Робота зі штучним хутром: розкрій, пошиття, прасування

Донечці – кольорове пальто із «чебурашки», маленькому сину – куртку-авіатор на теплій підкладці «teddy-bear», а ефектну дублянку із двосторонньої штучної тканини, що імітує натуральну овчину, – мамі! Штучне хутро знову на піку моди! Шити з нього нескладно, але потрібно дотримуватися технологічних правил.

 

Розкрій

Штучне хутро викроювати за напрямом ворса, який визначається так: якщо провести кінчиками пальців по поверхні штучного хутра, то воно лежатиме гладко. У готового виробу ворс має бути направленим зверху вниз.

 

Штучне хутро з довгим ворсом розкладати для розкроювання в один шар, виворітним боком догори. Деталі паперової викрійки розкладати на виворітному боці штучного хутра и приколювати. Припуски на шви і підгин розмічати безпосередньо на виворітному боці кравецькою крейдою, а розкрій здійснювати дисковим ножем, скальпелем або лезом безпечної бритви, розрізаючи тільки ткану основу хутра і не пошкоджуючи ворс. Потім зрізи деталей крою обережно відкріпити від відрізу штучного хутра.

 

Штучне хутро з коротким ворсом складати для розкрою вдвоє, лицьовим боком всередину.

 

Матеріали "хай-тек": прості секрети розкрою і шиття

 

Пальто хутряне Burda Style 1/2014 #101, фото: SHARON MCCUTCHEON/UNSPLASH

 

 

Лінії швів і розмітка

У штучного хутра з тканим виворітним боком розмічати лінії швів, низу і т.д. м’яким олівцем або кравецькою крейдою безпосередньо на тканому боці. Для переведення розмітки підкласти копіювальний папір під паперову викрійку робочою поверхнею до вивороту штучного хутра і провести уздовж ліній розмітки кульковою ручкою без пасти або тупим краєм ножа.

 

У штучної овчини зі шкіряним/велюровим лицевим боком краще відмовитися від переведення ліній швів на матеріал, а просто викроїти усі деталі з однаковими припусками на шви і потім зшити деталі крою на однакову ширину. Необхідну розмітку виконати за допомогою копіювальних стібків (сильців).

 

Пальто двобічне Burda. Мода PLUS 2/2015 #401А, фото: ANNIE SPRATT/UNSPLASH

 

 

Пошиття

Строчку прокладати у напрямі ворсу штучного хутра.

 

Щоб деталі крою під час виконання строчки не зміщувалися, з’єднайте їх булавками, сколотими перпендикулярно лінії шва. Використовуйте не тонкі булавки з металевими голівками, а з круглими кольоровими пластиковими голівками, найкраще довжиною бл. 5 см.

 

На штучному хутрі з дуже довгим ворсом під час виконання строчки обережно заправляйте ворсинки всередину тупими кінцями закритих ножиць або штопальною голкою. Після виконання шва обережно витягнути ворсинки, які потрапили в нього, за допомогою довгої булавки з лицевого боку виробу.

 

Вельвет. Як полюбити і прожити з ним холодні часи

 

Куртка для хлопчика Burda. Люблю шити 3/2019 #130, фото: ENGIN AKYURT/UNSPLASH

 

 

Прасування

Штучне хутро краще не прасувати зовсім, але якщо прасування не уникнути, то виконайте його грамотно: тільки з вивороту, з легким натисканням і на м’якій підложці, якою може бути непотрібний шматок того ж хутра. И пам’ятайте головне правило: перед прасуванням штучного хутра необхідно обов’язково провести пробу на непотрібному шматку цього матеріалу!

 

Тканини з ворсистою поверхнею: властивості і догляд за ними

 

Пальто хутряне Burda Style 12/2018 #108В, фото: VIC/UNSPLASH

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Рубашка с округленной линией низа

Немножко хищный вид? Чудесно! Это лучше, чем смотреть в шкаф в отчании и не знать, что одеть. У...

30 грн.

Зараз переглядають

Блузка-сорочка з короткими рукавами

Блузка-сорочка просторого крою з короткими рукавами. ...

40 грн.

Пальто-тренчкот двобортне

Відмінним супутником для прогулянок осіннім містом стане двобортний тренчкот із м'якої шерстяної...

35 грн.