9 кроків, як зробити економну розкладку викрійки і що робити, якщо не вистачає тканини

В інструкціях з шиття Burda завжди надається інформація про точну витрату тканини для будь-якої моделі. Це корисно знати відправляючись у магазин за необхідними матеріалами. Але нерідко ми використовуємо для шиття відрізи, які були куплені заздалегідь просто тому, що сподобалися, або кимось подаровані тощо.

 

Якщо виявилося, що тканини менше, ніж потрібно за інструкцією, не відмовляйтеся відразу від вибраної викрійки. Є декілька простих секретів, як «зекономити».

 

Як кроїти тканину: 3 правила для початківців

 

Блуза Burda 12/2012#147 B

 

 

1. Спочатку перезніміть на папір увесь комплект деталей викрійки.

 

2. Деталі зі згином посередині виріжте повністю, з розворотом.

 

3. Всі дрібні деталі – обшивки, кишені, клапани, хомутики, хлястики, пояси - також перезніміть на папір і виріжте. Будьте уважні, деякі прості прямокутні деталі із зазначених вище не розташовані на листі викрійок. Зазвичай для них в інструкції наведені точні розміри, за якими їх потрібно накреслити самостійно.

 

4. Увага! Всі паперові деталі викрійки мають бути виготовленні у повному розмірі і в потрібній кількості. Тобто, 2 рукави, обидві половинки пілочки або комірця і т. п.

 

5. Розкладіть тканину в один шар, лицьовим боком вниз, і починайте розміщувати на ній всі приготовані деталі викрійки.

 

Альтернатива пазлам. План розкладки викрійки на тканині 

 

6. Розташовуйте деталі близько одна до одної, обов’язково враховуючи напрям поздовжньої нитки. Стежте за тим, щоби відстань між ними була достатньою для необхідних припусків на шви і підгин низу деталей. У тканин із вираженим ворсом або блиском (оксамит, вельвет, атлас, шов) важливо також розкладати деталі в одному напрямі.

 

7. Зверніть особливу увагу на суміщення малюнка тканини (рапорт, клітина, напрям малюнка), де це необхідно. Допоможуть вам у цьому спеціальні мітки для суміщення, які завжди є на викрійках, які передбачається шити з тканин із подібним малюнком. Якщо ж вибрана вами модель у журналі пошита з однотонного матеріалу, а вам усе ж таки потрібно стикувати рапорт візерунка, заздалегідь нанесіть такі мітки на паперову викрійку самостійно.

 

Як кроїти тканину з візерунками

 

8. Зазвичай припуски на шви роблять 1,5 см (на підгин низу до 4 см). За необхідності можна зробити їх меншими, виходячи з якостей використовуваної тканини (щільність, сипкість).

 

Порада: щоб не дати обсипатися маленьким припускам на шви у дуже рихлих тканин (букле, наприклад), відразу після розкрою обметайте на швацькій машині всі краї кожної деталі зигзагоподібною строчкою завширшки приблизно 5 мм і кроком 2-3 мм.

 

Як правильно розрахувати припуски на шви

 

9. Що робити, якщо після економної розкладки деякі деталі викрійки все одно не помістилися на тканині? Якщо матеріалу зовсім обмаль, деякі внутрішні деталі (наприклад, обшивки) можна викроїти з іншої тканини.

 

Підгин низу виробу або рукавів можна зробити «фальшивим». Для цього знадобиться підкладкова або інша тканина, підходяща за кольором. Викроїть із неї смугу відповідної довжини, завширшки близько 4 см і з припусками 0,5-1 см. Зшийте по коротких зрізах смугу в кільце і пришийте до низу виробу лицьовим боком до лицьового боку. Запрасуйте «фальшивий» підгин всередину виробу. Вільний поздовжній зріз підгину запрасуйте всередину на 0,5-1 см і підшийте вручну незатягнутими стібками. Те саме можна зробити, виконуючи підгин рукавів.

 

Якщо дозволяє фасон і крій моделі, можна уникнути виконання декількох швів (бокових або середніх), зробивши деталі цільними. Це допоможе зберегти дорогоцінні сантиметри вашої тканини, не витрачаючи їх на припуски на шви в цих місцях. Наприклад, у відрізній сукні напівприталеного силуету спідницю можна виконати одним цілим полотнищем лише з одним швом ззаду, а замість бокових швів біля верхнього зрізу спідниці зробити виточки.

 

Сукня Burda 8/2014#106 В

 

Брак основного матеріалу із недоліку можна перетворити на великий плюс. Використайте іншу тканину для комбінування. Вона може бути в тон або контрастною. Враховуючи особливості крою вибраної вами моделі, можна викроїти із додаткової тканини навіть більші деталі, ніж обшивки та підгини. Наприклад, рукави, кокетки, кишені, комір, манжети, пояс.

 

Блуза Каталог Burda 1/2020#6245 A

 

Якщо на пілочці або спинці є рельєфні шви, викроїть їхні бокові і середні деталі із різних тканин. Навіть досить широка частина низу виробу може бути не з основного матеріалу. Ще цікавіший метод – зробити горизонтальні вставки із додаткової тканини на пілочці і спинці або на полотнищах спідниці. Дуже стильними є комбінації з мереживними або шкіряними деталями.

 

Сукня Burda 1/2013#105; сукня Burda 10/2014#101 А

 

Підключіть фантазію, не бійтеся комбінувати і у вас вийде ексклюзивна річ у єдиному екземплярі. І обов’язково врахуйте це, зробивши необхідні корективи у паперовій викрійці, щоб не помилитися із розкроєм.

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Жакет прямого силуету без підкладки і застібки

Креповий жакет прямого силуету шиється без підкладки і застібки. Пілочки з’єднуються поясом, що...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Жакет в стилі брит-шик з асиметричним коміром

Брит-шик і байкерський стиль з'єдналися в цьому твідовому жакеті з асиметричною потайною...

39.90 грн.

Топ-бандо

Топ-бандо з суцільнокроєними зав'язками і вирізом крапелькою забезпечений еластичною куліскою...

39.90 грн.