Як пошити блузон 119 Burda 2/2019 без підкладки

Захоплення блузонами цього сезону не пройшло і повз мене. Для шиття вибрала модель 119 Burda 2/2019 з жіночними деталями у вигляді призбореної фігурної планки горловини і стрічок-зав'язок. У своєму майстер-класі я детально покажу усі етапи шиття, в тому числі виконання прорізних кишень з листочками і обробку швів косою бейкою, оскільки свій блузон я вирішила шити без підкладки.

 

 

 

 

Вам знадобиться:

Для пошиття знадобилося 1, 50 м цупкої бавовняної тканини при ширині 1,70 м; близько 12 м готової косої бейки, дублерин для укріплення підбортів і листочок кишень, 1 роз'ємна застібка-блискавка довжиною 60 см; 2,30 м еластичної стрічки шириною 3 см і 1,70 м репсової стрічки шириною 2,5 см.


КРОК 1. Прокладка

Клейову прокладку дублерин припрасувати з виворітного боку підбортів, обшивки горловини спинки і листочок.

 

 

Смуги шириною по 3 см припрасувати до пілочок поверх розмічених ліній кишень.


КРОК 2. На пілочках виконати прорізні кишені з листочками

Кожну листочку скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину, на кінцях листочки зшити короткі зрізи. Припуски швів зрізати близько до строчок, на кутах - навскіс. Листочку вивернути і припрасувати.

 

 

Припуски по зрізах пришивання листочки зрізати до ширини 7 мм. 

 

 

Листочку приколоти до пілочки лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши відкриті зрізи листочки із розміченою лінією кишені, при цьому листочка спрямована вниз.

 

 

Мішковину кишені (дет. 10, див. інструкцію з пошиття)  приколоти поверх листочки, сумістивши верхній зріз мішковини зі зрізами пришивання листочки. Листочку і мішковину кишені пришити разом.

 

 

Припуски шва пришивання відвернути вниз і приколоти. Іншу мішковину кишені (дет. 9, див. інструкцію з пошиття) накласти на пілочку навпроти листочки і пришити на відстані 1 см від лінії шва пришивання листочки, виконавши шов коротшим за шов пришивання листочки на бл. 5 мм з обох боків.

 

 

Пілочку прорізати між швами, до кінців швів – навскіс. При цьому не пошкодити листочку і мішковини.

 

 

Мішковину кишені (дет. 9, див. інструкцію з пошиття) відвернути на виворітний бік.

 

 

Листочку запрасувати на проріз.

 

 

Маленькі трикутники на кінцях прорізу відвернути на виворітний бік…

 

 

… і пришити до мішковин кишені.

 

 

Мішковини кишені зшити. Зрізи обробити косою бейкою.

 

 

Для цього готову косу бейку скласти уздовж навпіл і припрасувати таким чином, щоб один поздовжній зріз виступав приблизно на 2 мм за інший. Вкласти у підготовлену бейку зрізи кишені, наметати і прокласти строчку в край. На кутах бейку трішки припосадити.

 

 

Кінці листочки пришити вручну незатягнутими стібками.

 

 


КРОК 3. Плечові і бокові шви

Зрізи плечових і бокових швів обробити косою бейкою (див. Крок 2).

 

 

Виконати плечові і бокові шви.

 

 

Припуски швів розпрасувати.

 


КРОК 4. Пояс по нижньому зрізу

Один поздовжній бік пояса обробити косою бейкою (див. Крок 2).

 

 

Пояс по нижньому зрізу скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину і припрасувати. Скласти необроблений косою бейкою поздовжній зріз пояса із нижнім зрізом блузона лицьовим боком до лицьового боку і зшити. Припуски шва обметати разом і запрасувати вниз на пояс.

 

 

Пояс знову скласти уздовж навпіл і прокласти строчку точно в шов пришивання пояса, прихоплюючи з вивороту оброблений косою бейкою поздовжній зріз пояса. Для куліски посередині пояса прокласти поздовжню строчку.

 

 

Від еластичної стрічки відрізати 2 відрізки потрібної довжини для вашого розміру (див. інструкцію з шиття). Еластичні стрічки втягнути в куліски пояса, кінці еластичних стрічок пришити до припусків.

 


КРОК 5. Фігурні планки пілочок і горловини

На верхніх деталях фігурних планок пілочок і на фігурній планці горловини спинки зшити плечові зрізи, підборти і обшивку горловини спинки зшити по плечових зрізах. Припуски швів розпрасувати. Кінці верхніх деталей планок пілочок запрасувати по лініях згинів на виворітний бік, приметати під бокові зрізи.

 

Від репсової стрічки відрізати 2 відрізки довжиною по 30 см. По одному кінцю репсової стрічки пришити до верхніх зрізів нижніх деталей фігурних планок пілочок за розміткою, інші кінці репсових стрічок зрізати навскіс.

 

 

Зовнішні зрізи горловини спинки і підбортів обробити косою бейкою (див. Крок 2).

