0

Що означають етикетки на купальниках

Фаворити у спорті, нейлон і лайкра поступово знайшли своє місце у буденному житті  і назавжди змінили вигляд пляжної моди. Саме ці матеріали перетворили жінок з безформенними купальними костюмами  на персонажів з обкладинки глянцевих видань. Сьогодні нові матеріали з'являються неймовірно швидко та мають різні вдластивості. Для того, щоб знати заздалегідь, чого очікувати від вашого пляжного вбрання ознайомтесь із термінами, що зустрічаються на етикетках.

 

Поліамід (РА)

 

Легкий, міцний та щільний, швидко висихає та чудово підтягує фігуру. Йому на страшна морська вода та луги, він не гниє і, як більшість синтетичних тканин  не сідає. Проте його волокна руйнуються під прямими сонячними променями. Тому засмагати у такому купальнику цілими днями на пліжі ми не радимо. 

Поліамід швидко розтягується, тому до нього додають еластан приблизно у співвідношенні 80/20. Поліамід сам по собі гарно блищить і пасуватиме любителькам нічних пляжних вечірок.

 

 

Тактель (ТАС)

Надтонке поліамідне волокно запропоноване маркою DuPon, має усі вже перераховані нами плюси: не линяє, зносостійкий, має стійкість до пілінгу (тобто зачіпки та затяжки малоймовірні). І має свої особливі відмінності, за що деякі надають йому перевагу перед поліамідом. Цей матеріал м'якіший, має більш виражений блиск, та висихає майже одразу після купання, як на сонці, так і у затінку. 

 

Меріл (Meryl)

Тканини, виткані з ниток Meryl, і на дотик і на вигляд не відрізняються від бавовни або шовку, але перевершують натуральні по багатьом показникам. У той же час він практично не має недоліків синтетичних волокон. Цей матеріал  забезпечує необхідний баланс між зовнішнім середовищем та тілом: поглинає вологу із середини та виводить її назовні, миттево висихаючи. 

 

 

Сенситів (Sensitive)

Має блискучу поверхню, що нагадує шовк, вічкову структуру і володіє мембранними властивостями, зумовленими запатентованою технологією Sensitive. Шукайте цю назву на етикетках купальників, які ви обираєте для басейну, щоб бути впевниними, що ця річ буде довго слугувати в хлорованій воді. 

 

Еластан (EL)

Він же спандекс, вайрін, еспа, неолан , спанцель, вориння, дорластан, лайнель, клірспан, глоспан, фуджібо, кінгспан, лубелл, мобі-лон, опелон, ройка, вікспан, ацелан та ще багато найменувань запатентованих у різних країнах. Але загалом, це назва еластичних волокон на основі поліуретану.Його має бути не менше 20% - для корекції фігури та довготривалого підтримання у гарній формі і не більше 30, інакше він буде погано пропускати повітря. Чим більше еластану у складі тканини, тим краще купальник тягнеться і облягає фігуру.

 

 

Лайкра (Ly)

Це одне із високорозтяжних волокон витримує семиразове розтягнення і негайно повертається до початкового стану. Має підвищену еластичність та формостійкість. З лайкри шиють купальники, дуже щільні, наче "друга шкіра"облягаючі тіло, тонкі колготи, о Тканина не вимагає особливого догляду. Аналогом є спандекс. Купальний костюм із лайкри незамінний на морі і протипоказаний для басейну. 

 

Поліестер (Pes)

Використовується для недорогих моделей. Він доволі довго висихає, не дуже еластичний та швидко втрачає форму, але тим не менш не піддається впливу хлору, легкий у пранні, не сідає та стійкий до пілінгу.

 

 

Бавовна (CO)

Це "дихаючий" матеріал приємний до тіла, але довго висихає, поглинає вологу і зовсім не тримає форму. Тому додавання еластану обов'язкове.

 

2
Поділитись:
+ коментувати

2 Коментарі

Корисна стаття, дякую!

Це приємно і дуже важливо!)

Хіт продажу