0

Як зробити зборки прямо у шві

Я покажу вам, як виконати зборку в шві. У мене тут 2 клапті тканини, але ми уявляємо, що це 2 деталі переду, і ми будемо виконувати середній шов переду. Вам знадобиться така навичка, для того щоб пошити сукню з хвилеподібним вирізом горловини.

Вам знадобиться:

ножиці, тканина, нитки для шиття, сантиметрова стрічка. Для того, щоб відео ставали цікавішими лишайте коментар. Нам цікава ваша думка!


КРОК 1

Отже, ми складаємо обидві деталі лицьовим боком до лицьового боку. Я вже обробила зрізи за допомогою оверлока, але те ж саме можна зробити і на швейній машині зигзагоподібною строчкою. Ми будемо виконувати шов з припусками шириною 1 см.


КРОК 2

Для призборювання нам потрібна велика довжина стібка. Для звичайної строчки достатньо 2,5–3 мм, а нам потрібно мінімум 4, або навіть 4,5 мм. Я не сколювала деталі булавками, але якщо ви так будете почуватись впевненіше, то можна сколоти. Отже, ширина припуску – 1


КРОК 3

А ми зараз прокладемо строчку на відстані 0,75 см від краю, так як це буде тільки строчка для призборювання. Отже, шиємо. На початку і в кінці шва закріпки не виконуємо, а залишаємо довгі кінці ниток. Для призборювання важливо пам’ятати, з якого боку ми шили. Так як ми будемо стягувати тканину саме на нижній нитці строчки, я залишила кінці нижньої нитки довшими. Отже, виконуємо зборку. Беремо нижню довшу нитку і починаємо стягувати на ній тканину. На довших відрізках можна прошивати по 2 строчки і тоді будемо призборювати тканину відразу на 2 нижніх нитках. Таким чином, ми перестраховуємось, бо якщо одна нитка порветься, залишиться ще одна.


КРОК 4

Тепер призборюємо з іншого боку. Тут у нас нижня нитка також довша за верхню, і стягуємо. Далі я беру сантиметрову стрічку і перевіряю. Наприклад, мені потрібно, щоб довжина зборки була 30 см. Я вимірюю, чи достатньо я призборила деталі. Зараз шов трохи довший, отже треба ще трохи призборити.


КРОК 5

Все, тепер 30 см. І я зв’язую обидві нитки строчки – верхню і нижню – з обох кінців шва. Тут ось зборка вийшла густішою, отже розподіляємо її рівномірно по всьому шву. Можна навіть розгорнути деталі і подивитись з лицьового боку. Мені все подобається і я йду до швейної машини. Перед тим, як почати шити, зменшуємо довжину стібка, виставляємо на 3 мм.


КРОК 6

Прокладаємо строчку на відстані 1 см від краю, на початку і в кінці строчки вже робимо закріпки. Шиємо просто зверху зборки, можуть навіть утворюватися маленькі складки, це нормально. І шов зі зборкою готовий!


1
Поділитись:
+ коментувати

1 Коментар

Дякую за майстер-класи, завдяки яким шити набагато приємніше, зрозуміліше, скоріше!

Хіт продажу

№ викрійки 132
69.9грн