 

 

Верхні деталі фігурних планок пілочок наметати на нижні деталі планок пілочок, сумістивши запрасовані зрізи за лініями суміщення.

 

 

 

Зрізи верхніх деталей фігурних планок пілочок і планки горловини спинки призборити до довжини зрізу горловини блузона. Кінці ниток строчок призборювання зв’язати, збоку рівномірно розподілити. Підборти і обшивку горловини спинки приколоти до фігурних планок пілочок і горловини спинки лицьовим боком до лицьового боку, зрізи горловин зшити між поперечними мітками.

 

 

Припуски шва по горловині зрізати. Підборти і обшивку горловини спинки настрочити на припуски шва пришивання близько до шва. Підборти і обшивку горловину спинки відвернути на виворітний бік, краї припрасувати. Одночасно підвернути всередину припуски поздовжніх зрізів підбортів і фігурних планок пілочок і теж припрасувати.

 

 

Нижні краї фігурної планки пілочки і підборта скласти лицьовими боками і зшити. Вивернути і припрасувати.

 


КРОК 6. Застбіка-блискавка

Виміряти довжину передніх відкритих зрізів планок пілочок. Роз’ємну застібку блискавку вкоротити біля верхнього кінця до цієї довжини.

 

Застібку-блискавку розкрити. Половинки застібки-блискавки вкласти між підбортом і передньою планкою пілочки так, щоб зубчики виступали, і пришити на відстані по 5 мм (лапка швацької машини для пришивання застібок-блискавок і кантів).

 

 

Фігурні планки пілочок і горловини спинки пришити разом з підбортами і обшивкою горловини спинки до блузона. Припуски шва запрасувати на блузон.

 

 

Уздовж шва пришивання прокласти строчку точно в шов, прихоплюючи з виворітного боку підборт.

 


КРОК 7. Рукави

Поздовжні зрізи рукавів і один поздовжній зріз манжети обробити косою бейкою (див. Крок 2).

 

 

Виконати шви рукавів.

 

 

Припуски швів розпрасувати.

 

 

Кінці манжети зшити лицьовим боком до лицьового боку, залишивши у шві на зовнішній половинці манжети відкритими зрізи для втягування еластичної стрічки.

 

 

Манжету скласти навпіл лицьовим боком назовні і припрасувати.

 

 

Манжету відвернути вниз і з лицьового боку прокласти строчку точно в шов пришивання, прихоплюючи з вивороту оброблений косою бейкою поздовжній край манжети.

 

 

Від еластичної стрічки відрізати два відрізки потрібної довжини (див. інструкцію з пошиття). Репсову стрічку розділити на 4 рівні частини. По два відрізки репсової стрічки пришити до кінців кожної еластичної стрічки.

 

 

Репсові стрічки з еластичними стрічками втягнути в куліски манжет, кінці репсових стрічок зв’язати.

 

 

Вшити рукави.

 

 

Припуски швів обробити разом косою бейкою (див. Крок 2).

 


Блузон готовий!

Більше фото блузона на мені і деталей готового виробу дивіться на фотофорумі.


12
Поділитись:
+ коментувати

12 Коментарів

Олена, дуже дякую за такий чудовий майстер класс!

Зрозуміло і докладно! Відмінний майстер-клас!

Чудовий майстер клас, зрозуміло, докладно та доступно! Обожнюю оброблення косою стрічкою, але нажаль сама не вмію(((

Дякую!Тільки робила кишені на своєму блузоні і витратила багато часу. А ви так зрозуміло все розписали та показали)

Дякую за такий зрозумілий і докладний майстер-клас.

ВАУ!!!! Какой подробный МК! Столько фото))))) такой труд!!!!!! Благодарю вас, Леночка! Класс мастер-класс))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Чудовий МК! Іноді в самому журналі опис дається занадто професійний - а тут завдяки фото зрозуміло буде навіть початківцю!

Дякую за всі приємні коментарі! Буду рада, якщо МК стане у пригоді. Якщо є час і натхнення, діліться також власним досвідом тут, у розділі "Майстер-класи")

Дякую за чудовий майстер-клас. Взагалі все молодці хто прийняв участь у пошитті цього блузона.

Дякую, Олю. Якби не флешмоб, я б ще довго збиралася шити цей блузон) А тепер до весняного тепла готова!

Чудовий майстер - клас! Дякую, Олено, за прекрасну роботу, докладні фото та бажання поділитися цим усім із нами!

Дякую, Лано! Тепер намагаюся фотографувати процес, коли щось шию. Трохи витрачу додаткового часу на підготовку МК, але ж розумію, що комусь це може стати в пригоді.

Хіт продажу

Жакет приталеного силуету

Приталений шерстяний жакет із вузькими рукавами, доповнений саморобним ременем з такого ж...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Видовжений пуловер з коміром гольф

Ну хто відмовиться від такого чудового і нескладного в пошитті вбрання? Видовжений пуловер з...

39.90 грн.

Пуловер без рукавів із суцільнокроєним коміром

Пуловери прямого крою, з приспущеною лінією плечей і суцільнокроєним коміром. ...

44.90 грн.