Як сплести комірець "Ірландським мереживом"

 Для створення ірландського мережива використовується спеціальна техніка плетіння гачком. Виріб не в'яжеться послідовними рядами, а складається з окремих мотивів, які з'єднуються між собою сіткою. 

Насправді, в'язати ірландське мереживо не так вже й важко, як здається на перший погляд. Треба лише взяти в руки гачок, нитки і почнемо.

Перший елемент - кільце (7шт.)

Наберіть ланцюжок з 10-ти повітряних петель (ПП) і замкніть його в кільце. Одна ПП підйому, 25 стовпчиків без накиду (ст БН) навколо ланцюжка.


Другий елемент- квіточка (12 шт.)

Сплетіть ще одне кільце. З першої петлі кільця сплести три ПП підйому і 1 ст БН ; з другої петлі кільця - 2 ст з одним накидом ; з третьої петлі кільця - 2 ст з двома накидами ; з четвертої петлі кільця -2 ст з одним накидом ; з п'ятої петлі кільця - 1 ст БН і 2 ПП . Аналогічно зв'язати ще 4 пелюстки квіточки.


Третій елемент - зірочка (20 шт.)

На готовому кільці плетемо 8 арочок з 5-ти ПП, пропускаючи знизу по дві петлі кільця. Зірочки з'еднуйте між собою під час плетіння арочок, як показано на фото.


Нерівномірна сітка

Після того, як ви сплели ряд з 20- ти зірочок, переходимо до з'єднувальної сітки. Плетемо по схемі перший ряд.


З'єднання елементів

Пров'язуючи другий ряд сітки , підхоплюйте гачком пелюстки шести готових квіточок з виворітного боку, як показано на фото.


Заключний етап

Решту квіточок і кілець охайно пришийте з виворітного боку, формуючи два кутика комірця. Зовнішній край сітки і зірочок обв'язати ст БН. Ваш неповторний комірець готовий, носіть із задоволенням !


2
Поділитись:
+ коментувати

2 Коментарі

І ще один чудовий МК! Все зрозуміло розписано і показано. Нажаль, плетіння гачком завжди складніше мені дається, ніж спицями.

Олено, насправді мені також. Я Вам більше того скажу, я сама плету гачком не більше року. Ніяк не наважувалась спробувати, думала не подужаю, занадто не зрозумілим після двох спиць був для мене цей гачок - одинак. Але бажання мати ажурні речі, змусило нарешті купити гачок та спробувати. Почала з великого гачка # 4 ( улюблений розмір спиць :) і товстоі вовни. Спочатку сплела квіточку , потім квадратики й так непомітно "підсіла" на гачок. Тому, впевнена, Вам теж це вдасться (я знаю з якою завзятістю і наполегливістю Ви творите всі Ваші речі. ;)

Хіт продажу

Блуза з рукавами кімоно

Дуже сексуально: простора довга блуза з кулісками в плечових швах і обтислі брюки з одворотами на...

49.9 грн.

Зараз переглядають

Жакет із замшевим поясом

Великий шалевий комір шикарно обрамляє виріз горловини сатинового жакета. Широкі рукави внизу...

49.9 грн.

Просторі брюки зі складками

Коли сонце сховається за лінією горизонту, саме час блиснути в брючному костюмі з тканини з...

49.9 грн.