0
Акція 1+1=3

"Матрацний шов" для з'єднання в'язаних деталей

"Матрацний" шов використовується для з'єднання плетених деталей з однаковою кількістю рядів. Це дуже простий, але дуже акуратний спосіб з'єднання. Шов виходить бездоганним як з лицьового, так і з виворітного боку. Непотрібно наметувати або сколювати деталі (що також зекономить вам час). А при плетінні речей з жакардовими візерунками, він просто незамінний, тому що робиться з лицьового боку і дає можливість бездоганно з'єднати петлі відповідно до схеми жакарду. Шва практично не буде видно. Жакард виглядатиме ідеально.

Підготовка

Покладіть деталі лицьовим боком до себе. Введіть голку в центр другої від краю петлі правої деталі і підхопіть дужку лицьової петлі, як показано на фото.


Ліва сторона

Так само введіть голку в центр уже лівої деталі і підхопіть дужку лицьової петлі.


Основне зшивання

Повторюйте захват то правої, то лівої деталі. ВАЖЛИВО не затягувати нитку. Шов повинен бути дуже вільним (я спеціально взяла контрастну нитку, щоб було видно наскільки цей шов вільний ). Головне НЕ пропускати жодної петлі у стовпчику.


Останній етап

Після з'єднання 10-15 дужок потягніть за нитку і стягніть шов. Він повинен стати непомітним. Потім продовжуйте аналогічно зшивати та підтягувати ниточку.


Виворіт

Вигляд вивороту вас приємно здивує. Він буде мати бездоганний вигляд, навідь якщо нитка зовсім іншого кольору. Крім того, шов вийде рівнесенький.


Результат

В підсумку ви отримаєте бездоганний, міцний та невидимий шов, без зайвих попередніх зшивань або сколювань. Особливої вправності теж не знадобиться, бо шов робиться вільно і не потребує ідеальної рівності.


2
Поділитись:
+ коментувати

2 Коментарі

Хоча я плету вже років 30, матрацний шов відкрила для себе лише нещодавно. Це дійсно дуже простий і чи не найкращий спосіб з'єднувати плетені деталі. І ви, Таню, це дуже наглядно і зрозуміло показали. Дякую за такий корисний і якісний МК!

Дякую,Олено! Завжди намагаюсь МК довести, що в'язання - це ,насправді, просто та легко.

Зачекайте будь-ласка