Акуратність і точність. Як обробити горловину

Мабуть, ніхто не поставить під сумнів, наскільки важливе враження на оточуючих справляє охайний і доглянутий вигляд нашого одягу. При спілкуванні найбільшу увагу зазвичай привертає обличчя співбесідника. А отже і та частина вбрання, що поряд із ним. Поговоримо про те, як правильно і акуратно обробляти горловину.

 

 

Зрізи горловини і пройм можна чисто обшити обшивкою або косою бейкою. Поняття «чисто обшити» включає в себе ряд операцій і буде часто зустрічатися вам в інструкціях з шиття. Викрійки обшивок є на аркушах викрійок, або їх потрібно скопіювати з викрійок переду і спинки у вигляді окремих деталей.

 

Обшивки завжди крояться з тканини з таким же напрямом поздовжньої нитки, що і деталі, які треба обробити обшивкою. Виняток становлять тканини, розшиті пайєтками, для обробки яких застосовується підкладкова тканина. Обшивки викроїть з припусками по периметру. Щоб зрізи на розтягувалися, деталі обшивки зміцніть прокладкою флізелін. Обшивку з прокладки з припуском на шов припрасуйте на виворітний бік обшивки з тканини. Контури перенесіть на обшивку.

 

Кругла горловина

Зшийте деталі обшивки, припуски швів розпрасуйте і обметайте. Обметайте внутрішній зріз обшивки. Приколіть обшивку до горловини лицьовим боком до лицьового боку. Пришийте. Припуски шва зріжте близько до строчки, на ділянках заокруглення надсічіть, на 2 мм не доходячи до лінії шва (1).

 

 

ВАЖЛИВО: якщо горловину не потрібно відстрочувати, запрасуйте припуск на обшивку. При цьому не повинні утворитися складки. Найзручніше прасувати на спеціальній подушечці для прасування (2) або на краї прасувальної дошки.

 

 

Потім пришийте обшивку до припуску поруч зі швом пришивання (3).

 

 

Відверніть обшивку на виворітний бік. Край виметайте так, щоб шов виявився поруч зі згином на виворітному боці і був невидимий з лицьового боку. За бажанням можна відстрочити горловину. Обшивку прикріпіть до припуску плечових швів парою стібків. Застібки-блискавки вшивайте перед тим, як чисто обшити горловину. При пришиванні обшивки припуски коротких зрізів обшивки виступають за краї розрізу (4). 

Після того як ви вивернете обшивку на виворітний бік, відверніть припуски обшивки і пришийте до тасьм застібки-блискавки (5).

 

 

Якщо виріб має борт або розріз із суцільнокроєним підбортом, то спочатку відверніть підборт (обшивку розрізу) на лицьовий бік, а потім приколіть обшивку горловини до горловини. Підріжте обшивку так, щоб її короткий зріз заходив на підборт на ширину 1 см (6).

Пришийте обшивку. Зріжте припуски шва близько до строчки. Обшивку горловини і подборт (обшивку розрізу) відверніть на виворітний бік і приметайте. Припрасуйте. Підборт (обшивку розрізу) пришийте до обшивки горловини (7).

 

 

Горловини з V-подібним вирізом і вирізом каре

Ці горловини виконуються так само, як круглі. Щоб обшивку можна було вивернути на виворітний бік, надсічіть припуски біля вершини (8), відповідно, в кутках впритул до лінії строчки.

 

 

 


Екстра-порада: горловину чисто обшивайте перед виконанням бокових швів. Тоді ви зможете розкласти горловину плоско для прасування на підкладанні.


 

 

За допомогою рукавної прасувальної дошки, махрового рушника і марлевого бинта ви можете самостійно виготовити прасувальну подушку: скрутіть роликом махровий рушник і прикріпіть його бинтами до рукавної прасувальної дошки.

 

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Пальто прямого крою з асиметричною застібкою

Пряме пальто з асиметричною потайною застібкою на кнопки, кишенями в рельєфних швах пілочок і...

49.95грн.

Зараз переглядають

Сукня з круглим комірцем і оборкою по нижньому краю

Давайте влаштуємо чаювання, як у «Аліси в країні чудес»! Одна подружка одягне сукню в квіточку з...

49.95грн.

Сукня пишного крою на кокетці

Пишна сукенка на кокетці прикрашена ажурними тасьмами вздовж манжет і по низу. Чарівно! ...

49.95грн.