0
Акція 1+1=3

Класичний спосіб в'язання шкарпеток

Класичний або так званий «бабусин» спосіб в'язання шкарпеток на п’яти панчішних спицях, починаючи від верхньої резинки.

1. Набірний ряд

Необхідну кількість петель (68 п. для розміру 40, пряжа 250-260 м/50 г) набрати на панчішні спиці № 2,5 і рівномірно розподілити на 4 спицях. Початок кругового ряду проходить по задній середній лінії = між 4-ю та 1-ю спицями, і це місце вже відзначено кінцем робочої нитки.


2. Верхня частина

В'язання верхньої частини шкарпетки почати з резинки (= поперемінно 1 лиц. і 1 вив. або 2 лиц. і 2 вив.). Завдяки чергуванню лицьових і виворітних петель шкарпетка у верхній частині набуває необхідної еластичності.

 

Крок за кроком: як в’язати п’ятку в шкарпетках

 


3. Стінка п'яти

Стінку п'яти в'язати на петлях 4-ї та 1-ї спиць (тобто на спицях перед і після початку кругового ряду) рядами у прямому та зворотному напрямах: для розм. 40 на 32 п. в'язати 6,5 см. При цьому з обох боків на останніх 2 п. в'язати хустковою в'язкою, на середніх 28 п. - лицьовою гладдю.


4. Розподіл петель п'яти

Для формування п'яти петлі стінки п'яти розділити на 3 частини: на 1-й та 3-й спицях - по 11 п., на 2-й середній спиці - 10 п. Відзначити першу та останню петлі 2-ї спиці.

 

Капці домашні і саше для їхнього зберігання

 


5. Нижня частина п'яти

* Петлі 2-ї спиці пров'язати лицьовими до 2-ї позначеної петлі, позначену петлю і наступну петлю 3-ї спиці пров'язати разом із нахилом вліво. Повернути. Потім 1-у п. зняти, як при виворітному в'язанні та петлі 2-ї спиці пров'язати виворітними до 1-ї позначеної петлі. Позначену петлю і наступну петлю 1-ї спиці пров'язати разом виворітною. Повернути і 1-у п. 2-ї спиці зняти, як при виворітному в'язанні. Від * повторювати.


6. Закінчення п'яти

Продовжувати в'язати рядами, поки не будуть використані всі петлі 1-ї та 3-ї спиць і на 2-й спиці не залишиться всього 10 п. Потім пров'язати перші 5 п. до середини = місце переходу від ряду до ряду при в'язанні по колу.

 

В'язання рукавиць із клином для великого пальця

 


7. Набір петель для стопи

1-й спицею наступні 5 п. пров'язати лицьовими і по краю стінки п'яти набрати петлі (для розм. 40 ще 22 п. = 27 п. на 1-й спиці). Петлі 2-ї та 3-ї спиць (= по 16 п.) пров'язати лицьовими, потім 4-ю спицею набрати по другому краю стінки п’яти 22 п. і пров'язати лицьовими останні 5 п. = 27 п. на 4-й спиці.


8. Клин підйому стопи

Потім для клину підйому стопи убавити петлі: останні 2 п. 1-ї спиці пров'язати разом лицьовою, перші 2 п. 4-ї спиці пров'язати разом із нахилом вліво. Ці убавки повторити в кожному 2-му р. ще 4 рази = 64 п.

 

Теплі в'язані капці для всієї сім'ї

 


9. В'язання стопи

Від клину стопи до миска в'язати без зміни кількості петель лицьовою гладдю по колу. Для зручнішого підрахунку рядів (для другої шкарпетки) можна останню петлю 1-ї спиці та 1-у п. 4-ї спиці (наприклад, у кожному 5-му р.) пров'язувати виворітними.


10. В'язання миска

При довжині стопи 21,5 см почати формувати мисок: петлі 1-ї та 3-ї спиць пров'язати до останніх 3 п., потім 2 п. пров'язати разом лиц., останню петлю пров'язати лиц.: на 2-й та 4-й спицях 1-у п. пров'язати лицьовою, наступні 2 п. пров'язати разом із нахилом вліво. Ці убавки повторити в кожному 2-му р. ще 13 разів = 8 п. Ці петлі стягнути на робочій нитці і кінець нитки закріпити.

 


Готово!

 

За матеріалами журналу Burda. В'язання 2015

 


0
Поділитись:

Зачекайте будь-ласка