образи з жилетом оверсайз

 

Пальто оверсайз (фотофорум)                   Сукня оверсайз (фотофорум)

 

О, силует! Як пошити пальто оверсайз в стилі колор-блокінг

 

Оксфорди

(англ. Oxford shoes) – вид черевиків із закритою шнурівкою із союзкою, нашитою зверху берців. Можуть бути з перфорацією і без неї. Така модель чоловічих туфель була модною в Британії у XVIII ст. і тоді називалася «балморали» на честь замку Балморал в Шотландії. У ХІХ ст. «балморали» стали надзвичайно популярними серед студентів Оксфордського університету і поступово змінили назву на «оксфорди». Тепер це не лише чоловіче, а й жіноче взуття. Для жінок випускаються навіть оксфорди на підборах.

 

Pretty Preppy

 

туфлі оксфорди (фото wikipedia.org) 

 

Пальто ольстер

(Ulster coat) – довге двобортне чоловіче пальто з високим коміром, накладними кишенями і манжетами-одворотами на рукавах. Ззаду на талії пришивається пояс на двох ґудзиках. Відмінна риса: нижній короткий бік коміра і верхній бік лацканів спрямовані вниз і майже торкаються один одного. Таке пальто почали випускати у 1870-ті рр.. в ірландській провінції Ольстер, на честь якої і отримало назву. В ті часи воно мало пелерину і могло бути як однобортним, так і двобортним. У 1890-х рр. з’явилися моделі без пелерини. Сплеск популярності ольстерське пальто пережило у 1930-х рр. Осучаснену версію цієї моделі нам демонструє Бенедикт Камбербетч у ролі Шерлока Голмса. Артур Конан Дойл неодноразово згадує пальто ольстер у своїх оповіданнях.

 

Як пошити легке двобортне пальто

 

Пальто ольстер 1903 р. (фото wikipedia.org)      Пальто 105 Burda 9/2015

 

Органза

Прозора жорстка тканина полотняного переплетення. Виробляється шляхом скручування двох волокон шовку, віскози або поліестеру. Може мати глянцеву або матову поверхню. В Європу органза потрапила наприкінці XVIII ст. з міста Ургенч (по-узбецьки Урганч). Можливо, від нього і отримала назву. У Вебстерівському і Оксфордському словниках назву тканини «органза» вважають похідною від назви американської торгової марки Logranza, під якою випускалися шовкові тканини. Напівпрозора легка органза – чудовий матеріал для пошиття святкового вбрання і текстильного декору.

 

Комірець з мережива і органзи

 

 

Мадам Батерфляй: прикрашаємо одяг і аксесуари метеликами з органзи

 

Очіпок

(очепок, чепець, чіпець, каптур, капор, чепак, керпа) - головний убір, який обов’язково носили заміжні жінки у стародавній Україні. Святковий твердий очіпок шився на каркасі з коштовних тканин – парчі, тафти оксамиту. М’який очіпок носили під твердим або як самостійну річ. Повсякденний очіпок шили з дешевих матеріалів. Жінка знімала очіпок лише перед сном. Кожен регіон України має власні традиції у виготовленні очіпків. За тим, з якої тканини він виготовлений, як пошитий, можна було визначити місцевість, звідки походить його власниця.

 

Українське національне вбрання (фото wikipedia.org) 

 

модна абетка

 

0
Поділитись:

Хіт продажу