Як кроїти тканину з візерунками

Щоб смужки, квіточки, клітини і К° на готовому виробі розташовувалися рівно, красиво і в бажаному напрямі, потрібно дотримуватися простих правил.

 

Напрям візерунка

Багато тканин мають візерунок з одним напрямом. Наприклад, як на малюнку цієї спідниці - усі суцвіття тут повинні «дивитися» вгору. При розкрої подібних тканин деталі викрійки розкладають так, щоб всі нижні краї були спрямовані в один бік, тоді мотиви (квіти, пташки тощо) на всіх деталях матимуть однаковий вигляд.

 

Як кроїти тканину: 3 правила для початківців

 

Спідниця Каталог Burda 1/2020#6247 A

 

Вертикальні шви

При розкрої тканин в клітину, поперечну смужку або із поперечним принтом важливо, щоб малюнок сумістився вздовж вертикальних швів. Для цього деталі паперової викрійки слід приколоти до тканини так, щоб нижні краї виявилися на однакових смужках/лініях візерунка.

 

Розкрій тканин в клітину: правила і поради

 

Брюки Люблю шити 1/2020#5 C

 

Тканини у смужку

Смужки можуть бути набивними або утвореними переплетенням відмінних за кольором ниток самої тканини. У разі набивних смужок іноді буває важко сумістити і сколоти їх точно. Але правило все одно єдине: деталі викрійки, смужки на яких повинні суміститися одна з одною, слід приколоти до тканини так, щоби всі нижні краї лежали на однакових смужках.

 

Смугастий принт - фаворит літнього сезону

 

Спідниця Burda 6/2020#109 B

 

Поздовжні смужки йдуть паралельно пругу тканини. Поперечні смужки розташовані перпендикулярно пругу тканини. Перед розкроєм тканину скласти так, щоб смужки лежали точно одна на інший, при цьому пруги тканини необов'язково повинні суміщатися.

 

 

Великі мотиви

При розкрої тканини з великим візерунком, який повинен бути розташований на готовому виробі по лінії середини переду або спинки, тканину розкладають в один шар лицьовим боком вгору. Основну деталь викрійки (тут це перед) слід накласти на тканину так, щоб мотив розташовувався у бажаному місці. Деталі викрійки, на яких розташування візерунка має бути точно таким же, що і на переді, потрібно приколоти до тканини так, щоб нижні краї лежали на однакових фрагментах візерунка.

 

Хусткові візерунки: 20 моделей для яскравого літа

 

Блуза Каталог Burda 1/2020#6234 B

 

ІЛЮСТРАЦІЇ: АНТОНІЯ БЕРГМАН.

 

Ще більше яскравих моделей та оригінальних ідей в журналі Burda. Мода Plus 1/2020!
 

 

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Парка О-силуету з капюшоном

У прохолодну погоду легка парка з капюшоном і застібкою на ґудзики послужить вам добру службу....

33.50грн.

Зараз переглядають

Сукня з довгими рукавами на широких манжетах

Ідеально для погожої осені: закрита сукня зі струменистої тканини, з довгими рукавами на широких...

33.50грн.

Сукня трикотажна з розкльошеною спідницею

Вона така ідеальна, що сонце буде заздрити і кольору, і красивим формам, і сяйву, що йде від вас!...

45грн.