Quiet book: розвиваюча м’яка книжка для малят власноруч

Спіймати двох зайців відразу: наша «вухата» текстильна книжка (quiet book) - це і забавна м'яка іграшка, і захоплюючий розвиваючий посібник.

 

Малята пізнають світ перш за все через тактильні відчуття і зоровий контакт. У нашій розвиваючій книжці, пошитій із різних тканин, крихітка знайде стільки всього цікавого, яскравого, приємного на дотик! Малюки з цікавістю та захватом розглядатимуть різні барвисті візерунки, цифри і тварин. На кожній сторінці книжки відкривається новий світ...

 

 

Відразу хочеться посмикати за вушка, що стирчать і помацати пухнастий помпончик!

 

 

Поросята, курочки, рибка - кого тут тільки не побачиш!

 

 

Вам знадобиться:

- 4 різні тканини розміром мінімум по 45 x 25 см для сторінок і різні клапті для дрібних деталей

- нитки для шиття

- клапті різних об'ємних прокладок: флізелін Style-Vil, волюменфліз H 640, волюменфліз P 120

- клапті флізеліну флізофіксу і флізеліну H 250

- 1 незабарвлене дерев'яне кільце діаметром 6 см

- бавовняний шнур завдовжки бл. 20 см

- пристрій для виготовлення помпонів

- пряжа двох кольорів для помпонів

- залишки чорних ниток для вишивання

- відрізок стрічки велкро, клапоть фетру, наповнювач

 

КРІМ ТОГО:

- олівець, ножиці для паперу, сантиметрова стрічка або масштабна лінійка

- кравецькі шпильки, кравецькі крейда

- ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля

- голка швацької машини, ручна голка для шиття, голка для вишивання з вістрям

- ножиці для паперу

- шовковий або копіювальний папір

- трик-маркер (маркер, що сам зникає)

 

Рекомендовані тканини: бавовняні тканини різних фактур і з різними візерунками: наприклад, подвійна газова тканина, набивна бавовняна тканина з покриттям, вельвет в тонкий рубчик, дитячі тканини із цифрами та тваринами.

 

 


Роздрукувати мотиви

Мотиви вушка, рибки, човна і серця роздрукувати на принтері на аркуші формату А4 і вирізати по контуру.

 

 


Підготовка тканин

Щоб готовий виріб не сів після першого прання, ми рекомендуємо випрати і висушити тканини перед пошиттям. Також попереднє прання допоможе позбутися від небажаних домішок і залишків фарби. Потім тканини слід добре випрасувати - це полегшить розкрій.

 

Щоб книга була м'якою і її зручно було тримати в руках, перед пошиттям ми продублювали тканини різними прокладками. Клейові прокладки слід припрасувати з виворітного боку тканин (див. інструкцію виробника). Прокладки, що не припрасовуються, слід приметувати з виворітного боку тканин великими стібками. Можна використовувати різні прокладки в залежності від того, наскільки об'ємними ви хочете отримати деталі. Це стосується і тканин з мотивами цифр і/або тварин.

 

Маленькі радощі: 20 викрійок одягу та аксесуарів для немовлят

 


1 Розкрій сторінок книги

Для сторінок з чотирьох видів тканин викроїти прямокутники розміром по 43 x 22 см (припуски вже враховані в цих розмірах). На всіх прямокутниках розмітити з лицьового боку за допомогою трик-маркера і лінійки лінії середини.


2 Розкрій мотивів

З двох різних тканин викроїти по 2 вушка. Для цього кожну тканину скласти навпіл лицьовим боком всередину. Паперову деталь вушка накласти на тканину і приколоти. За допомогою олівця або кравецької крейди навколо паперової деталі вушка накреслити припуск шириною 1 см. Вушка викроїти по накреслених лініях. Так само викроїти з різних тканин по 1 деталі серця і човна. Тканини розкласти в один шар. Вибирати і поєднувати тканини можна як завгодно.

