0
Акція 1+1=3

В'язання рукавиць із клином для великого пальця

Наш докладний ілюстрований курс допоможе вам навчитися в'язати рукавиці класичним способом - із клином для великого пальця.

КРОК 1

Щоб рукавиці добре сиділи і не стискали руку, важливо правильно визначити розмір. Для цього потрібно покласти кисть руки на аркуш паперу і, злегка відвівши вбік великий палець, обвести за зовнішнім контуром.

 

Рукавиці з отворами для пальців: шиємо власноруч

 


КРОК 2

Щоб при в'язанні уникнути ретельного підрахунку рядів, слід зробити розмітку - позначити на отриманому контурі допоміжні лінії:

 

  • лінія а - кінець манжети в резинку;
  • лінія b - початок великого пальця;
  • лінія с - кінчик мізинця і початок убавок для формування верхньої частини рукавиці;
  • лінія e-d - довжина великого пальця.


КРОК 3

Набирати петлі для рукавиць слід за можливості максимально вільно, щоб манжета по краю залишалася розтяжною. Тому набір краще виконувати двома спицями на дві спиці.

 

Спочатку набрати стільки петель, скільки потрібно для однієї спиці (= довжину манжети по колу розділити на 4). Потім спицю витягнути, покласти паралельно спиці, що залишилася, і набрати таку ж кількість петель. Аналогічно набрати петлі для 3-ї та 4-ї спиць.

 

Щоб надати додаткової міцності краю манжети, набір петель можна виконувати подвійною ниткою.

 

Хрестоподібний набір петель подвійною ниткою

 


КРОК 4

Ряд замкнути в кільце, для цього 5-ю спицею пров'язати 1 п. у бік стрілки.

 

Шиємо теплі флісові рукавиці

 


КРОК 5

Закріпити початок нитки. Для цього, пров'язавши 1-й круговий ряд, початок нитки протягнути через початкову петлю у напрямі нижньої стрілки. Верхня стрілка (= вгорі праворуч) показує, як пров'язується 1-а петля 3-ї спиці.


КРОК 6

Зв'язати манжету резинкою (= поперемінно 1 вив., 1 лиц.) і в'язати по колу лицьовою гладдю до початку великого пальця.

 

Для перемички набрати лише 3 п. і включити їх в ряд. У 7-му р. від перемички по обидва боки від середини перемички по 2 п. пров'язати разом лицьовими.

 

В’язання: як закрити петлі голкою італійським способом

 


КРОК 7

В'язати лицьовою гладдю по колу до початку формування верхньої частини рукавиці. Убавки для верхньої частини рукавиці виконувати так, щоб край проходив уздовж кінчиків пальців. Петлі 3-ї та 4-ї спиць = зовнішня частина рукавиці, петлі 1-ї та 2-ї спиць = внутрішня частина рукавиці.

 

Для формування верхньої частини 2-ю і 3-ю п. 1-ї та 3-ї спиць пров'язати разом із нахилом вліво, останні 2-ю і 3-ю п. 2-ї та 4-ї спиць пров'язати разом лицьовою. Убавки виконувати в кожному наступному 2-му р.

 

Останні 8 п. з'єднати трикотажним швом «петля у петлю». Кінець нитки пропустити всередину рукавиці і закріпити.

 

Великий палець в'язати лицьовою гладдю по колу, до петель клину набрати 3 п. з перемички. Зв'язавши великий палець потрібної довжини, виконати убавки для кінчика. Для цього на кожній спиці перші 2 п. пров'язувати разом, поки не залишаться 4 петлі.


КРОК 8

Кінці ниток (у верхній частині та на кінчику великого пальця) пропустити всередину рукавиці та закріпити. Другу рукавицю в'язати в дзеркальному відображенні, роблячи прибавки для клину перед та після 4-ї лиц. петлі.

 

Усі в'язані моделі BURDA

 

 

За матеріалами Burda. В'язання 2016

 


0
Поділитись:

Зачекайте будь-ласка