0
Акція 1+1=3

Жіночі штани на весну і літо: покрокова інструкція з пошиття

Елегантні штани прямого крою привертають увагу горизонтальними швами, як у шкіряних моделей. Ще одна приваблива деталь – куліска із зав’язкою замість звичайного пришивного пояса. Такі штани чудово впишуться у діловий гардероб, а також пасуватимуть до більш розкутих образів. І ми покажемо, як їх пошити крок за кроком.

 

Штани Burda 4/2024#112, жилет Burda 4/2024#107

 

Вам знадобиться: викрійка, змішана шерстяна тканина 2,30-2,30-2,30-2,85-2,85-2,85-2,85 м завширшки 140 см; підкладкова тканина 0,40 м завширшки 140 см для всіх розмірів; флізелін для припрасування; 1 застібка-блискавка завдовжки 16-16-18-18-18-18-18 см; 1 ґудзик.

 

Рекомендовані тканини: легкі брючні тканини.

 

 

Розкрій

Зі змішаної вовняної тканини:

1 Верхня частина передньої половинки 2х

2 Середня частина передньої половинки 2х

3 Нижня частина передньої половинки 2х

5 Бокова частина передньої половинки, суцільнокроєна з мішковиною кишені 2х

6 Задня половинка 2х

7 Відкосок зі згином 1х

8 Задня деталь обшивки верхнього зрізу зі згином 1х

9 Ліва передня деталь обшивки верхнього зрізу 1х

10 Права деталь обшивки верхнього зрізу 1х

11 Зав’язка для куліски талії 1х

12 Листочка 2х

 

З підкладкової тканини:

4 Мішковина кишені 2х

 

 

План розкладки показує, як розмістити і приколоти деталі паперової викрійки на тканині. Тканину скласти вдвічі лицьовим боком усередину. Деталі 9, 10 і 11 викроїти в останню чергу з розкладеного в один шар клаптя тканини.

 

 

 

Припуски: на шви і по зрізах – 1,5 см, на підгин низу – 4 см.

 

Прокладка: припрасувати до деталей 7, 8, 9, 10 і 12 з виворітного боку. Якщо прокладкою необхідно дублювати планки або інші маленькі чи вузькі деталі, рекомендуємо спочатку припрасувати прокладку до клаптя тканини достатньої величини, а потім із нього викроїти.

 

1. Передні половинки штанів

Середні частини передніх половинок штанів накласти на верхні частини передніх половинок лицьовим боком до лицьового боку. Сколоти і зшити поперечні рельєфні зрізи. Нижні частини передніх половинок штанів накласти на середні частини передніх половинок. Сколоти і зшити поперечні рельєфні зрізи. Припуски кожного шва обметати разом і запрасувати вгору. З лицьового боку передні половинки штанів вистрочити вздовж рельєфних швів близько до швів.

 

 

2. Бокові кишені з відрізними бочками

Мішковину кожної кишені пришити вздовж входу в кишеню передньої половинки штанів лицьовим боком до лицьового боку. Припуски шва зрізати близько до строчки, мішковини відігнути вгору і настрочити на припуски шва пришивання близько до шва. Мішковину відігнути на виворітний бік, вхід у кишеню припрасувати.

 

Передню половинку штанів сколоти з боковою частиною передньої половинки, сумістивши вхід у кишеню з лінією суміщення.

 

Як виконати кишені у штанах із застібкою у боковому шві

 

 

З виворітного боку зшити мішковини. Припуски шва обметати разом. Передню половинку штанів відігнути вгору, вхід у кишеню пришити по розміченій лінії суміщення від верху до поперечної мітки, проклавши строчку точно в шов входу в кишеню.

 

Мішковину приметати вздовж верхнього зрізу і лінії середини переду.

 

 

3. Листочки/задні половинки штанів

Листочки скласти поздовж навпіл лицьовим боком усередину, на кінцях листочок сколоти і зшити короткі зрізи. Припуски швів зрізати близько до строчок. Листочки вивернути і припрасувати. Припуски по зрізах пришивання кожної листочки зрізати до ширини по 7 мм і обметати разом.

 

Листочки пришити до задніх половинок штанів по лініях швів пришивання, запрасувати вгору, кінці листочок пришити вручну.

 

 

4. Бокові шви

Передні половинки штанів накласти на задні половинки штанів лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши поперечні мітки. Сколоти і зшити бокові зрізи. Припуски швів обметати і розпрасувати.

