Оксамит

Існують різні види оксамиту: шовковий, бавовняний, вельвет, паноксамит, еластичний оксамит з еластановими волокнами. І всі вони вимагають різного догляду та різних способів обробки. Купуючи оксамит, поцікавтеся у продавця правилами догляду за ним і, перш ніж приступати до шиття, перевірте його властивості на непотрібному клаптику.

 

 

Відріз оксамиту не можна зберігати у складеному вигляді, його підвішують за кромки до плічок для одягу.

 

Перед розкроєм оксамиту переконаєтеся в тому, що викрійка вам підходить, адже шви розпорювати не можна: від стібків залишаються сліди. Краще за все заздалегідь пошити модель із дешевої тканини та внести всі необхідні зміни в деталі паперової викрійки.

 

Колір оксамиту буде глибший та інтенсивніший, якщо здійснювати розкрій проти напряму ворсу. Визначають напрям ворсу оксамиту, проводячи рукою по його поверхні: якщо рух у напрямі ворсу, він лежить гладко, якщо проти – піднімається. Деталі паперової викрійки потрібно розкладати на оксамиті в одному напрямі. Напрям ворсу оксамиту зазначений на плані розкладки.

 

При розкроюванні припуски на шви та підгин низу даються ширше за звичайні, адже нитки оксамиту на зрізах обсипаються. З цієї ж причини зрізи деталей крою обметують одразу після розкрою.

Чи можна робити розмітку за допомогою копіювального коліщатка та копіювального паперу, потрібно заздалегідь перевірити на непотрібному клаптику оксамиту. Якщо така розмітка неможлива, треба виконати її копіювальними стібками, використовуючи тонкі нитки та тонку голку.

 

Прокладку потрібно також заздалегідь припрасувати до непотрібного клаптика. Для припрасовування прокладки парні деталі крою складають лицьовими боками (наприклад, праву і ліву пілочки). У цьому разі ворс не приминається. До деталей крою із чутливих видів оксамиту як прокладку зазвичай приметують з виворітного боку органзу.

 

Зметують деталі крою тільки тонкими нитками та тонкою голкою, в жодному разі не можна використовувати товсті нитки! У швейну машину також вставляють тонку голку з бездоганним вістрям. Щоб уникнути зміщення деталей крою у процесі зшивання, строчку можна прокладати поверх шпильок, уколених перпендикулярно лінії шва. В оксамиту з високим ворсом наметування роблять з обох боків від розміченої лінії шва, а потім прокладають строчку між рядами наметування. Важливо, щоб усі шви, у тому числі і шви виточок, були прокладені в одному напрямі.

 

Прасують оксамит помірно нагрітою праскою з паром без натиску. В жодному разі не прасуйте оксамит насухо – примнете ворс! При прасуванні потрібно використовувати підкладку, наприклад товстий махровий рушник або краще за все клаптик оксамиту, покладений ворсом догори. Можна також купити спеціальну підкладку для оксамиту в магазинах для любителів шиття.

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Жакет короткий спортивного крою

Завдяки рельєфній тканині вогняного кольору спортивний жакет прямого силуету з поясом по нижньому...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Костюм "Курчатко"

Хто-хто на ранчо живе? Курча в накидці з нашитим боа і шапочці з гребінцем і дзьобом. Лапки...

0 грн.

Жакет з шалевим коміром

Розкішний оксамитовий жакет з пейслійським візерунком і довгим шалевим коміром, як у смокінга,...

39.90 грн.