Модний глянець. Тафта

Тафта - має персидське походження і доступна вона була лише падишахам. Це щільна, тонка тканина полотняного переплетення із туго скручених ниток шовку, бавовни або синтетичних органічних полімерів. Застосовується для шиття вечірнього одягу, але Burda любить эксперименти. Для тафти характерні жорсткість, щільність і ламкість складок. І завдяки своїй пластичності і жорсткості, тафта дає можливість створювати пишні силуети, об'ємні драпірування. Шити з цієї тканини не складно, бо ми навчимо як!

 

 

Розкрій

Розкладіть тафту на столі розкрою в один шар і припрасуйте заломи. Якщо залом до кінця не розгладжується, то при розкроюванні обійдіть його стороною. Щоб не пошкодити благородну тканину, приколіть до неї деталі паперової викрійки тонкими кравецькими шпильками з бездоганним вістрям.

Щоб згодом тканина не «роз'їжджалася» біля швів, утворюючи ефект мережки, одразу після розкрою припрасуйте до деталей крою поверх ліній швів косі бейки із флізеліну G 785. Контури деталей і розмітку переведіть на виворітний бік деталей крою з тафти за допомогою копіювального паперу Burda та копіювального коліщатка без зубчиків, але натиск при цьому має бути дуже легким!

Прасування

Прасуйте тафту тільки насухо з виворітного боку, поставивши терморегулятор праски в позицію 1/2. Якщо деталь потрібно припрасувати з лицьового боку, обов'язково скористайтеся пропрасовувачем, інакше тканина залисніє. Увага: якщо ваша праска зі зволожувачем, то перед початком прасування ретельно видаліть із контейнера всю воду, бо в разі потрапляння її на тканину на тафті утворяться невиводні плями!

Прокладка

Для дублювання ідеально підходить суперм'який тонкий флізелін G 785, що припрасовується злегка нагрітою праскою (позиція 1/2), або флізелін Н 180. Для надання окремим деталям особливої жорсткості використовуйте флізелін Н 200.

Пошиття

Деталі крою з тафти зшивайте нитками з поліестеру універсальною голкою № 70 або № 80 із бездоганним вістрям. Довжина стібка – 2–2,5 мм. Заздалегідь обов'язково спробуйте на непотрібному клаптику. Важливо: занадто короткі стібки надмірно перфорують тканину, а занадто довгі стягують шви! Зрізи обметуйте зигзагоподібним стібком дуже тонкими нитками для машинної вишивки та штопання. При шитті вручну і для зметування деталей крою використовуйте тільки тонкі голки та нитки для шиття!

Догляд

Вироби з тафти в жодному разі не можна прати – їх потрібно віддавати до хімчистки!

0
Поділитись:

Хіт продажу

Сукня замшева без рукавів

Приталена замшева сукня з кишенями в передніх швах підкреслює струнку фігуру. ...

49.9 грн.

Зараз переглядають

Спідниця з імітованою зустрічною складкою

Спідниця довжиною до колін, з відлітними полотнищами спереду, що імітують зустрічну складку. ...

49.9 грн.

Сукня зі вставкою з комірцем

Злегка розкльошене оксамитове платтячко з короткими рукавами стане в пригоді для урочистих...

49.9 грн.