Ми вдома! Затишний family look для мами і доньки

Плаття просторого крою з призбореною горловиною і м'якими складками на рукавах стане невід'ємною частиною вашого домашнього гардеробу! У точнісінько такій сукні приємно не лише грати, а й відпочивати разом з мамою.

 

Родзинка наших моделей у стилі family look - нашиті зверху передньої частини кишені і оригінальний принт, який можна самостійно нанести прямо на готову сукню. В ілюстрованому курсі ми покажемо, як шиється "доросла" сукня. Плаття для дівчинки виконується так само.

 

Сукня 145 Burda 6/2013                                      Сукня 133 Burda 6/2013

 

Розмір: 36 - 44

 


Екстра-порада: розмір сукні визначається за обхватом грудей (розм. 36 = 84 см, розм. 38 = 88 см, розм 40 = 92 см, розм. 42 = 96 см, розм. 44 = 100 см).


 

Вам знадобиться: бавовняний батист шириною 140 см: для розмірів 36, 38 - 2,10 м, для розмірів 40, 42 - 2,15 м, для розміру 44 - 2,20 м; клапоть флізеліну G 785 розміром бл. 5 х 20 см; еластична стрічка бл. 70 см шириною 1 см; 1 маленький обтягнений ґудзик (Prym); нитки для шиття; шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу, сантиметрова стрічка; кравецькі шпильки; кравецька крейда; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, різець для переведення викрійки; голка швейної машини і ручна голка для шиття.

 

Рекомендовані тканини: легкі платтяні тканини, що тримають форму.

 

 

 

Викрійка сукні рожевого кольору, тому її легко знайти на листах викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями і не забудьте про розмітку і написи. Деталі 3 і 3а склейте по лініях з'єднання. Для спрощення процесу розкрою деталь 3 переведіть ще раз. Накреслену на деталі 1 кишеню перезніміть як окрему деталь двічі.

 

 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на тканині. Приколіть деталі паперової викрійки.

 

1 Перед зі згином 1х

1 Кишеня 2х

2 Спинка зі згином 1х

3 Рукав 2х

Для обшивки розрізу переду (а), косих окантовувальних бейок (b, c) і косої бейки для повітряної петлі (d) спеціальні деталі паперової викрійки не передбачені. Ці деталі накресліть прямо на тканині. Розміри (включаючи припуски) - див. пункт «Розкрій».

 

 

1. Розкрій сукні

Один край тканини (пруг) відверніть на лицьовий бік на ширину 40 см. На складену вдвічі тканину накладіть деталі 1 і 2, деталі 3 і кишені (1) накладіть на лицьовий бік розкладеної в один шар тканини - праві і ліві деталі симетрично. Приколіть. Навколо деталей викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на підгин низу рукавів -3 см, по інших зрізах і на шви -1,5 см. Накресліть на тканині обшивку розрізу переду (а) довжиною 17 см і шириною 4 см. Деталі викроїть.

 

 

2. Розкрій косих бейок

Тканину, що залишилася, складіть так, щоб пруг утворив прямий кут. Згин злегка припрасуйте. Тканину знову розкладіть. Уздовж припрасованого згину накресліть косі бейки шириною по 3 см: b) 1 бейка для окантовки зрізу горловини довжиною 60 см; с) 2 бейки для окантовки зрізів кишень довжиною по 50 см; d) 1 бейка для повітряної петлі довжиною 7 см. Всі деталі викроїть.

 

 

3. Лінії швів і розмітка

Контури деталей викрійки (лінії швів і низу), а також лінії виточок переведіть на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). Лінії складок, поперечні мітки для кишень, а також лінію розрізу переду (лінія середини переду) переведіть на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

 

4. Розріз переду

Зверху розміченої лінії розрізу з виворітного боку припрасуйте смугу прокладки шириною 2 см. Обшивку розрізу приколіть зверху розмітки лицьовим боком до лицьового боку. З виворітного боку навколо лінії розрізу прокладіть строчку. Між строчками виконайте розріз, в нижні кути виконайте косі надсічки впритул до стібків. Обшивку відверніть на виворітний бік. Краї розрізу припрасуйте. Зрізи обшивки підверніть до ширини по 7 мм і приколіть. З лицьового боку розріз вистрочіть на відстані 5 мм.

 

 

5. Повітряна петля

Косу бейку (d) складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. На відстані 3 мм від згину прокладіть строчку. Для вивертання рулика з одного боку нитки строчки не зрізайте. Довгі кінці ниток строчки протягніть у вушко голки для штопання і міцно зв'яжіть. Голку протягніть вушком вперед через рулик, вивертаючи його. Рулик відкладіть поки в бік.

 

 

6. Плечові шви

Перед і спинку складіть лицьовими боками, сколіть плечові зрізи. Зшийте, почавши/закінчивши строчки точно біля розміченої лінії горловини. Припуски кожного шва зріжте близько до строчки, обметайте разом і запрасуйте на спинку. Припуски по зрізу горловини зріжте.

