Спокуса мереживом

Витончені квіти і незвичайні візерунки, створені за допомогою ниток... Мереживо, плетене на коклюшках, вишите, витравлене на тканині - це справжнє диво! Тут ви знайдете найкрасивіші види мірного мережива.

 

 

ГІПЮР

Назва цього мережива походить від французького слова guiper - «обплітати», що відображає суть методу його виробництва: на тонкій тканині вишивається опуклий ажурний візерунок. Після закінчення роботи тканину видаляють - і залишається лише мереживо! Раніше тканину витруювали кіслотою, тому це мереживо називається ще витравним. Сьогодні видалення тканини відбувається за допомогою води або високої температури.

 

  

 

МЕРЕЖИВО НА КОКЛЮШКАХ

Воно плететься за допомогою великої кількості коклюшок (спеціальних дерев'яних паличок), на яких закріплені нитки. Перебираючи коклюшки руками, майстрині перехрещують нитки в певному порядку, створюючи візерунки.

 

ПРОШВА

Вже сама по собі є елементом прикраси, а якщо в неї протягнути ще й тасьму, то результат перевершить всі очікування! Зазвичай прошва пришивається між двома частинами виробу, тому обидва її поздовжні краї рівні, без фестонів. Спосіб виконання прошви - вишивка по полотну.

 

ГОЛКОВЕ МЕРЕЖИВО

Один з найвишуканіших видів. На картон чорного кольору наносять візерунок і по його контуру прокладають нитки. Потім сітку-основу, що вийшла, обшивають стібками петельного шва. В процесі роботи витягають сполучні нитки, щоб утворилися мереживні оздоблення.

 

ФРІВОЛІТЕ

Родом із Італії таке мереживо називається occhi, що в перекладі означає «око». І дійсно, основний елемент візерунку має овальну форму. Окремі елементи мереживного візерунку - кільця і ​​дуги - виплітаються за допомогою невеликого човника, в корпусі якого знаходиться котушка з ниткою. З різноманітних комбінацій цих елементів і складаються візерунки мережива фріволіте.

 

 

ЕЛАСТИЧНЕ БІЛИЗНЯНЕ

Це мереживо виготовляється машинним  способом з поліестеру з дододаванням еластану, завдяки чому утворюються надзвичайно тонкі еластичні мереживні форми. Таке мереживо найкраще підходить для обробки білизни або блузок.

 

ВИШИВКА ПО ПОЛОТНУ

Виконується білими нитками по вибіленому лляному або бавовняному полотну. В процесі роботи в ньому прорізаються невеликі дірочки або ж їх роблять, витягаючи певним чином нитки з тканини. Тут наведено один з варіантів мереживного полотна - вишивка рішельє або вишивка Мадейри. Її використовують для обробки простих тканин і виготовлення облямівки.

 

ТЮЛЕВІ МЕРЕЖИВА

Це мереживо відрізняють вишукані, схожі на вишивку візерунки. Воно часто використовується для обробки жіночої білизни.

 

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

Брюки клеш с завышенной линией талии

Брюки, расширенные книзу от колена, станут прекрасной базовой новинкой в вашем гардеробе. Пояс,...

49.9 грн.

Зараз переглядають

Сукня відрізна із зав’язкою на спинці

"Мамо, хочу сукню, як у тебе! Будь ласка!" Тільки з невеликою відмінністю: верхні частини спинки...

49.9 грн.

Блузон двобортний з коміром-стойкою

Тканина з ностальгічними смужками додає спортивному блузону більше жіночності, до того ж добре...

49.9 грн.