Як працювати з клейовими прокладками

Щоб одяг мав бездоганний вигляд і добре сидів, необхідна не лише вдала викрійка, але і правильний вибір прокладок, вміння з ними працювати. І тут є свої секрети, якими ми готові з вами поділитися.

 

Прокладки флізелін

Як надати коміру стійкості, а краям стабільності? Відповідь проста: потрібно припрасувати прокладку! У фірми Freudenberg знайдуться відповідні прокладки флізелін для будь-якої тканини: неткані (наприклад, Н180) або ткані (наприклад, G785). При цьому неважливо, що ви шиєте - блузку, брюки або жакет.

 

Блуза Burda 12/2018#123 B

 

В інструкціях з шиття Burda завжди зазначено, яка прокладка необхідна для тієї чи іншої моделі. Звичайно, ви можете відступити від нашої рекомендації, якщо шиєте модель не з оригінальної тканини. Тоді при виборі прокладки керуйтеся вказівками із прасування і догляду за вашою тканиною. Правила обробки і прасування для різних прокладок флізелін дивіться у статті «Усі види флізеліну» . Неважливо, яку прокладку ви використовуєте: щоб вона трималася у потрібному місці, необхідно дотримуватися умов припрасування для різних прокладок.

 

Невидимі хитрощі: клейові прокладки

 

Розкрій прокладки

Усі деталі, які слід дублювати прокладкою, виділені на наших планах розкладки сірим кольором або зазначені в інструкції з шиття. При розкроюванні прокладки дотримуйтесь напряму поздовжньої нитки. Деталі з прокладки завжди викроюйте у тому ж напрямі поздовжньої нитки, що і деталі з тканини. Це особливо важливо для тканих прокладок, які стабільні у поздовжньому напрямі і тягнуться у поперечному. Накреслена на викрійці стрілка напряму поздовжньої нитки завжди має бути паралельна поздовжньому пругу прокладки. Винятки становлять лише ті випадки, коли розкрій за поперечною ниткою або косим напрямом необхідний, щоб тканина красиво спадала.

 

Як зробити економну розкладку викрійки і що робити, якщо не вистачає тканини

 

 

Якщо потрібно м'яко стабілізувати краї розрізу (наприклад, на тканинах, які під власною вагою трохи провисають), то для припусків по краях розрізу ткані і неткані прокладки розкроюють за косою. Для припуску на підгин низу ткані прокладки розкроюють за косою, а неткані - в тому ж напрямі, що і деталі крою.

 

Важливо: деталі з прокладки завжди викроюються із припусками на шви.

 

Так припрасовують прокладку

Порада: спочатку потренуйтеся на клапті тканини, щоб можна було перевірити, чи міцне зчеплення прокладки із тканиною і як прокладка тримає форму. Щоб у процесі припрасування прокладки тканина не дала усадку, її попередньо необхідно пропрасувати, за можливості через вологий пропрасовувач, або випрати так, як ви потім будете прати готовий виріб.

 

Як правильно прасувати при шитті

 

 

Прокладки флізелін завжди припрасовують до тканини з виворітного боку. При цьому прокладка не має виступати за тканину, оскільки клейова маса прокладки не лише забруднить підошву праски, але і при наступному прасуванні може перейти на лицьовий бік тканини, з якого видалити її потім буде неможливо.

 

Тренд: чисті лінії

 

Флізелін G405 і Н410 при припрасуванні обов'язково накривають вологим пропрасовувачем. Прасування паровою праскою для них не підходить, тому що тиск праски і вихід пари нерівномірні.

 

Для припрасування тканих прокладок флізелін G700 і G740 достатньо лише парової праски.

 

Ткану прокладку флізелін G785, а також неткані прокладки флізелін Н180, Н200, Н250 і F220 припрасовують насухо.

 

 

Після припрасування прокладки деталям дають охолонути протягом 20 хвилин. Потім деталі крою знову складають лицьовими боками. Деталь викрійки знову приколюють до деталей крою і переводять контури викрійки.

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Жакет длинный без воротника

Завязывающийся пояс у модели светло-коричневого оттенка не только позволяет регулировать ширину в...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Сукня силуету ампір

Широкі контрастні бейки ліфа обрамляють спереду глибоке декольте з ефектом запаху, ззаду вони...

39.90 грн.

Пальто із вшитим жилетом

Прохолодного дня елегантне пальто з шерстяного велюру, доповнене шовковим жилетом на синтепоні,...

39.90 грн.