Два способи виконання розрізу рукава та подвійна манжета під запонки

Подвійна манжета на рукаві сорочки виконується, коли модель передбачає застібку на подвійний ґудзик або запонку. Обидва коротких зрізи подвійної манжети виконані із припусками на застібку. 

 

Сорочка 122 Burda 1/2010

 

Перед пришиванням манжети потрібно виконати розріз рукава. Його можна чисто пошити або окантувати смугою тканини чи тасьмою.

 

Чисто пошитий розріз рукава

Цей розріз виконують на рукавах із манжетами в тих випадках, коли краї розрізу не заходять один за одного, а манжета має припуск під застібку. 

 

 

Для обробки розрізу вам знадобиться смуга тканини (= обшивка), викроєна за поздовжньою ниткою, шириною 4 см і на 4 см довша за готовий розріз. Прокладіть на рукаві вздовж лінії РОЗРІЗ зметувальні стібки. Приколіть обшивку до рукава поверх мітки розрізу лицьовим боком до лицьового боку. 

 

Класична шліца рукава чоловічої сорочки

 

З виворітного боку рукава прокладіть по строчці по обидва боки від розмітки близько до неї, біля верхнього кінця строчок прокладіть 2-3 поперечних стібки. Між строчками виконайте розріз, в кінці розрізу тканину надсічіть у кути навскіс. 

 

 

Обшивку заметайте на виворітний бік. Краї розрізу припрасуйте, вистрочіть у край. Зрізи обшивки обметайте зигзагоподібною строчкою або, підвернувши, приколіть і настрочіть у край.

 

 

Фігурний варіант: обшивка виконує одночасно роль планки. Для цього пришийте обшивку лицьовим боком до виворітного боку рукава, виконайте розріз, відверніть обшивку на лицьовий бік, підверніть і настрочіть.

 

 

Обшивний розріз рукава

Цей вид розрізу частіше виконують на рукавах блузок і сорочок. У класичному варіанті краї манжети збігаються з краями розрізу (для подвійної манжети її краї виступають для застібки).

 

 

Для обробки розрізу вам знадобиться смуга тканини у 2 рази довша за розріз і в 4 рази ширша за готову обшивку. Для м'яких, тонких тканин викроїть смугу за напрямом поздовжньої нитки, а для щільних, товстих тканин, наприклад попліну або фланелі, викроїть смугу за косою.

 

В кінці кінців. Рукав з одворотом

 

Розріжте рукав по лінії розрізу. Краї розрізу розкладіть у пряму лінію і пришийте до обшивки лицьовим боком до лицьового боку близько до зрізу. При цьому біля кінця розрізу, розміченого стрілкою, прокладіть строчку практично біля зрізу.

 

 

Припуски шва запрасуйте на обшивку. Інший поздовжній зріз обшивки запрасуйте так, щоб відстань від згину до шва пришивання була у два рази більше ширини готової обшивки.

 

 

Складіть обшивку вдвічі виворітним боком усередину і приколіть до шва пришивання.

 

 

Пришийте обшивку вручну або на машині з лицьового боку рукава близько до шва, прихоплюючи при цьому внутрішню половину обшивки. Біля верхнього кінця розрізу зшийте обшивку навскоси, як маленьку виточку.

 

Біля переднього краю розрізу - це край, розташований далі від бокового зрізу рукава, - відверніть обшивку на виворітний бік, приколіть. Біля заднього краю розрізу обшивка виступає як припуск під застібку.

 

 


 

Після виконання розрізу рукава окантовку обох країв розрізу відверніть на виворітний бік і приколіть. Припрасуйте прокладку флізелін до половини манжети. Дубльовану прокладкою половину манжети пришийте до нижнього зрізу рукава лицьовим боком до лицьового боку, при цьому припуски на застібку виступають біля обох країв розрізу. Потім шийте манжету, як описано для манжети з припуском під застібку. 

 


 

Манжета рукава з припуском під застібку

Припрасуйте прокладку флізелін до манжети на половину ширини. Дубльовану прокладкою половину манжети приколіть до нижнього зрізу рукава лицьовим боком до лицьового боку, при цьому припуск під застібку виступає біля заднього краю розрізу - це край, який розташований ближче до шва рукава. Припуск манжети на шов виступає біля переднього краю розрізу. Пришийте.

 

Усі види флізеліну

 

Припуски шва запрасуйте на манжету. Припуск по іншому поздовжньому зрізу манжети запрасуйте на виворітний бік.

 

 

Складіть манжету по лінії згину лицьовим боком усередину. Зшийте короткі зрізи манжети. Припуски швів зріжте близько до строчок, на кутах зріжте навскоси.

 

 

Потім шийте манжету так само, як манжету без припуску під застібку. Виметайте краї. Припрасуйте. Приколіть не дубльовану прокладкою половину манжети до шва пришивання і пришийте вручну. Або з лицьового боку рукава вистрочіть всі сторони манжети в край, прихопивши при цьому внутрішню половину манжети уздовж шва пришивання.

 

 

Подвійна манжета

На обох кінцях манжети обметайте петлі. При цьому зверніть увагу, щоб петлі розташовувалися на однаковій відстані від розміченого згину і країв манжети. Складіть манжету по лінії згину і застебніть на запонку або подвійний ґудзик - два ґудзики, з'єднані нитяною перемичкою.

 

Як пришити ґудзик

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

Блуза А-силуэта с рукавами реглан

В офис, на торжество или по магазинам — в легкой блузке А-силуэта с чудесным принтом можно пойти...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Палантин для сукні нареченої

Палантин, пошитий з тих же тканин, що і сукня, ідеально довершить образ нареченої і захистить від...

0 грн.

Спідниця на вузькому поясі

Тут ми бачимо гру не тільки контрастних кольорів, але і форм: спідниця на вузькому поясі сидить...

39.90 грн.