0
Акція 1+1=3

Як пошити стильний трикотажний шазюбль за один вечір

Затишний шазюбль із коміром-стойкою, приспущеними проймами та високими розрізами з боків поєднує в собі стиль та комфорт. Це проєкт на один вечір або чудовий урок для початківців: з нашою покроковою ілюстрованою інструкцією з пошиття усе вийде!

 

Шазюбль Burda 9/2022#101

 

Вам знадобиться: тонке шерстяне в’язане полотно 1,50 м завширшки 140 см для всіх розмірів; еластичний флізелін натбанд; подвійна голка швацької машини.

 

Рекомендовані тканини: тільки в’язані або трикотажні полотна.

 

 

План розкладки показує, як розмістити і приколоти деталі паперової викрійки на тканині.

 

1 Перед зі згином 1х

2 Спинка зі згином 1х

3 Передня деталь коміра зі згином 1х

4 Задня деталь коміра зі згином 1х

 

 

1. Розкрій полотна, розкладеного в один шар

Деталі паперової викрійки 1 і 2 накласти на виворітний бік розкладеного в один шар трикотажного полотна відповідно до плану розкладки і приколоти. Кравецькою крейдою розмітити на полотні навколо деталей припуски: на шви – 1,5 см, на підгин низу – 4 см. Деталі перевернути, викласти по лініях середини переду/спинки і знову приколоти. Кравецькою крейдою розмітити на полотні навколо деталей припуски. Деталі 3 і 4 накреслити на полотні аналогічно. Деталі викроїти по накреслених лініях.

 

Easy-bar: модний жилет із зимовою пропискою

 

 

2. Лінії швів і розмітка

Деталі 1–4 скласти вздовж навпіл лицьовим боком усередину. Приколоти деталі паперової викрійки. Контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), а також усі позначені на деталях паперової викрійки лінії та мітки перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою копіювального паперу (див. інструкцію виробника) і зубчастого коліщатка (різця). Лінії низу і лінії згинів перевести на лицьовий бік зметувальними стібками.

 

 

3. Рекомендації щодо роботи з в'язаними полотнами

Для в'язаних полотен використовують спеціальну голку швацької машини, округлений кінець якої не пошкодить полотно. Для збереження еластичності деталі крою з в'язаних полотен зшиваються вузькими зигзагоподібними стібками. Підгин низу і зрізи пройм настрочуються подвійною голкою для збереження їхньої еластичності. Еластичний флізелін натбанд припрасувати до припусків по зрізах горловини і пройм, плечових зрізах спинки, а також по краях розрізів.

 

У чудовій формі: обробка трикотажного полотна

 

 

4. Плечові шви

Перед скласти зі спинкою лицьовими боками, плечові зрізи сколоти і зшити. Припуски кожного шва зрізати до ширини 7 мм, обметати разом і запрасувати на спинку.

 

 

5. Комір

Передню деталь коміра скласти із задньою деталлю коміра лицьовими боками, бокові зрізи зшити. Припуски швів зрізати близько до строчок і розпрасувати. Комір скласти по лінії згину виворітним боком усередину. Відкриті зрізи коміра приколоти разом до зрізу горловини, сумістивши шви коміра з плечовими швами. Комір вшити вузькою зигзагоподібною строчкою. Припуски шва обметати разом і запрасувати на перед/спинку.

 

 

6. Пройми

Припуски по зрізах пройм обметати і запрасувати на виворітний бік. Пройми вистрочити з лицьового боку подвійною голкою на відстані 7 мм. Строчка виконується двома верхніми нитками й однією нижньою ниткою. Верхні нитки утворюють паралельні строчки, а нижня нитка – зигзагоподібні стібки. Це дозволяє зберегти еластичність краю. Перед і спинку вистрочити вздовж шва вшивання коміра подвійною голкою на відстані 7 мм, закріплюючи припуски.

 

Трикотажний жилет - універсальний комбіпартнер у міжсезоння

 

 

7. Підгин низу

Припуски на підгин низу переду і спинки обметати, запрасувати на виворітний бік і приколоти. Низ вистрочити з лицьового боку подвійною голкою на відстані 3,5 см.

 

 

8. Бокові шви, розрізи

Перед скласти зі спинкою лицьовими боками, сколоти бокові зрізи і зшити, закінчивши строчки біля міток розрізів (стрілка). У кінці кожної строчки виконати закріпки. Припуски швів і припуски по краях розрізів обметати.

 

 

9. Краї розрізів вистрочити

Припуски бокових швів розпрасувати. Припуски по краях розрізів запрасувати на виворітний бік і приколоти. Краї розрізів вистрочити з лицьового боку подвійною голкою на відстані по 7 мм.

 

Мікротренди. Гарячий хіт - утеплений жилет

 

 

0
Поділитись:

Зачекайте будь-ласка