Розкрій тканин в клітину: правила і поради

Популярність картатих тканин незмінна і існує багато їх різновидів: шотландка, гусяча лапка, пепіта, гленчек, віші, мадрас тощо. В залежності від розміру малюнка і кольору, а також від виду самої тканини (льон, шерсть, бавовна, синтетичні тканини) з матеріалів в клітину шиють майже все: одяг, скатертини, штори, чохли для меблів.

 

Щоб виріб мав гарний вигляд, потрібно ретельно суміщати лінії клітин. Це до снаги і кравчиням-початківцям, якщо дотримуватися правил розкрою картатих тканин від Burda.

 

Як правильно називати принти в клітину

 

Розрізняють тканини із симетричними  і асиметричними клітинами. За горизонталлю смуги клітин того і іншого типу мають суміщатися біля швів. Щоб і за вертикаллю смуги клітин були розташовані симетрично на правих і лівих деталях, при складанні тканини стежте за тим, щоб поздовжні смуги клітин сумістилися, тобто згин тканини розташований точно посередині клітини або між двома клітинами.

 

 

 

 

 


 

ВАЖЛИВО: у тканин в асиметричну клітину за вертикаллю може суміститися лише одна смуга, усі смуги рапорту ніколи не збігаються. Щоб тканина, а разом із нею і візерунок при розкрої не зсувалася, сколіть шари тканини у декількох місцях, перевіряючи, чи збігаються поздовжні і поперечні смуги. На всіх викрійках Вurda для моделей із картатих тканин є лінія розмітки КЛІТИНА.

 


 

За горизонталлю смуги клітин збігаються біля швів, якщо ви приколете деталі викрійки до тканини так, щоб лінії розмітки КЛІТИНА сумістилися із однаковими смугами клітин. Починайте з деталей пілочок. Зверніть увагу також на те, яка смуга утворює нижній край виробу. Щоб поперечні смуги клітин на рукавах і пілочках сумістилися уздовж передніх швів вшивання рукавів, деталь викрійки рукава приколіть до тканини так, щоб лінії розмітки КЛІТИНА на передньому окаті рукава і на проймі пілочки збіглися з однаковою смугою клітин. При розкроюванні двошовного рукава спочатку потрібно викроїти верхню частину рукава, а потім розташувати викрійку ліктьової частини рукава на тканині таким чином, щоб лінії розмітки КЛІТИНА, які розташовані приблизно на середині довжини рукава, у обох частин рукава збіглися з однаковою смугою клітини.

 

 

 

 

За вертикаллю клітини будуть розташовані симетрично, якщо середні лінії пілочки і спинки сумістяться із серединою клітини або будуть проходити точно між двома клітинами. Увага: у моделей із застібкою, наприклад у жакетів, не переплутайте лінію борта із лінією середини переду! На рукавах накреслена на викрійці поперечна мітка відповідає середині окату рукава. При використанні викрійок, не призначених для картатих тканин, смуги клітин за горизонталлю сумістяться уздовж швів, якщо ви розташуєте деталі викрійки на тканині так, щоб нижні краї деталей, які будуть зшиватися (наприклад, перед і спинка), лежали на однаковій смузі клітини. Поперечні смуги на пілочці і рукаві теж збігатимуться, якщо викрійку рукава розкласти на тканині так, щоб поперечні мітки вшивання на рукаві і проймі пілочки збіглися з однаковою смугою клітини.

 

Викроюючи рукави, які складаються з двох частин, спочатку приколіть до тканини верхню частину рукава відповідно до мітки вшивання на викрійці. Потім приколіть ліктьову частину так, щоб нижній край лежав на тій же смузі клітини, що і у верхньої частини рукава.

 

Якщо кишені, клапани або листочки повинні мати такий самий напрям клітин візерунка, що і деталі, до яких вони пришиваються, спочатку прикладіть паперову викрійку до викроєної великої деталі по лінії пришивання і переведіть на викрійку малюнок клітини з великої деталі.

 

 

 

 

На кутах коміра теж має бути однаковий малюнок клітини. Якщо верхній комір викроюється зі згином, то середня лінія верхнього коміра повинна точно збігтися з лінією середини клітини або лежати посередині між двома клітинами. Якщо клітини на кутах коміра усе ж таки не збіглися, то доведеться викроїти комір із середнім швом. Якщо клітини на лацканах мають збігтися, прикладіть викрійку верхнього коміра на приколоту до тканини деталь підборта відповідно до розмітки і переведіть смуги клітин на викрійку коміра.

 

 

 

 

Викрійку коміра приколіть до тканини так, щоб смуги клітин на викрійці і тканині сумістилися. При цьому не можна змінювати напрям поздовжньої нитки коміра. У більшості випадків верхній комір викроюється не зі згином, а з двох частин із середнім швом.

 

 

 


 

ВАЖЛИВО: якщо малюнок клітини асиметричний, то його необхідно перевести на наступні деталі - праву і ліву кишені, клапани або пати, а також на праву і ліву половинки коміра.

 


 

1
Поділитись:
+ коментувати

1 Коментар

Полезная статья. Некоторые вообще на совмещение клетки и полоски и рисунка не обращают внимания, это печально...

Хіт продажу

Сукня приталеного силуету з широкими рукавами

Віскоза робить нашу модель неймовірно приємною і легкою, а широкі рукави і можливість носити...

49.9 грн.

Зараз переглядають

Блузка-сорочка приталеного крою

Коротка блузка-сорочка злегка приталеного силуету пошита з повітряного бавовняного шитва. ...

54.9 грн.

Сукня сорочкового крою із застібкою поло

Оригінальне рішення: помітна тканина у велику клітину перетворює сукню-сорочку з довгою застібкою...

49.9 грн.