Правила роботи з в’язаними полотнами і тонким джерсі

Мабуть усі люблять в'язані речі за їх надзвичайну комфортність і красиве переплетення ниток. Зараз навіть ті, хто не вміє плести на спицях чи гачком, може побалувати себе подібним одягом, зробленим власними руками. Адже їх можна пошити з готових в'язаних полотен. Варто лише знати основні правила роботи з цими тканинами.

 

При обробці трикотажних полотен повинна зберігатися їх розтяжність. Моделі BURDA, призначені для виконання з в'язаних полотен, повинні бути пошиті саме з таких тканин. Як, наприклад, пуловер з широким суцільнокроєним коміром.

 

                                                    Пуловер 109 A Burda 10/2015

 

Причина не тільки в тому, що вони м'які, податливі і тому добре підкреслюють лінії фігури, але і в тому, що викрійки розраховані на еластичність матеріалу. Звичайна тканина не тільки змінить зовнішній вигляд моделі, а й пошита з неї річ може виявитися вузькою. Те ж саме стосується і виробів із тонкого джерсі, з якого пошитий комбінезон з бандо.

 

                                                       Комбінезон 128 Burda 6/2014

 

Розкрій

  • При розкрої звертайте увагу на напрям петельного стовпчика. У промислового, як і у ручного трикотажу, петлі спрямовані уздовж полотна (1), тобто за пругою. Позначений на викрійці напрям поздовжньої нитки відповідає напряму петельного стовпчика.

 

 

  • Розкладайте деталі викрійки на полотні так, щоб нижні краї були спрямовані в один бік, оскільки через структуру трикотажного переплетення колір полотна в одному напрямі здається більш матовим, ніж в іншому. На трикотажі грубої в'язки, як на виробах ручної в'язки, видно, де у петлі верх і низ.

 

  • Розкроюючи полотно грубої в'язки, користуйтеся шпильками зі скляними або пластиковими головками, так як вони не прослизають крізь петлі.

 

Копіювання контурів

Лінії швів можна переносити за допомогою копіювального коліщатка і копіювального паперу BURDA. На дуже товстому трикотажному полотні лінії коліщатка можуть виявитися невидимими. Тоді замість нього скористайтеся тупим боком леза ножа або витраченим стрижнем кулькової ручки.

 

Прасування

  • Прасуйте полотно не в поперечному, а в поздовжньому напрямі (у напрямі петельного стовпчика).
  • Зазвичай температура праски визначається за складом волокон.

 


Порада: перед тим як прасувати, зробіть пробу праскою на клаптику трикотажного полотна.


 

Прокладка

  • Щоб планки, коміри, обшивки і манжети зберігали форму, застосовуйте м'які прокладки, що припрасовуються.
  • При вшиванні рукавів зрізи пройм не витягуватимуться, якщо ви припрасуєте прокладку флізелін формбанд у вигляді стрічки з ланцюговою строчкою. Ланцюгова строчка збігається з лінією шва (2). Горловина також збереже форму, якщо зміцнити її прокладкою.

 

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Пончо пляжне з махрової тканини

Наплескавшись досхочу в морі, треба трохи зігрітися. Замість того щоб кутати дитину в рушник,...

30 грн.

Зараз переглядають

Сукня з рукавами реглан і спідницею зі складками

До пари доньчиному вбранню квітуча мамина сукня з ліфом, що облягає, пишною спідницею і рукавами...

30 грн.

Топ-бандо трикотажний на вузьких бретелях

Трикотажні топи-бандо, пуловер з відкритими плечима і болеро у різних варіантах. ...

30 грн.