0

Як правильно прасувати при шитті

Добре випрасувано - наполовину пошито! Це кравецьке правило і сьогодні не втрачає своєї актуальності. Волого-теплова обробка виробів так само важлива, як їхнє точне пошиття. Є декілька секретів і порад з правильного прасування у процесі шиття, які стануть у пригоді як початківцям, так і більш досвідченим кравчиням-аматоркам.

 

Пальто Burda 12/2011#104

 

Весняне пальто: базові моделі на будь-який смак

 

Правила прасування

Прасують деталі після кожної робочої операції. Наприклад, виточки - перед тим, як виконати шви, і шви - перед тим, як запрасувати низ виробу.

 

Тканини з довгим ворсом (м'який драп, велюр) прасують ворсовим боком вгору. Так тонкі ворсини зчепляться одна з одною і ворс не примнеться.

 

Тканини з ворсистою поверхнею: властивості і догляд за ними

 

Зметані для примірки шви прасують тільки злегка, щоб не залишалося стійких згинів, інакше, якщо знадобиться переробка, ці припрасовані згини можуть повністю не розпрасуватися.

 

Заметані зрізи прасують також злегка, оскільки зметувальні нитки можуть залишити негарні вм'ятини на тканині.

 

Не слід прасувати поверх шпильок: вони не лише дряпають підошву праски, але і залишають вм'ятини. Крейдяні лінії перед прасуванням потрібно акуратно зчистити щіткою. Виточки запрасовують в один бік або прасують плоско.

 

Шви спочатку прасують плоско,

 

 

потім припуски швів розпрасовують.

 

 

Припуски округлених рельєфних швів на ділянках округлень надсікають у декількох місцях. Потім припуски розпрасовують: для цього деталь кладуть на прасувальну дошку так, щоб шов лежав на округленому краї дошки,

 

 

або використовують прасувальну подушку.

 

 

У м'яких, делікатних тканин зрізи припусків шва або припуску на підгин низу при прасуванні можуть відбитися на лицьовому боці тканини. Щоб цього не сталося, потрібно при прасуванні підкласти під припуски смужки паперу.

 

Як кроїти і шити шовкову тканину: практичні поради

 

 

Якщо, незважаючи на всі заходи, зрізи припусків шва або припуску на підгин низу відбилися на лицьовому боці тканини, потрібно ще раз обережно провести праскою під зрізами. Якщо цього буде недостатньо, шов слід ще раз випрасувати плоско, потім припуски шва знову акуратно розпрасувати.

 

 

Шви, прямі краї і складки слід завжди розкладати на підкладці для прасування плоско і прямо. У жодному разі не розтягуйте тканину при прасуванні.

 

Лежать ідеально! Як розмічати і прасувати складки при шитті

 

Горловину і інші деталі з округленнями слід розташовувати на підкладці для прасування так, якими вони будуть у готовому вигляді. Щоб уникнути появи блискучих слідів, прасувати тканину завжди слід з виворітного боку. Якщо ж потрібно прасувати з лицьового боку, використовуйте пропрасовувач.

 

Акуратність і точність. Як обробити горловину

 

Якщо при прасуванні на тканині з'явився блиск, покладіть на це місце складений у кілька разів вологий пропрасовувач і пропрасуйте ще раз без натиску. Не можна прасувати насухо, пропрасовувач треба прибрати, поки він ще вологий, і злегка пригладити тканину щіткою.

 

Якщо ви прасуєте паровою праскою, то пропрасовувач в цьому разі не потрібний. Підошву праски тримайте близько над блискучою ділянкою і пустіть побільше пари. По тканині злегка проведіть щіткою або повісьте виріб і з виворітного боку обробіть тканину потужним струменем пари. Внаслідок притиснуті ворсинки тканини піднімуться і блиск на цій ділянці зникне.

 

0
Поділитись:

Хіт продажу