 

 

7.   Призборити горловину

Для зборки горловини на відстані 5 мм від зрізів горловин переду і спинки прокладіть машинну строчку великими стібками. На відстані 5 мм від цієї строчки прокладіть ще одну строчку. Нижні нитки строчок призборювання міцно тримайте, зрізи горловин стягніть на нитках строчок: зрізи горловини переду - до довжини по 15,5-16-16-16,5-16,5 см, зріз горловини спинки - до довжини 22-22,5-23-23,5-24 см. Нитки строчок зв'яжіть. Зборку рівномірно розподіліть.

 

 

8. Припрасувати і пришити бейку горловини

Косу бейку для окантовки зрізу горловини складіть уздовж навпіл виворітним боком всередину. Згин припрасуйте. Бейку розкладіть. Обидва поздовжніх зрізи бейки відверніть почергово на виворітний бік до припрасованого згину. Припрасуйте. Один зріз бейки знову розкладіть і приколіть до зрізу горловини лицьовим боком до виворітного боку, кінці бейки виступають за краї розрізу переду. Бейку пришийте точно в припрасований згин (на відстані 7 мм).

 

 

9. Окантовка горловини

Кінці окантовувальної бейки горловини зріжте на відстані по 7 мм від країв розрізу переду. Бейку відверніть вгору, кінці бейки підверніть. Бейку відверніть на лицьовий бік, обігнувши зрізи, підверніть і приколіть над швом пришивання. З рулика (крок 5) сформуйте повітряну петлю. Біля правого краю розрізу переду петлю вкладіть у відкритий кінець окантовки; довжина петлі залежить від розміру ґудзика. Нижній край окантовувальної бейки настрочіть в край, кінці окантовки застрочіть.

 

 

10. Бокові шви

Перед і спинку складіть лицьовими боками, сколіть бокові зрізи від зрізів пройм до міток розрізів, сумістивши лінії швів. Зшийте. Припуски швів розпрасуйте і обметайте від верху до кінців швів.

 

 

11. Підгин низу

Припуск на підгин низу і припуски по краях бокових розрізів запрасуйтете на виворітний бік, підверніть вдвічі і припрасуйте. Нижній край сукні і краї розрізів вистрочіть з лицьового боку на відстані 7 мм, біля верхніх кінців розрізів - впоперек до швів.

 

 

12. Рукави

З лицьового боку кожного рукава закладіть і заметайте складки у напрямі міток-стрілок. Рукав складіть уздовж лицьовим боком всередину. Сколіть зрізи рукава. Зшийте. Припуски шва розпрасуйте і обметайте. Рукав виверніть лицьовим боком назовні.

 

 

13. Нижні краї рукавів

Припуски на підгин низу рукавів запрасуйте на виворітний бік, підверніть до ширини по 1,5 см, заметайте і застрочіть в край, залишивши в швах відкритими ділянки довжиною по бл. 2 см для втягування еластичних стрічок. Від еластичної стрічки відріжте 2 відрізки довжиною по 30-31-32-33-34 см і втягніть їх у куліски. Кінці стрічок зшийте на ширину по 1 см. Відкриті ділянки швів застрочіть.

 

 

14. Приколоти рукави

Кожен рукав приколіть спочатку тільки до нижньої частини пройми, сумістивши шов рукава з боковим швом, а також поперечні мітки 4 на проймі переду і на рукаві. З виворітного боку сумістіть спочатку верхню поперечну мітку на окаті рукава з плечовим швом, потім сколіть окат з проймою. Рукав вметайте.

 

 

15. Вшити рукави

З боку рукава вшийте кожен рукав в пройму, почавши строчку від шва рукава. Щоб легко видалити намітку, прокладіть строчку близько до зметувальних стібків. Припуски шва вшивання рукава обметайте разом і відверніть на рукав. Видаліть намітку.

 

 

16. Кишені

Припуск поокругленому зрізу кожної кишені зріжте. Цей зріз окантуйте косою бейкою - див. кроки 8 і 9, але кінці окантовувальної бейки не підвертайте. Припуск по прямому зрізу кишені (вхід в кишеню) запрасуйте на виворітний бік, підверніть і застрочіть з лицьового боку на відстані 5 мм.

 

 

17. Настрочити кишені

Кожну кишеню приколіть до переду між поперечними мітками, сумістивши вхід в кишеню з боковим швом. Кишеню настрочіть, проклавши строчку в уже наявну строчку окантовки кишені. Ґудзик обтягніть тканиною і пришийте біля лівого краю розрізу переду до окантовки.

 

 

18. Виконати принт

Як виконати принт дивіться у нашому майстер-класі.

 

 

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ТЕКСТ: ХАЙДЕМАРІ ТЕНГЛЕР. ІЛЮСТРАЦІЇ: ЕЛЬКЕ ТРАЙЄР-ШЕФЕР

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Зараз переглядають

Болеро

Шкіряне болеро доповнює футуристичний образ разом із сукнею-футляр. ...

33.50грн.

Пальто просторого крою з шалевим коміром

Комільфо! Просторе пальто з видовженою лінією плечей, широкими проймами, накладними максі...

33.50грн.