Все, що потрібно знати про комір

Важко уявити сучасний одяг без коміра. Відомо, що до середніх віків  людство обходилося без нього. І лише у  XIII столітті на вирізі горловини з'явилася вузька смужка, яка поступово еволюціонувала до коміра-стійки і усіх інших, відомих нам тепер. Різноманітність комірів дуже велика. Але великі або маленькі, із заокругленими або гострими кінцями - усі коміри можна розділити на три типи. 

 

Плаский комір

Комір прилягає до одягу, так званий «дитячий» комірець. 

 

                                                         Блузка 136 Burda 9/2016

 

Відкладний комір

Ззаду піднімається, прилягаючи до шиї, а спереду лягає на одяг. До цієї форми належать простий комір у блузи, комір з лацканами, шалевий комір. 

 

                                                            Блузка 135 Burda 12/2013

 

Комір-стойка

Він стоїть - це ясно вже з його назви, але може бути відкладений вниз до шва вшивання, як, наприклад, комір зі стойкою у сорочки або комір-гольф.

 

                                                      Блуза 111 B Burda 4/2017

 

Основні правила розкрою і пошиття коміра

  • Комір повинен точно відповідати вирізу горловини. Це означає, що зміна зрізу горловини при примірці тягне за собою коригування коміра. Комір потрібно зробити відповідно ширшим або вужчим.

 

  • Майже всі коміри складаються з двох деталей: верхнього коміра (це та деталь коміра, яка в готовому виробі лежить зверху) і нижнього коміра.

 

  • В більшості випадків комір має тільки одну викрійку. За цією викрійкою кроять і верхній, і нижній коміри.

 

  • Щоб комір добре лежав, верхній комір повинен бути трохи ширшим і довшим за нижній комір. Тільки тоді він не буде занадто обтягувати нижній комір і його кути не будуть загинатися вгору. Наскільки потрібно збільшити верхній комір в порівнянні з нижнім, залежить від форми коміра і від тканини. Розміри плаского коміра або коміра з тонкої тканини збільшуються в меншій мірі, ніж розміри стоячо-відкладного коміра або коміра з товстої грубої тканини. Тому кроіть верхній комір з більшими припусками по зовнішніх зрізах, ніж нижній комір. 

 

  • Майже всі коміри дублюються прокладкою. Як правило, прокладкою дублюється нижній комір. Прокладку (флізелін) кроіть в тому ж напрямі поздовжньої нитки, що і комір. Дуже великі коміри, які носять як піднятими вгору, так і опущеними, добре стоять, не справляючи враження накрохмалених, якщо звичайну прокладку доповнити припрасованою або приметаною прокладкою волюменфліз.

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Туніка широкого крою з рукавами 3/4

Чорний колір не для літа? Навпаки! Різнобарвні китиці на кінцях шнурів біля горловини і знизу...

33.50грн.

Зараз переглядають

Сукня відрізна по талії

Кажуть, під Новий рік все завжди збувається... Дівчинці до лиця відрізне плаття без рукавів,...

33.50грн.

Спідниця з запахом і зустрічними складками

Здається, що зустрічні складки на цій джинсовій спідниці нічим не відрізняються одна від...

33.50грн.