 

Настінний органайзер «Зайчик» для дитячої кімнати

 


3 Розкрій дрібних деталей

З клаптя фетру викроїти дві рибки (припуски на шви не потрібні). З будь-якої тканини викроїти дві смуги для закріплення кільця, помпона і для підвішування книги: 70 x 6 см і 6 x 4 см (припуски вже враховані в цих розмірах).

 

Дитяча гра з текстилю (пазли)

 

 


4 Оченята і носик

На паперовій основі флізофіксу накреслити кола для очей і трикутник для носика. Для цього флізофікс накласти на мотиви паперовою основою вгору і обвести контури олівцем. Мотиви вирізати з припусками, користуючись ножицями для паперу. Вирізані мотиви припрасувати з виворітного боку тканини, вибраної для мордочки.

 

Сумка-трансформер дорожня для немовлят

 

 


5 Розташувати деталі мордочки

Кружки для очей і трикутник для носа вирізати точно по лініях. Паперову основу флізофіксу видалити. Прямокутник для зовнішньої сторінки розкласти рівно лицьовим боком вгору. Оченята і носик розташувати на правій половинці сторінки внизу. Мордочка зайчика потім опиниться на обкладинці готової книги. Деталі припрасувати.

 

М’які іграшки: текстильна піраміда, кубики і м'ячики

 


6 Пришити оченята та носик

Для цього з виворітного боку тканини можна додатково злегка припрасувати флізелін H 250 (пізніше його слід видалити). Оченята і носик пришити вузькою зигзагоподібною строчкою (ширина стібка бл. 2 мм). Строчок попередньо перевірити на непотрібному шматку тканини. Флізелін з виворітного боку тканини тепер видалити.

 

Килимок ігровий для дитячої кімнати "Китеня"

 


7 Зшити вушка

По дві деталі вушок з різних тканин сколоти лицьовими боками і зшити по довгих зрізах на відстані 1 см, залишивши короткі нижні зрізи відкритими. Припуски швів зрізати близько до строчок. Щоб кінчики вушок були гострими, припуски швів на куточках зрізати близько до строчок. Вушка вивернути, краї припрасувати.


8 Приметати вушка

Бокові краї внизу кожного вушка відвернути всередину по пунктирних лініях і приметати до припуску по нижніх зрізах. Вушка накласти відвернутими краями вниз на праву половинку сторінки з мордочкою, поєднавши прямі зрізи вушок зі зрізом прямокутника. Вушка повинні бути розташовані симетрично від лінії середини мордочки. Прямі зрізи вушок приметати. Вушка закріпити на тканині за допомогою англійської шпильки.


9 Зшити човен

Деталі човна скласти лицьовими боками і зшити на відстані 1 см, залишивши у шві по верхніх зрізах відкриту ділянку довжиною бл. 5 см для вивертання. Припуски шва на куточках зрізати навскоси. Човен вивернути, краї припрасувати. Припуски уздовж відкритої ділянки в шві запрасувати на виворітний бік. Один кінець бавовняного шнура вкласти в отвір і приколоти. Верхній край човна вистрочити, застрочивши отвір у шві і закріпивши шнур.


10 Зшити рибку/пришити човен

Точно скласти деталі рибок. Другий кінець шнура вкласти між деталями рибки і приколоти. Деталі зшити в край, закріпивши шнур. При зшиванні рибку можна набити наповнювачем. По обидва боки рибки вишити оченята чорними нитками. Вибрати прямокутник тканини для внутрішньої сторінки. Човен приколоти до правої половинки прямокутника посередині і пришити вздовж бокових і нижнього країв. На початку і в кінці строчки виконати закріпки.


11 Зшити тримачі для кільця і книги

Довгу смугу тканини скласти уздовж навпіл лицьовою боком всередину. Зшити довгі зрізи на відстані 1 см. Смугу вивернути і припрасувати. Від смуги відрізати частину завдовжки 20 см. Цей відрізок обгорнути навколо дерев'яного кільця, сколоти відкриті зрізи. Зшити в край бокові краї тримача для кільця, не доходячи по бл. 3 см до кільця. Частину смуги, що залишилася, вистрочити по довгих краях в край і розрізати на дві рівні частини.


