Як сплести комірець "Ірландським мереживом"

 Для створення ірландського мережива використовується спеціальна техніка плетіння гачком. Виріб не в'яжеться послідовними рядами, а складається з окремих мотивів, які з'єднуються між собою сіткою. 

Насправді, в'язати ірландське мереживо не так вже й важко, як здається на перший погляд. Треба лише взяти в руки гачок, нитки і почнемо.

Перший елемент - кільце (7шт.)

Наберіть ланцюжок з 10-ти повітряних петель (ПП) і замкніть його в кільце. Одна ПП підйому, 25 стовпчиків без накиду (ст БН) навколо ланцюжка.


Другий елемент- квіточка (12 шт.)

Сплетіть ще одне кільце. З першої петлі кільця сплести три ПП підйому і 1 ст БН ; з другої петлі кільця - 2 ст з одним накидом ; з третьої петлі кільця - 2 ст з двома накидами ; з четвертої петлі кільця -2 ст з одним накидом ; з п'ятої петлі кільця - 1 ст БН і 2 ПП . Аналогічно зв'язати ще 4 пелюстки квіточки.


Третій елемент - зірочка (20 шт.)

На готовому кільці плетемо 8 арочок з 5-ти ПП, пропускаючи знизу по дві петлі кільця. Зірочки з'еднуйте між собою під час плетіння арочок, як показано на фото.


Нерівномірна сітка

Після того, як ви сплели ряд з 20- ти зірочок, переходимо до з'єднувальної сітки. Плетемо по схемі перший ряд.


З'єднання елементів

Пров'язуючи другий ряд сітки , підхоплюйте гачком пелюстки шести готових квіточок з виворітного боку, як показано на фото.


Заключний етап

Решту квіточок і кілець охайно пришийте з виворітного боку, формуючи два кутика комірця. Зовнішній край сітки і зірочок обв'язати ст БН. Ваш неповторний комірець готовий, носіть із задоволенням !


Подобається  2
Поділитись:
+ коментувати

2 Коментарі

І ще один чудовий МК! Все зрозуміло розписано і показано. Нажаль, плетіння гачком завжди складніше мені дається, ніж спицями.

Олено, насправді мені також. Я Вам більше того скажу, я сама плету гачком не більше року. Ніяк не наважувалась спробувати, думала не подужаю, занадто не зрозумілим після двох спиць був для мене цей гачок - одинак. Але бажання мати ажурні речі, змусило нарешті купити гачок та спробувати. Почала з великого гачка # 4 ( улюблений розмір спиць :) і товстоі вовни. Спочатку сплела квіточку , потім квадратики й так непомітно "підсіла" на гачок. Тому, впевнена, Вам теж це вдасться (я знаю з якою завзятістю і наполегливістю Ви творите всі Ваші речі. ;)

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Блузон із трикотажу з люрексом

Ще один варіант для вечора - короткий трикотажний блузон з широкими кулісками по нижньому краю і...

49.95грн.

Зараз переглядають

Блузон оксамитовий з капюшоном

Блузон а-ля бомбер з рукавами реглан хоч і пошитий з атласу, має при цьому досить невимушений і...

62.95грн.

Блузка з оборками і пишними рукавами

Завдяки однотонному попліну оборки і зборки стають виразнішими, а сама блузка – стриманішою....

49.95грн.