Як правильно кроїти тканину

Розкрій тканини багато кравчинь-аматорок вважають складним етапом підготовки до шиття. Але ми постаралися спростити цей процес. Для кожної моделі Burda наводиться план розкладки, на якому показано, як розташувати деталі викрійки на тканині. Сьогодні ми покажемо, на що потрібно звертати увагу при розкроюванні.

 

Напрям поздовжньої нитки

При розкроюванні дуже важливо дотримуватися напряму поздовжньої нитки (це нитка основи тканини), який має вирішальне значення для правильного зовнішнього вигляду готового виробу.

 

Кроїти легко! Поради щодо розкроювання різних тканин

 

Деталі викрійки потрібно розкладати на тканині так, щоб розмітка напряму поздовжньої нитки на них була паралельна пругу тканини. Для цього продовжте розмічену лінію поздовжньої нитки до нижнього краю. Тепер приколіть викрійку до тканини спочатку тільки біля верхнього кінця лінії розмітки. Виміряйте відстань від лінії поздовжньої нитки до пруга і потім приколіть до тканини інший кінець викрійки так, щоб відстань від лінії розмітки поздовжньої нитки до пруга завжди була однаковою. Після цього приколіть викрійку по всьому зовнішньому контуру.

 

Альтернатива пазлам. План розкладки викрійки на тканині

 

 

Напрям ворсу

Усі тканини з ворсистою поверхнею, наприклад оксамит, ніккі, вельвет, махрова тканина, велюр, м'який драп, лоден тощо, мають напрям ворсу. Проведіть рукою по такій тканині вздовж пруга туди і назад. Напрям, за яким ворсинки лягають плоско, є напрямом ворсу. Якщо ворсинки піднімаються, то це напрям «проти ворсу» (рис. 2). Напрям ворсу на наших викрійках завжди позначається стрілками.

 

Оксамит носять усі! 20 найкращих викрійок

 

Важливо: при розкроюванні ворсистих тканин деталі викрійки необхідно розкладати в одному напрямі, тобто нижні краї всіх деталей мають бути обернені в один бік.

 

Оксамит: 10 правил з шиття і догляду

 

 

Напрям візерунка

Чимало тканин мають візерунок з одним напрямом. На нашому прикладі це добре видно. При розкроюванні таких тканин деталі викрійки розкладають так, щоб усі нижні краї «дивилися» в один бік.

 

Хусткові візерунки: 20 моделей для яскравого літа

 

 

При розкроюванні тканин у клітину, у поперечну смугу або із поперечним візерунком важливо, щоб малюнок сумістився уздовж поздовжніх швів. Для цього деталі викрійки приколіть до тканини так, щоб нижні краї сумістилися з однаковими смугами візерунка.

 

Смугастий принт - фаворит літнього сезону

 

Розкрій тканин в клітину: правила і поради

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Сукня з пишною спідницею у стилі 50-х

Коротка спідниця-сонце і відкритий ліф - плаття в дусі 50-х випромінює дівочий шарм, але при...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Блузка з рукавами реглан і декольте на спинці

Викроєні блискучим боком назовні планки горловини і рукавів реглан стають виразнішими і додають...

39.90 грн.

Жакет шкіряний із коміром-стойкою

Жакет завдяки рельєфним швам красиво облягає фігуру і застібається на потайну блискавку. ...

39.90 грн.