Блузка-жакет з пишною баскою: шиття крок за кроком

Прикрашена квіточками горловина, приталений силует і пишна баска: ця блузка - просто свято жіночності! Елегантна, як жакет, і при цьому надзвичайно романтична.

 

Вічний Must have. Квітковий принт

 

А все тому, що для нашої блузки з баскою і надзвичайним декольте ми вибрали тканину з ніжним квітковим принтом. В якості застібки використовуються маленькі гачки і петлі. За бажанням уздовж горловини можна нашити мініатюрні бутони.

 

Блуза 107 Burda 5/2014

 

Розмір: 36 - 44

 


Екстра-порада: розмір блузки визначається за обхватом грудей (розм. 36 = 84 см, розм. 38 = 88 см, розм 40 = 92 см, розм. 42 = 96 см, розм. 44 = 100 см).


 

Вам знадобиться: тканина піке шириною 150 см: розміри 36, 38 - 1,40 м, розмір 40 - 1,45 м, розміри 42, 44 - 1,50 м; маленькі гачки з петлями: розміри 36, 38, 40 - 6 шт., розміри 42, 44 - 7 шт .; 10 маленьких декоративних квіточок; нитки для шиття.

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка; кравецькі шпильки; кравецька крейда; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір, зубчасте коліщатко для переведення викрійки; голка швейної машини і ручна голка для шиття.

 

Рекомендовані тканини: блузочні тканини, що тримають форму.

 

Викрійка блузки рожевого кольору, тому її легко знайти на листах викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру по відповідних контурних лініях і не забудьте про розмітку і написи. Деталі 1, 2 і 3 перезніміть двічі, це спростить процес розкрою.

 

 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на тканині. Приколіть деталі паперової викрійки.

 

1 Середня частина пілочки, суцільнокроєна з кокеткою спинки 4х

2 Бокова частина пілочки 4х

3 Спинка 4х

4 Верхня частина рукава 2х

5 Ліктьова частина рукава 2х

Для баски (деталі а, b) спеціальні деталі паперової викрійки не передбачені. Ці деталі накресліть прямо на тканині. Розміри - див. крок 1.

 

 

1. Розкрій

Тканину скласти поздовж навпіл лицьовим боком всередину. Деталі паперової викрійки 1-5 накладіть на складену вдвічі тканину. Приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на підгин низу рукавів - 3 см, на інші шви і по зрізах -1,5 см. На тканині накресліть баску пілочки (а) шириною: розміри 36, 38, 40 - 39 см, розміри 42,44 - 41 см і довжиною 18 см, від згину тканини накресліть баску спинки шириною: розміри 36, 38, 40 -39 см, розміри 42, 44 - 41 см і довжиною 18 см. Деталі викроїть.

 

 

2. Лінії швів і розмітка

Контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), а також лінії виточок переведіть на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію упаковці паперу). Біля плечових поперечних міток і біля міток вшивання рукавів (контрольна мітка 9) на краї припусків виконайте надсічки довжиною по 5 мм. По зрізах бортів поставте мітки для пришивання гачків і петель: верхня мітка наведена на паперовій викрійці середньої частини пілочки, для розмірів 36, 38, 40. Решту 5 міток поставте з інтервалами по 3 см, для розмірів 42, 44 решта 6 міток - з інтервалами по 2,7 см.

 

 

3. Середній шов по спинці

Частини спинки (зовнішні і внутрішні) складіть лицьовими боками, сколіть середні зрізи. Зшийте. Припуски швів розпрасуйте.

 

 

4. Виточки

Кожну частину спинки, середню частину пілочки і передню частину рукава складіть по лінії середини виточки лицьовим боком всередину. Сколіть лінії виточки. Зшийте виточки від широкого кінця до вершини. На початку строчки виконайте закріпку. Біля вершини виточки закріпку не виконуйте, а зв'яжіть нитки строчки. На частинах спинки глибини виточок запрасуйте до лінії середини спинки, глибини нагрудних виточок - вниз. На рукавах середини глибин виточок сумістіть зі швами виточок, припрасуйте.

 

 

5. Рельєфні шви пілочок

Бокові частини пілочок (зовнішні та внутрішні) накладіть на середні частини пілочок (зовнішні та внутрішні) лицьовим боком до лицьового боку, сколіть рельєфні зрізи, вколюючи шпильки точно по лініях швів, а виколюючи - на припусках. Зшийте. Припуски швів розпрасуйте.

