На довгу перспективу. Вшиваємо рукави

Вшитий рукав

Рукави зі звичайним високим окатом, чи то одношовні або двошовні, завжди вшиваються після того, як виконані і розпрасовані бокові шви виробу і шви рукавів. Щоб припосадити окат рукава, прокладіть по обидва боки лінії шва вшивання рукава по строчці з довгими стібками від мітки  до мітки (1).

 

Нижню нитку строчки поки не натягуйте. Рукав вколіть в пройму лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши насамперед мітки вшивання рукава (поперечні мітки) на окаті рукава і на проймі переду. Гладко вколіть рукав в нижню частину пройми (2), тобто ні рукав, ні пройму не припосаджуйте.

 

 


ВАЖЛИВО: у рукава, що складається з однієї деталі, шов суміщається з боковим швом виробу. У двошовному рукаві ліктьовий шов ніколи не збігається з боковим швом виробу, а збігається тільки поперечна мітка ліктьової частини рукава. У моделей, що мають рельєфні шви, шви рукавів теж дуже рідко збігаються з цими швами.

Потім сколіть мітку плеча (поперечна мітка) на окаті рукава з плечовим швом, а у моделей з кокеткою - з міткою плеча. Тільки тепер стягуйте нижню нитку строчки до тих пір, поки окат рукава не відповідатиме проймі. Рівномірно розподіліть тканину так, щоб не утворювалися складочки.


 

Вколіть рукав (3) і вметайте його зі сторони рукава (4).

 

Приміряйте виріб і проконтролюйте, як сидить рукав. Вшивайте рукав з боку рукава (5), при цьому почніть від бокового шва виробу і шва рукава. Щоб наметувальні нитки можна було легко видалити, прокладайте строчку впритул до наметування.

 


ВАЖЛИВО: щоб попередити утворення складочок в місці припосаджування окату рукава, при зшиванні не розтягуйте пройму, а розгладжуйте припосаджену ділянку руками (6).


 

 

Припуски шва зріжте до ширини 1 см, візьміть їх разом і обметайте. Припуски шва вшивання рукава не запрасовують ні на рукав, ні на перед чи спинку, а тільки обережно припрасовують з боку рукава (7), спресовуючи при цьому посадку.

 

Ще кілька порад:

• При вшиванні рукава пройма не розтягнеться, якщо зверху розміченої лінії шва припрасувати вузьку смужку прокладки флізелін формбанд.

• Прекрасно сидять рукава, якщо смужку ватину або м'якого волюменфлізу довжиною приблизно 20 см і шириною 6 см нашити в області окату з боку рукава на припуск на шов вшивання впритул до шва (8). Ватин або волюменфліз укладіть на рукав. Якщо посадка рукава невелика, то перед вшиванням рукава можна припрасувати по окату рукава смужку більш тонкого волюменфлізу

 

 

• Шматочок тканини, викроєний в формі рибки, попередить розрив рукава в області мітки на окаті. Для цього викроїть з тканини квадрат розміром 10 х 10 см за косою ниткою. Приколіть цей квадрат на рукав від початку заокруглення, скругліть кути і зріжте зайву тканину вздовж краю рукава. Приметайте «рибку» уздовж розміченого шва вшивання (9).

 

 

Рукави з невисоким окатом

В залежності від їх форми можна вшивати до або після виконання бокових швів і швів рукавів. Ви можете самі визначити, який варіант підходить для вшивання вашого рукава. Складіть рукав таким чином, щоб бокові зрізи з'єдналися посередині рукава.

 

Якщо в місці стику у оката утворюється закруглення (10), то цей рукав вшивають як рукав зі звичайним окатом, тобто після виконання швів. Якщо в місці стику окат утворює ламану лінію (10а), то вшивають рукав до виконання швів.

 

 

Це робиться так: вколіть рукав в пройму лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши поперечні мітки на рукаві і переді. Мітку плеча на рукаві сумістіть з плечовим швом або з міткою плеча кокетки. Вметайте і вшийте рукав з боку рукава (11). Припуски шва розпрасуйте або, взявши разом, обметайте, запрасуйте на перед і спинку і відстрочіть з лицьового боку. Виконайте боковий шов виробу і шов рукава (12).

 

Рукави з прямим чи злегка заокругленим верхнім зрізом завжди пришиваються до виконання швів.

 

Приколіть рукави між поперечнимними мітками на перед і спинку. Зіставте мітки пришивання рукава. Зіставте плечову мітку рукава з плечовим швом або з плечовою міткою кокетки. Пришийте рукав. Шов повинен починатися / закінчуватися точно біля розміченої лінії шва рукава. На початку і на кінці шва виконайте по закріпу (13). Зшийте бокові зрізи виробу від поперечної мітки, не прихоплюючи припуски рукавів (14).

 

Виконайте шви рукавів, при цьому почніть строчку точно біля шва пришивання рукава і не прихоплюйте припуски бокових швів (15). Розпрасуйте припуски бокових швів виробу і швів рукавів. Припуски швів пришивання рукавів розпрасуйте або запрасуйте на перед / спинку.

 

 

Рукави, призібрані по окату

 

Вони в залежності від форми окату вшиваються або пришиваються перед виконанням швів. Припуски шва вшивання / пришивання в залежності від моделі запрасовуються або на перед і спинку - для рукава із розширеним плечем, або на рукави - для рукава «ліхтарик».

0
Поділитись:

Хіт продажу

Сукня приталеного силуету з широкими рукавами

Віскоза робить нашу модель неймовірно приємною і легкою, а широкі рукави і можливість носити...

49.9 грн.

Зараз переглядають

Спідниця міді з накладними кишенями

Для пошиття призбореної спідниці міді з накладними кишенями XL викрійка вам не знадобиться! Усі...

0 грн.

Блуза-сорочка прямого крою з оборками

Спорт плюс романтика – формула успіху нашої смугастої блузки, яка демонструє не лише кокетливі...

49.9 грн.