 

5. Крокові шви

Передні половинки штанів накласти на задні половинки штанів лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити крокові зрізи, сумістивши поперечні мітки. Припуски швів обметати і розпрасувати.

 

Зручні штани: сьогодні повсякденні, завтра елегантні

 

6. Петлі/куліска

На передніх половинках штанів обметати по розмітці петлі – прорізи для куліски.

 

 

7. Середній шов

Одну половинку штанів вивернути. Половинки штанів вкласти одну в одну лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши крокові шви. Зшити зрізи банта нижче мітки розрізу для застібки на блискавку і далі задні середні зрізи.

 

Припуски шва обметати і розпрасувати ззаду від верху до початку крокового заокруглення. Припуски на ділянці крокового заокруглення припрасувати «на ребро».

 

 

8. Застібка на блискавку/верхній край

Суцільнокроєні обшивки розрізу для застібки на блискавку обметати і запрасувати на виворітний бік: справа – по лінії середини переду, зліва – не доходячи 5 мм до лінії середини переду. Застібку-блискавку пришити під лівий край розрізу (припуск під застібку) по краю, розмістивши зубчики застібки-блискавки впритул до згину.

 

Як виконати фальшиву застібку на брюках

 

 

Верхні зубчики сумістити з лінією нижньої строчки куліски. Краї застібки сколоти, сумістивши лінії середини переду. Вільну тасьму застібки-блискавки пришити до обшивки правого краю розрізу, не закріплюючи передню половинку штанів.

 

 

Відкосок скласти поздовж навпіл, зшити нижні та верхні короткі зрізи. Відкосок вивернути, зрізи пришивання обметати разом. Відкосок підкласти під лівий край застібки і приколоти до обшивки. Верхній кінець відкоска лежить біля лінії верхнього краю брюк. Обшивку пришити до відкоска впритул до шва пришивання застібки-блискавки.

 

Передні деталі обшивки верхнього зрізу накласти на задню деталь обшивки лицьовим боком до лицьового боку, сколоти і зшити бокові зрізи. Припуски швів обметати і розпрасувати. Нижній зріз обшивки обметати. Верхній зріз обшивки приколоти і пришити до верхнього зрізу штанів, сумістивши бокові шви.

 

Широкі штани - must have цього літа

 

Припуск лівого кінця обшивки відігнути на виворітний бік біля шва пришивання відкоска, припуск правого кінця обшивки відігнути, не доходячи бл. 7 мм до краю обшивки розрізу. Правий кінець обшивки верхнього зрізу пришити до обшивки розрізу лицьовим боком до лицьового боку. Припуск обшивки зрізати близько до строчки, припуски шва відігнути на обшивку. Вздовж верхнього зрізу штанів прокласти строчку.

 

 

Припуски шва зрізати близько до строчки, обшивку відігнути вгору і настрочити на припуски шва пришивання близько до шва на максимально можливу довжину. Обшивку відігнути на виворітний бік, верхній край штанів припрасувати.

 

Лівий кінець обшивки верхнього зрізу пришити вручну біля шва пришивання відкоска. Праву передню половинку штанів вистрочити вздовж застібки на блискавку по розмітці від верхнього краю штанів, не доходячи 2 см до нижнього кінця розрізу.

 

 

Краї застібки знову закрити і продовжити оздоблювальну строчку до кінця застібки, закріплюючи відкосок.

 

 

9. Куліска талії

Обшивку верхнього зрізу приколоти до штанів нижче розмічених ліній куліски, сумістивши бокові шви. Вздовж верхнього краю штанів прокласти строчки по розмітці для куліски.

 

Як виконати еластичний пояс зі шнуром

 

 

10. Петля і ґудзик

На відкоску обметати петлю по розмітці. Довжина петлі залежить від розміру ґудзика. Ґудзик пришити до правої половинки брюк з виворітного боку відповідно до петлі, при цьому голку на лицьовий бік не виводити.

 

 

11. Зав’язка куліски талії

Зав’язку (деталь 11) скласти поздовж навпіл лицьовим боком усередину. Зшити поздовжні зрізи і на одному кінці короткі зрізи. Припуски шва зрізати близько до строчки, на кутах – навскіс. Зав’язку вивернути, припрасувати. На відкритому кінці зав’язки припуски заправити всередину і зшити. Зав’язку втягнути в куліску пояса через прорізи за допомогою англійської булавки.

 

 

Модель місяця: універсальні штани з куліскою замість пояса

 

 

 

Усі викрійки штанів Burda

 

0
Поділитись:

Зачекайте будь-ласка