12 Зшити хомутик для помпона

Коротку смугу скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину, зшити довгі зрізи. Хомутик вивернути і припрасувати. Хомутик скласти навпіл, поєднавши відкриті короткі зрізи, і сколоти.


13 Приметати тримачі і хомутик

Прямокутник (сторінку) з човном розкласти рівно. Кінці хомутика для помпона приметати до правого бокового зрізу на відстані бл. 4 см нижче правого верхнього кута. Кінці тримача для кільця приметати до верхнього зрізу лівої половинки прямокутника посередині. Дві смуги, що залишилися (утримувач для книги), точно накласти одна на іншу. Смуги приметати разом до верхнього зрізу поверх розміченої лінії середини прямокутника.


14 Дублювати зовнішню і внутрішню сторінки

Зовнішню і внутрішню сторінки сколоти лицьовими боками і зшити на відстані 1 см, залишивши у шві по нижньому зрізу відкриту ділянку завдовжки бл. 10 см для вивертання. Припуски шва на куточках зрізати навскоси. При використанні дуже об'ємної прокладки її припуски можна зрізати близько до строчки. Деталь вивернути. Відкриту ділянку шва зашити вручну.


15 Оформити інші сторінки

Наступні сторінки книги оформити так само, як і зовнішню сторінку. Ми використали тканину з принтом у вигляді цифр і тварин. Перед припрасуванням прокладки до тканини мотиви цифр і тварин ми вистрочили на швацькій машині. До іншої сторінки пришити кишеню у вигляді серця. Для цього викроєні деталі серця зшити, як човен. Потім серце пришити по бокових краях, як кишеню, залишивши вгорі відкритим вхід.


16 Принт тканини в якості мотивів

При використанні тканини з принтом, наприклад у вигляді тварин, зображення тварин можна просто вирізати, дублювати такими ж мотивами або підходящою тканиною і набити наповнювачем. Утворені м'які іграшки закріпити на сторінці книги за допомогою стрічки велкро.


17 Зшити сторінки

Готові сторінки скласти одна з одною в бажаному порядку, поєднавши лінії середини. Сторінки сколоти уздовж лінії середини. Уздовж цієї лінії прокласти строчку. На початку і в кінці шва виконати закріпки.


18 Виконати помпони/закінчити книгу

Із пряжі за допомогою пристрою для виготовлення помпонів виконати два помпони діаметром бл. 7 см і бл. 3 см. У великого помпона залишити виступати одну довгу нитку і з її допомогою закріпити помпон на хомутику. Маленький помпон у якості хвостика пришити вручну до зворотного боку книги. Відкриті кінці тримача для книги запрасувати на виворітний бік на ширину по 1 см. До кінців утримувача (поверх запрасованих кінців) пришити частини стрічки велкро.

 

Конверт для малят «Зайчик»

 


Готово!

 

ІЛЮСТРАЦІЇ: ПАТРИЦІЯ РУПП. ТЕКСТ: МАРІАННЕ СІМОН. ФОТО: МІРЬЯМ ФРУСЦЕЛЛА.

 

Ще більше яскравих моделей та оригінальних ідей в журналі Burda. Бебі 2019!

 

 


Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Сукня-пуловер

Смужок багато не буває! Тепер вони прикрашають пряме трикотажне плаття а-ля пуловер з...

35 грн.

Зараз переглядають

Брюки вузького крою зі шкіряними вставками

Жакет і вузькі брюки зі вставками із замші в крокових швах і контрастними планками вздовж бокових...

35 грн.

Сукня-корсаж з рукавами-крильцями

Ця сукня просто створена для літнього флірту! Обтислий ліф-корсаж із чашечками і призборена...

35 грн.