0

Сукня з рукавами «єпископ»: шиємо крок за кроком

Сукня міді з ефектом запаху і пишними рукавами «єпископ» - справжній хіт сезону. Наша покрокова інструкція зробить процес її пошиття легким та приємним.

 

Сукня Burda 10/2023#108

 

Вам знадобиться: віскозна тканина з принтом 2,30 м завширшки 140 см для всіх розмірів; флізелін G 785; 1 потайна застібка-блискавка завдовжки 60 см і спеціальна лапка швацької машини для її пришивання; 2 маленькі ґудзики.

 

Рекомендовані тканини: легкі платтяні тканини.

 

 

План розкладки показує, як розмістити і приколоти деталі паперової викрійки на тканині.

 

3 Ліф спинки 2х

4 Фігурна планка горловини спинки 4х

5 Переднє полотнище спідниці зі згином 1х

6 Заднє полотнище спідниці 2х

7 Рукав 2х

8 Бейка для окантування розрізу рукава 2х

9 Манжета 2х

10 Ліф переду 2х

11 Обшивка горловини переду 2х

 

 

1. Розкрій

Тканину скласти вздовж навпіл лицьовим боком усередину, сумістивши пруги. Усі деталі, крім деталі 7, накласти на тканину відповідно до плану розкладки і приколоти. Навколо деталей паперової викрійки (крім деталі 8, припуски вже включені) розмітити за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: на шви і по зрізах – 1,5 см, на підгин низу – 4 см. Деталі викроїти по цих лініях. Для розкрою рукавів решту тканини розкласти в один шар лицьовим боком угору. Деталь 7 приколоти один раз боком з написами вгору й один раз боком з написами вниз. Деталі викроїти з припусками завширшки 1,5 см.

 

Весняна сукня в квіточку: 20 моделей, які піднімуть вам настрій!

 

 

2. Прокладка

Флізелін скласти вдвічі клейовим боком усередину. Деталі 4, 9 і 11 приколоти, як показано на малюнку. За допомогою кравецької крейди вздовж контурів деталей паперової викрійки накреслити припуски на шви завширшки 1,5 см. Деталі викроїти по цих лініях. Прокладку припрасувати до відповідних деталей крою з виворітного боку. Дубльовані прокладкою деталі ще раз скласти лицьовими боками. Знову приколоти деталі паперової викрійки.

 

 

3. Лінії швів і розмітка

Перед тим як зняти всі деталі паперової викрійки, контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), а також усі позначені на деталях паперової викрійки лінії та мітки перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу (див. інструкцію виробника). Лінії низу, складок і середини переду перевести на лицьовий бік деталей крою великими зметувальними стібками.

 

 

4. Виточки

На частинах ліфа переду зшити нагрудні виточки, глибини виточок запрасувати вниз. На частинах ліфів переду і спинки зшити талеві виточки, глибини виточок запрасувати до ліній середини переду/спинки.

 

Наче на вас пошите! 4 види виточок

 

 

5. Ліф спинки/фігурна планка горловини

Фігурні планки горловини спинки приколоти і пришити до зрізів горловин спинки лицьовим боком до лицьового боку. Припуски швів зрізати до ширини 7 мм, на ділянках округлення надсікти. Припуски швів

запрасувати на планки.

 

Акуратність і точність. Як обробити горловину

 

 

6. Плечові шви

Частини ліфа переду накласти на частини ліфа спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити плечові зрізи, при цьому плечові зрізи спинки припосадити. Припуски швів обметати і розпрасувати.

 

 

7. Плечові шви обшивки горловини

Решту фігурних планок горловини спинки (як обшивки) накласти на обшивки горловин переду лицьовим боком до лицьового боку, зшити плечові зрізи. Припуски швів розпрасувати. Нижні зрізи обшивок обметати.

 

 

8. Горловина/обшивки

Обшивки приколоти до зрізів горловин переду і спинки лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши плечові шви. Обшивки пришити. Припуски швів зрізати близько до строчок, на ділянках округлення надсікти. Обшивки відігнути поверх швів пришивання і настрочити на припуски швів близько до швів.

 

20 різних образів для романтичного побачення

 

 

9. Обшивки відігнути на виворітний бік/зметати нижні зрізи ліфа переду

Обшивки горловини відігнути на виворітний бік, краї виметати, припрасувати. Праву частину ліфа переду приколоти до лівої частини ліфа переду, сумістивши лінії середини переду, зметати нижні зрізи.

 

 

10. Бокові шви

Частини ліфа спинки накласти на ліф переду лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити бокові зрізи. Припуски швів обметати і розпрасувати.

 

 

11. Спідниця

Задні полотнища спідниці накласти на переднє полотнище лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити бокові зрізи. Припуски швів обметати і розпрасувати. Для призборювання верхнього зрізу спідниці з обох боків від розміченої лінії шва прокласти машинні строчки великими стібками. Верхній зріз стягнути до довжини нижнього зрізу ліфа сукні. Кінці ниток строчок призборювання зв’язати, зборку рівномірно розподілити.