 

 

6. Кокетки пришити до спинки

Зовнішні та внутрішні деталі пілочок накладіть, відповідно, на зовнішні та внутрішні деталі спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколіть зрізи пришивання суцільнокроєних із пілочками кокеток спинки (контрольна мітка 2). Зшийте. Припуски швів розпрасуйте.

 

 

7. Бокові шви

Зовнішні та внутрішні деталі пілочок накладіть на відповідні деталі спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколіть бокові зрізи. Зшийте. Припуски швів розпрасуйте.

 

 

8. Баска

Баски пілочок накладіть на бокові зрізи баски спинки, сколіть бокові зрізи. Зшийте. Припуски швів розпрасуйте і обметайте. Припуски по нижньому і по коротких зрізах баски запрасуйте на виворітний бік на ширину по 1,5 см. Припуски підверніть до ширини по 7 мм і застрочіть.

 

 

9. Пришити баску

По верхньому зрізу спідниці виконайте зборку. Для цього на відстані 1 см від зрізу прокладіть строчку великими стібками. На відстані 7 мм від неї прокладіть ще одну строчку. Міцно тримаючи нижні нитки строчок призборювання, верхній зріз баски стягніть до довжини нижнього зрізу блузки. Нитки строчок призборювання зв'яжіть. Баску приколіть до нижніх зрізів зовнішніх деталей пілочок і спинки лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши бокові шви. Припуски по зрізах бортів пілочок виступають за передні краї баски. Зборку рівномірно розподіліть. Пришийте баску. Припуски шва запрасуйте вгору.

 

 

 

10. Зшити зовнішні та внутрішні деталі блузки

Припуск на підгин низу внутрішніх пілочок і спинки запрасуйте на виворітний бік, потім знову відверніть вниз. Зовнішні та внутрішні деталі блузки складіть, відповідно, лицьовими боками, сколіть зрізи бортів і горловин. Зшийте, залишивши в швах бортів відкритими зрізи від поперечних міток вниз на довжину по 5 мм для пришивання гачків і петель. Припуски шва зріжте близько до строчки, на ділянках округлень виконайте надсічки.

 

 

11. Блузку вивернути, пришити гачки та петлі

Виверніть блузку. Краї припрасуйте. Зрізи пройм зметайте. Гачки протягніть з виворітного боку назовні через відкриті зрізи в шві правого борта, пришийте до припусків. Аналогічно пришийте петлі до лівого борту. Внутрішні деталі пілочок і спинки підверніть і приколіть до припуску шва пришивання баски, пришийте вручну.

 

 

12. Рукави

Ліктьові частини рукавів накладіть на передні частини рукавів лицьовим боком до лицьового боку, сколіть ліктьові зрізи (контрольна мітка 4). Зшийте. Припуски швів розпрасуйте і обметайте. Рукави складіть уздовж лицьовим боком всередину, сколіть нижні зрізи (контрольна мітка 5). Зшийте. Припуски швів розпрасуйте і обметайте. Припуски на підгин низу рукавів обметайте, запрасуйте на виворітний бік і пришийте вручну незатягнутими стібками.

 

 

13. Вметати рукави

Кожен рукав приколітьспочатку тільки до нижньої частини пройми, сумістивши нижній шов рукава з боковим швом блузки, а також поперечні мітки 6 на рукаві і на проймі. З виворітного боку шов виточки на окаті рукава вирівняйте з плечовою міткою, сколіть. Потім окат рукава сколіть із проймою. Рукав вметайте.

 

 

14. Вшити рукави

Кожен рукав вшийте в пройму з боку рукава, почавши строчку від нижнього шва рукава. Щоб легко видалити намітку, строчку прокладіть впритул до зметувальних стібків. видаліть намітку. Припуски шва обметайте разом і припрасуйте з боку рукава «на ребро ». Припуски шва вшивання рукава відверніть по окату на рукав. В кінці уздовж країв горловин пілочок нашийте декоративні квіточки.

 

 

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ІЛЮСТРАЦІЇ: ЕЛЬКЕ ТРАЙЄР-ШЕФЕР. ТЕКСТ: ХАЙДЕМАРІ ТЕНГЛЕР.

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Сукня із глибокими декольте та складками на спині

Якщо дуже хочеться, то і взимку можна трохи відкритися - в злегка завуженій донизу сукні з...

33.50грн.

Зараз переглядають

Шорти карго з накладними кишенями

Зручні шорти карго з місткими накладними кишенями для різних дрібниць. Їзда на велосипеді...

33.50грн.

Сукня-сорочка в стилі сафарі

Відрізна сукня-сорочка в стилі сафарі має елегантний і в той же час невимушений вигляд. Ліф із...

33.50грн.