Оксамит: 10 правил з шиття і догляду

Оксамит ніколи не виходить з моди, і цього року триває один з піків його популярності. Отже, варто знати основні правила, як шити з цієї шляхетної тканини і потім правильно доглядати речі, пошиті з її різновідів: оксамиту, паноксамиту, ніккі і шенілі.

 

Історія виникнення модного оксамиту

Шиття

  • В жодному разі не використовуйте для зметування деталей крою товсті зметувальні нитки: вони можуть пошкодити ніжний ворс, користуйтеся тільки нитками для шиття і тонкою голкою з бездоганним вістрям.
  • При зшиванні деталей ворс легко ковзає по ворсу. Тому вколіть булавки впоперек лінії шва або зметайте деталі, найкраще косими зметувальними стібками, по обидва боки від лінії шва. Потім зшивайте деталі на машині, прокладаючи строчку точно між зметувальними швами і по можливості у напрямі ворсу.
  • Будьте обережні: сліди розпоротих швів залишаються на багатьох видах оксамиту. Тому, перед тим як стати до роботи, спробуйте спочатку на клапті тканини, як вона поводиться при шитті. Можливо, вам доведеться пошити пробний зразок моделі з бязі або іншої дешевої тканини, перенести виправлення на викрійку і тільки після цього розкроїти вибрану тканину.
  • Якщо ваша машина погано пересуває тканину (нерівномірна строчка), знизу і зверху тканини покладіть шовковий папір. Його буде неважко видалити після виконання шва. Лапка з тефлону теж полегшує просування тканини, оскільки її нижній бік більш гладкий, ніж у звичайної лапки, і тому легше ковзає. Багато сучасних швацьких машин вже оснащені пристроєм для подвійного пересування тканини (див. інструкцію до швацької машини).
  • Розпорюючи зметування, ви можете пошкодити ворс. Тому зметувальну нитку не витягуйте відразу, а розріжте стібок за стібком, видаляючи відрізки ниток.
  • Ви обметаєте петлі без особливих труднощів, якщо під тканину і на неї покласти органзу. Тонкі ворсинки не потраплятимуть у швацьку машину, і лапка буде ковзати краще. Після обметування петель обережно зріжте органзу близько до стібків. Цей спосіб дає ще одну перевагу: завдяки додатковій прокладці петлі стають міцнішими.

 


Шеніль дуже чутлива до тертя: ворс протирається в тих місцях, які часто з чимось стикаються. Ворс довше збережеться, якщо всі деталі зміцнити прокладкою флізелін H 180 або G 785. Ці м'які прокладки не впливають ні на м'якість тканини, ні на те, як вона лягає, але своїм клейким покриттям скріплюють ворсинки з виворітного боку, і ворс не так швидко протирається. 


 

 

Оксамитові полотна. Мені потрібен особливий підхід!

 

Догляд

  • Оксамит, в тому числі на трикотажній основі (ніккі), можна прати. Але будьте обережні! Всі вироби вивертайте виворітним боком назовні. У машині періть на режимі для вовни, вручну - за температури води не вище 30 градусів. Вироби не можна терти і викручувати. Їх також не можна віджимати в центрифузі, а потрібно загортати в махрову тканину і обережно віджимати. Оксамит сушать в розкладеному вигляді.
  • Шеніль прати не можна. Вироби з неї віддавайте в хімчистку.
  • Якщо ви не відразу будете працювати з оксамитом, шеніллю або ніккі, то для зберігання накрутіть тканину ворсованим боком всередину на трубку з картону. В жодному разі не складайте ці тканини, оскільки на них можуть утворюватися згини, які в подальшому неможливо буде розпрасувати.
  • Вкладаючи вироби з цих тканин до валізи, ви можете попередити утворення зам'ятих складок, загорнувши речі в шовковий папір і проклавши його між ними.

 

Оксамит носять усі! 20 найкращих викрійок

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Жакет приталенного силуэта с воротником-бантом

Вскружит голову короткий приталенный жакет с воротником-бантом и прорезными карманами в рамку. Мы...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Жилет довгий із в'язаного полотна

Довгий жилет із широким суцільнокроєним коміром замінить шаль і має дуже милий вигляд. Завдяки...

39.90 грн.

Сукня крепдешинова силуету ампір

Образ, гідний пензля художника: верхні куліски із зав'язками оголюють плечі, нижня підкреслює...

39.90 грн.