 

Стрітстайл з BURDA. Краса земна: теракотова сукня

 

 

12. Пришити спідницю

Спідницю приколоти і пришити до нижнього зрізу ліфа сукні, сумістивши лінії середини переду і бокові шви. Спідницю пришити між строчками призборювання. Припуски шва обметати разом і запрасувати на ліф сукні. Видиму строчку призборювання видалити.

 

 

13. Потайна застібка на блискавку

Кінці обшивки горловини ще раз відігнути вгору. Середні зрізи частин спинки обметати. Потайну застібку-блискавку розкрити і приколоти верхньою стороною вниз до одного краю розрізу спинки, сумістивши верхні зубчики зі швом пришивання обшивки горловини (стрілка). Застібку-блискавку пришити спеціальною лапкою, що розвертає зубчики потайної застібки-блискавки, впритул до зубчиків.

 

 

14. Закінчити пришивання застібки-блискавки

Другу тасьму застібки-блискавки пришити до іншого краю розрізу спинки від верху до мітки розрізу. Застібка-блискавка повинна бути дещо довшою.

 

 

Обшивки горловини спинки відігнути на виворітний бік, приметати поверх швів пришивання фігурних планок. З лицьового боку прокласти строчки точно у шви пришивання планок, закріплюючи внутрішні зрізи.

 

 

15. Середній шов спинки

Застібку-блискавку трішки закрити. Задні полотнища спідниці скласти лицьовими боками. Виконати середній шов спинки від низу до нижнього кінця потайної застібки на блискавку. При цьому нижній кінець застібки-блискавки відігнути вбік. На початку і в кінці строчки виконати закріпки. Припуски шва розпрасувати.

 

 

16. Розрізи рукавів

На рукавах виконати розрізи по розмітці. Краї кожного розрізу розкласти в пряму лінію і пришити максимально близько до одного поздовжнього зрізу окантовувальної бейки. Бейку відігнути на виворітний бік, обігнувши зрізи, підігнути і приметати поверх шва пришивання. Ширина окантування в готовому вигляді – 7 мм. З лицьового боку бейку вистрочити вздовж шва пришивання близько до шва. Біля верхнього кінця розрізу окантовувальну бейку зшити з виворітного боку навскіс, як виточку. Окантування переднього краю розрізу відігнути на виворітний бік, знизу приметати.

 

Шліца рукава на манжеті: найпростіший спосіб

 

 

17. Окати рукавів/закласти складки

Уздовж окатів рукавів закласти і заметати складки з лицьового боку в напрямку міток-стрілок. Додатково для посадки окатів рукавів з обох боків від розмічених лінії швів між мітками прокласти машинні строчки великими стібками. Окати поки не стягувати.

 

 

18. Шви рукавів/складки

Рукава скласти вздовж лицьовим боком усередину. Виконати шви рукавів (контрольна мітка 7). Припуски кожного шва зрізати до ширини 7 мм, обметати разом і запрасувати в один бік. Уздовж нижніх зрізів рукавів з лицьового боку закласти і заметати складки у напрямку міток-стрілок.

 

 

19. Манжети

Манжети пришити до нижніх зрізів рукавів лицьовим боком до лицьового боку. Припуски швів запрасувати на манжети. Припуски по інших поздовжніх зрізах манжет запрасувати на виворітний бік. Манжети скласти по лініях згинів лицьовим боком усередину, на кінцях манжет зшити короткі зрізи. Манжети вивернути, припрасувати. Внутрішні запрасовані зрізи манжет приколоти. З лицьового боку манжети вистрочити вздовж швів пришивання близько до швів. На передніх кінцях манжет обметати поперечні петлі. До задніх кінців манжет пришити ґудзики.

 

 

20. Вшити рукави

Рукави приколоти до зрізів пройм лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши поперечні мітки 8 на рукавах і переді, а також шви рукавів з боковими швами. Поперечні мітки на окатах рукавів сумістити з плечовими швами. Окати стягнути на нижніх нитках прокладених строчок так, щоб не утворилося жодної складки. Рукава вшити. Припуски кожного шва зрізати близько до строчки, обметати разом і запрасувати по окату на рукав.

 

 

21. Підгин низу

Припуск на підгин низу сукні обметати, запрасувати на виворітний бік і пришити вручну незатягненими стібками. Щоб з лицьового боку стібків не було видно, на сукні прошивати тільки по 1–2 нитки.

 

 

Сукня-шифт: 20 викрійок BURDA

 

Готово!

 

 

ФОТО: PETER SCHREIBER (1); U2/ULI GLASEMANN (1)

 

Всі викрійки суконь BURDA

 

 

0
Поділитись:

Хіт продажу