0
Акція 1+1=3

Усі види плісе

Плісе - це складки, які виконуються в ательє на спеціальному обладнанні. Стійкість плісе залежить від складу волокон тканини. Тканини з натуральних волокон (лляні, бавовняні, шерстяні, шовкові) і хімічні волокна з целюлози (віскоза, ацетат) тримають плісе нетривалий час. Найбільш стійкі складки плісе виходять з тканин, що містять синтетичні волокна, наприклад поліефір або суміш волокон з поліефіром. При цьому, чим вище частка поліефіру, тим стійкіше плісе. Триацетатні волокна також добре тримають плісе.

 

Спідниця 107 Burda 8/2014

 

Потрійне плісе

Глибина складки дорівнює двом ширинам складки. Для спідниці знадобиться потрійна витрата тканини (див. також «Шиємо спідницю в складку»). Полотнища спідниці викроюються за напрямом поздовжньої нитки.

 

 

Економне плісе

Економія в даному випадку відбувається за рахунок глибини складок. Глибина складки в 1,5 рази перевищує ширину складки. При цьому тканини потрібно в 2,5 рази більше. Полотнища спідниці викроюються за напрямом поздовжньої нитки.

 

 

Плісе-сонце

Складки розширюються донизу, як промені сонця. Для плісирування тканину потрібно викроїти у вигляді півкола або сектора кола.

 

 

Гофре

Це вузькі складки, шириною бл. 5 мм, складені у вигляді гармошки. Гофре використовуються для комірів або гофрованих вставок. Кроїти гофре можна за косою або поздовжнім напрямом нитки.

 

 

Крім описаних вище, існують також особливі види плісе: із зустрічними складками, з бантовими складками і з групами складок. Віддаючи тканину в ательє на плісирування, повідомте майстру бажаний вид плісе і, якщо спідниця плісирується кругом, обхват стегон. На кожному полотнищі вже повинен бути виконаний підгин низу. Винятком є плісе-сонце, коли підгин низу виконується тільки після плісирування.

 

У магазинах тканин продаються вже готові плісировані полотна. З такої тканини пошити плісировану спідницю можна моментально. Вам потрібно тільки зшити полотнища спідниці, пришити до верхнього зрізу пояс з відповідної за кольором тканини і втягнути еластичну стрічку. Вийде ще швидше, якщо використовувати готовий еластичний пояс.

Робимо плісировку на спідниці

 

 

0
Поділитись:

Зачекайте будь-ласка