0

Як на крилах! Шиємо топ або сукню з воланами

Вся принадність шовкового топа криється у витончених воланах, які переходять зі спини на перед, імітуючи рукави-крильця, і далі в бокові шви. Видовжимо викрійку топа, і ось уже перед нами чарівне плаття. Для більшого ефекту виберіть візерунчасту тканину, яка прекрасно компенсує стриманий крій моделі.

 

Літній тренд: 15 суконь з воланами і оборками

 

Сукня 106 B, топ 106 A Burda 2/2017

 

Розмір: 34 – 42

 

Вам знадобиться:

Топ A: шовковий атлас 1,40-1,40-1,40-1,45-1,45 м шириною 135 см; флізелін G 785; 1 маленький ґудзик.

Сукня B: віскозний твіл із двобічною поздовжньою каймою 1,80-1,85-1,90-1,95-1,95 м шириною 140 см; флізелін G 785; 1 маленький ґудзик.

 

Деталі викрійки:

Топ А, сукня В

21 Перед зі згином 1х

22 Спинка 2х

23 Обшивка горловини переду зі згином 1х

24 Обшивка горловини спинки 2х

25 Волан 2х

а) 2 обшивки пройм (розкрій за косою) довжиною по 50-51,5-53-54,5-56 см і шириною по 4 см, включаючи припуски.

 

 

Прокладка: див. деталі на плані розкладки, виділені сірим кольором.

 

Припуски: на шви, по зрізах і на підгин низу - 1,5 см. Для деталі а припуски вже враховані у наведених розмірах.

 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на тканині.

 

 

Пошиття: при зметуванні та зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки.

 

Топ А, сукня В:

 

Лінії швів пришивання воланів

На переді і на частинах спинки лінії швів пришивання воланів перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

Нагрудні виточки

На переді сколоти виточки і зшити від бокових зрізів до вершин. Біля вершин виточок нитки строчок зв'язати. Глибини виточок запрасувати вниз.

 

Середній шов по спинці, розріз спинки

Частини спинки скласти лицьовими боками, сколоти середні зрізи, зшити від мітки розрізу (стрілка) до низу. На початку і в кінці шва виконати закріпки (1). Припуски шва обметати і розпрасувати, припуски по краях розрізу запрасувати на виворітний бік.

 

 

Плечові шви

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, зшити плечові шви. Припуски кожного шва зрізати близько до строчки, обметати разом і запрасувати на спинку.

 

Волани

Припуски по зовнішніх зрізах воланів зрізати до ширини по 7 мм, запрасувати на виворітний бік, підвернути і застрочити в край (2).

 

Як швидко зробити волани?

 

 

Припуски по прямих задніх зрізах воланів зрізати до ширини по 7 мм. Ці та інші зрізи воланів обметати. Волани приколоти до бокових зрізів переду лицьовим боком до лицьового боку (контрольні мітки 3 і 4), далі до зрізів пройм до поперечних міток. Припуски тільки на воланах надсікти в кутах (поперечні мітки - див. стрілка). Волани приколоти до переду по розмічених лініях швів пришивання і пришити між надсічками до зрізів горловини. На початку і в кінці швів виконати закріпки (3).

 

 

Решту приколених зрізів воланів приметати. Потім волани приколоти до зрізу горловини до ліній згинів (4).

 

 

Прямі задні зрізи воланів приколоти до спинки уздовж розмічених ліній швів пришивання воланів лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 2). Волани пришити по розмічених лініях. На початку і в кінці швів виконати закріпки (5). Біля нижніх кінців воланів припуски швів підвернути навскіс і пришити вручну (5а).

 

 

Волани відвернути в боки поверх швів пришивання. На переді волани скласти по лініях згинів і приметати до зрізу горловини виворітним боком до лицьового боку, сумістивши плечові лінії на воланах з плечовими швами (6).

 

 

Зустрічна складка переду

Перед скласти по лінії середини переду лицьовим боком всередину, зметати лінії складки (7).

 

 

Складку закласти, сумістивши шов складки з лінією середини переду. Складку заметати уздовж зрізу горловини(8).

 

Лежать ідеально! Як розмічати і прасувати складки при шитті

 

 

Горловина/обшивка/розріз

Обшивки горловини спинки накласти на обшивку горловини переду лицьовим боком до лицьового боку, зшити плечові зрізи(9).

 

Акуратність і точність. Як обробити горловину

 

 

Припуски швів розпрасувати. Зовнішній зріз обшивки обметати. Біля зрізу горловини припуски по краях розрізу спинки ще раз розкласти. Обшивку горловини приколоти до зрізу горловини і країв розрізу спинки лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши плечові шви. Обшивку пришити. Припуски шва зрізати близько до строчки, на ділянках округлень надсікти у декількох місцях, на кутах зрізати навскіс. У куті вирізу горловини переду припуски шва надсікти (стрілка) (10).

 

 

Зі складки видалити намітку. Обшивку відвернути на горловину і настрочити на припуски шва пришивання близько до шва на максимально можливу довжину (11). Обшивку відвернути на виворітний бік, приметати, горловини припрасувати. Обшивку пришити вручну до припусків плечових швів.

 

 

Бокові шви

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити бокові зрізи. Припуски кожного шва зрізати близько до строчки, обметати разом і запрасувати на спинку.

 

Пройми

Волани ще раз відвернути до лінії середини переду/спинки і приколоти. Припуски по зрізах пройм зрізати до ширини по 1 см. Кожну косу обшивку пройми (а) скласти поздовж навпіл лицьовим боком назовні і припрасувати. Складену вдвічі обшивку приколоти з лицьового боку до зрізу пройми, сумістивши відкриті зрізи обшивки з краєм припуску. Біля бокового шва кінці обшивки підвернути. Обшивку пришити на відстані 1 см. Припуски шва зрізати близько до строчки, на ділянках округлень надсікти у декількох місцях (12).

 

 

Обшивку відвернути на виворітний бік, приметати та припрасувати. Пройму вистрочити на відстані 7 мм, закріплюючи обшивку (13).

 

 

Підгин низу

Виконати підгин низу сукні так само, як підгин зовнішніх зрізів воланів (див. рис. 2).

 

Ґудзик і повітряна петля

По лівому краю розрізу спинки виконати нитяну повітряну петлю. Для цього закріпити кілька ниток, нитяну перемичку обметати петлеподібними стібками. До правого краю розрізу пришити ґудзик (14).

 

Повітряні петлі з ниток: два способи виконання

 

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

№ викрійки 117
69.9грн