Усі види флізеліну

Якщо ви користуєтеся готовими викрійками з журналів, в описі завжди додається перелік рекомендованих клейових тканин і прокладок для тієї чи іншої деталі. Щоб самостійно  розібратись і обрати необхідний саме для вашої моделі матеріал,  пропонуємо зберегти собі пам'ятку.

 

 

Флізелін G 785 – це м'яка, легка біеластична клейова ткана прокладка. Застосовується для дублювання комірів і обшивок, а також пілочок жакетів і пальт із легких тканин. Деталі із прокладки викроїти з тим самим напрямом поздовжньої нитки, що і деталі з основної тканини, і з припусками на шви. Деталі крою з прокладки припрасувати до деталей крою з основної тканини з виворітного боку насухо слабо нагрітою праскою (позиція 1). Спочатку, щоб уникнути перекосу тканини, поставити праску на 1–2 ділянки на короткий час, а потім водити праскою по всій площі деталі приблизно впродовж 8 секунд (позиція 1–2). Припрасувавши прокладку, залишити деталь у розкладеному вигляді на 20–30 хвилин для охолодження.

 

Флізелін формбанд – це коса бейка з тонкого клейового флізеліну шириною 12 мм. Ланцюговий шов на відстані 4 мм від краю бейки стабілізує її форму. Флізелін формбанд ідеально підходить для фіксації форми горловини та для роботи з деталями крою, викроєними під кутом 45°. Бейка дуже м'яка, вона чудово фіксує форму, не позбавляючи тканину еластичності. Флізелін формбанд випускається білого кольору та кольору графіту і продається метрами у спеціалізованих магазинах для любителів шиття.

 

Водорозчинний флізелін штикфліз (золюфліз) служить для переведення мотивів для вишивання. Тонкі та сітчасті тканини поміщають між двома шарами золюфліза. Після закінчення роботи золюфліз не вищипують, а опускають у холодну воду, і він розчиняється безслідно! Прасують золюфліз дуже обережно: за найнижчої температури та без пари! Водорозчинний флізелін штикфліз (золюфліз) продається метрами (ширина – 90 см) у магазинах для любителів шиття та рукоділля.

 

Флізелін штикфліз-фіксатор призначений для вишивання трикотажних полотен, еластичних і біеластичних тканин на швейній машині. Флізелін штикфліз-фіксатор припрасовують слабо нагрітою праскою (позиція «шерсть») упродовж 5 секунд. Після закінчення вишивання флізелін штикфліз-фіксатор легко відділяється від тканини і просто вищипується.

Флізелін штикфліз-фіксатор білого кольору шириною 90 см продається метрами у

Флізелін золюфліз – водорозчинний штикфліз, призначений для вишивання тонких або сітчастих тканин. Флізелін золюфліз накласти перед початком роботи на тканину, а за необхідності і під неї. Після закінчення вишивання помістити виріб у холодну воду до повного розчинення флізеліну золюфліз. Флізелін золюфліз не вищипувати! Прасувати флізелін золюфліз слабо нагрітою праскою без пари.

Флізелін золюфліз шириною 90 см продається метрами у спеціалізованих магазинах для любителів шиття та рукоділля.

 

Водорозчинний штикфліз-флізелін золювеб чудово підходить для короткочасної фіксації аплікацій, мереживних мотивів і стрічок, які згодом настрочуються. Деталь зі штикфліз-флізеліну золювеб викроюють менше за розміром, ніж аплікація/стрічка, прокладають між деталлю крою й аплікацією/стрічкою та припрасовують через пропрасовувач. Після настрочування аплікації/стрічки штикфліз-флізелін золювеб поміщають у теплу воду до повного розчинення або рясно збризкують водою та видаляють за допомогою клаптика бавовняної тканини. У роботі з рихлими, «рухливими» та тонкими тканинами штикфліз-флізелін золювеб використовують для фіксації підгину низу і як прокладку при обметуванні петель. Штикфліз-флізелін золювеб шириною 38 см продається у спеціалізованих магазинах для любителів шиття та рукоділля.

 

Флізелін H 410 – це клейова прокладка з поздовжніми стабілізуючими нитками, що застосовується для дублювання пілочок пальт і жакетів, адже сама прокладка залишається м'якою, а стабілізуючі нитки зберігають форму виробу. При розкрої стабілізуючі нитки мають співпадати з напрямом поздовжньої нитки тканини. Прокладка припрасовується через вологий пропрасовувач послідовно, ділянка за ділянкою, з легким натиском упродовж 10–15 секунд. Терморегулятор праски встановлюється на позицію «шерсть/бавовна».

 

Флізелін для шкіри – LE 420 (Freudenberg) - клйова прокладка для шкіри. Використовується для передніх деталей, коміра, менжетів курток, пальт та суконь. Підходить для роботи з хутром, шкірою, велюровою та штучною шкірою. Чудово приклеюється за допомогою праски.

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Сукня-бандо з вирізом краплинкою

Щоб створити це звабливе плаття-бандо з вирізом крапелькою, що вільно спадає уздовж тіла,...

49.95грн.

Зараз переглядають

Спідниця міді на широкій кокетці

Застрочені вгорі складки біля широкої кокетки, які створюють необхідний розмах, але при цьому не...

49.95грн.

Пальто двобортне приталеного крою

Двобортне пальто редингот в чорно-білу клітину, з асиметричним коміром має розкішний вигляд! Його...

49.95грн.