0

Усі види флізеліну

Якщо ви користуєтеся готовими викрійками з журналів, в описі завжди додається перелік рекомендованих клейових тканин і прокладок для тієї чи іншої деталі. Щоб самостійно  розібратись і обрати необхідний саме для вашої моделі матеріал,  пропонуємо зберегти собі пам'ятку.

 

 

Флізелін G 785 – це м'яка, легка біеластична клейова ткана прокладка. Застосовується для дублювання комірів і обшивок, а також пілочок жакетів і пальт із легких тканин. Деталі із прокладки викроїти з тим самим напрямом поздовжньої нитки, що і деталі з основної тканини, і з припусками на шви. Деталі крою з прокладки припрасувати до деталей крою з основної тканини з виворітного боку насухо слабо нагрітою праскою (позиція 1). Спочатку, щоб уникнути перекосу тканини, поставити праску на 1–2 ділянки на короткий час, а потім водити праскою по всій площі деталі приблизно впродовж 8 секунд (позиція 1–2). Припрасувавши прокладку, залишити деталь у розкладеному вигляді на 20–30 хвилин для охолодження.

 

Флізелін формбанд – це коса бейка з тонкого клейового флізеліну шириною 12 мм. Ланцюговий шов на відстані 4 мм від краю бейки стабілізує її форму. Флізелін формбанд ідеально підходить для фіксації форми горловини та для роботи з деталями крою, викроєними під кутом 45°. Бейка дуже м'яка, вона чудово фіксує форму, не позбавляючи тканину еластичності. Флізелін формбанд випускається білого кольору та кольору графіту і продається метрами у спеціалізованих магазинах для любителів шиття.

 

Водорозчинний флізелін штикфліз (золюфліз) служить для переведення мотивів для вишивання. Тонкі та сітчасті тканини поміщають між двома шарами золюфліза. Після закінчення роботи золюфліз не вищипують, а опускають у холодну воду, і він розчиняється безслідно! Прасують золюфліз дуже обережно: за найнижчої температури та без пари! Водорозчинний флізелін штикфліз (золюфліз) продається метрами (ширина – 90 см) у магазинах для любителів шиття та рукоділля.

 

Флізелін штикфліз-фіксатор призначений для вишивання трикотажних полотен, еластичних і біеластичних тканин на швейній машині. Флізелін штикфліз-фіксатор припрасовують слабо нагрітою праскою (позиція «шерсть») упродовж 5 секунд. Після закінчення вишивання флізелін штикфліз-фіксатор легко відділяється від тканини і просто вищипується.

Флізелін штикфліз-фіксатор білого кольору шириною 90 см продається метрами у

Флізелін золюфліз – водорозчинний штикфліз, призначений для вишивання тонких або сітчастих тканин. Флізелін золюфліз накласти перед початком роботи на тканину, а за необхідності і під неї. Після закінчення вишивання помістити виріб у холодну воду до повного розчинення флізеліну золюфліз. Флізелін золюфліз не вищипувати! Прасувати флізелін золюфліз слабо нагрітою праскою без пари.

Флізелін золюфліз шириною 90 см продається метрами у спеціалізованих магазинах для любителів шиття та рукоділля.

 

Водорозчинний штикфліз-флізелін золювеб чудово підходить для короткочасної фіксації аплікацій, мереживних мотивів і стрічок, які згодом настрочуються. Деталь зі штикфліз-флізеліну золювеб викроюють менше за розміром, ніж аплікація/стрічка, прокладають між деталлю крою й аплікацією/стрічкою та припрасовують через пропрасовувач. Після настрочування аплікації/стрічки штикфліз-флізелін золювеб поміщають у теплу воду до повного розчинення або рясно збризкують водою та видаляють за допомогою клаптика бавовняної тканини. У роботі з рихлими, «рухливими» та тонкими тканинами штикфліз-флізелін золювеб використовують для фіксації підгину низу і як прокладку при обметуванні петель. Штикфліз-флізелін золювеб шириною 38 см продається у спеціалізованих магазинах для любителів шиття та рукоділля.

 

Флізелін H 410 – це клейова прокладка з поздовжніми стабілізуючими нитками, що застосовується для дублювання пілочок пальт і жакетів, адже сама прокладка залишається м'якою, а стабілізуючі нитки зберігають форму виробу. При розкрої стабілізуючі нитки мають співпадати з напрямом поздовжньої нитки тканини. Прокладка припрасовується через вологий пропрасовувач послідовно, ділянка за ділянкою, з легким натиском упродовж 10–15 секунд. Терморегулятор праски встановлюється на позицію «шерсть/бавовна».

 

Флізелін для шкіри – LE 420 (Freudenberg) - клйова прокладка для шкіри. Використовується для передніх деталей, коміра, менжетів курток, пальт та суконь. Підходить для роботи з хутром, шкірою, велюровою та штучною шкірою. Чудово приклеюється за допомогою праски.

0
Поділитись:

Хіт продажу