Літня сукня із застібкою поло: шиємо крок за кроком

Ваш діловий ритм вимагає максимуму активності? У цій сукні вас ніщо не буде обмежувати. Вона підкуповує не тільки легкістю і просторим кроєм з видовженою лінією плечей і злегка призбореною куліскою на талії, але й такими нюансами, як розріз спереду а-ля застібка поло і кишені-портфелі.

 

Сукня 110 Burda 4/2013

 

Розмір: 36 – 44

 

Вам знадобиться: шовково-лляне полотно 1,70-1,80-1,90-2,20-2,20 м шириною 145 см; флізелін G 785 0,35 м шириною 90 см; «чарівна» кравецька крейда.

 

Рекомендовані тканини: платтяні тканини, що тримають форму.

 

 

Плани розкладки: вдвічі складати тканину лицьовим боком всередину, в один шар розкладати тканину лицьовим боком вгору. Праві і ліві парні деталі викроїти симетрично.

 

Припуски: навколо деталей паперової викрійки розмітити на тканині за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: на підгин низу сукні - 4 см, припуски на підгин низу рукавів вже враховані на викрійці, на інші шви і по зрізах - 1,5 см. Деталі викроїть по цих лініях.

 

Розкрій: плани розкладки показують найбільш раціональний спосіб розташування деталей викрійки на тканині. Зверніть увагу на те, щоб стрілка напряму поздовжньої нитки була паралельна прузі або згину тканини.

21 Перед зі згином 1х

25 Планка поло переду 2х

21 Спинка зі згином 1х

24 Обшивка горловини переду 2х

25 Обшивка горловини спинки зі згином 1х

а) 2 нижні кишені шириною: для розмірів 36, 38 - по 18 см, для розмірів 40, 42, 44 - по 19 см, висотою по 28 см (з яких по 5 см - обшивки верхніх зрізів)

b) 2 деталі складок (нижні кишені) довжиною: для розмірів 36, 38 - по 64 см, для розмірів 40, 42, 44 - по 65 см і шириною по 2 см

c) 2 верхніх кишені шириною: для розмірів 36, 38 - по 12 см, для розмірів 40, 42, 44 - по 13 см, висотою до 20 см (з яких по 4 см - обшивки верхніх зрізів)

d) обшивка для куліски довжиною: для розміру 36 - 95 см, для розміру 38 - 99 см, для розміру 40 - 103 см, для розміру 42 - 107 см, для розміру 44 - 111 см і шириною 7 см, включаючи припуски

е) 2 обшивки для прорізів куліски довжиною по 5 см і шириною по 3 см, включаючи припуски

f) зав'язка загальною довжиною: для розмірів 36, 38 - 160 см, для розмірів 40, 42 - 170 см, для розміру 44 - 180 см і шириною 6 см, в готовому вигляді 3 см.

 

 

Лінії швів і розмітка: дубльовані прокладкою деталі крою знову скласти вдвічі/лицьовими боками. Ще раз приколоти деталі паперової викрійки. Контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). На деталях крою лінії згинів, лінії суміщення кишень, лінії строчок куліски, а також лінії прорізів куліски перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

Прокладка: див. деталі на плані розкладки, виділені сірим кольором.

 

Пошив: при зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки.

 

Прорізи куліски

Смуги прокладки шириною по бл. 2 см припрасувати до переду зверху розмітки прорізів для куліски (виворітний бік). Кожну обшивку для прорізу куліски приколоти до переду зверху розмітки прорізу лицьовим боком до лицьового боку (1).

 

 

З виворітного боку навколо розміченої лінії прорізу прокласти строчку на відстані 2 мм. Між строчками виконати проріз, біля кінців прорізу виконати косі надсічки впритул до кутків (2). Обшивку відвернути на виворітний бік. Проріз припрасувати. 

 

 

Верхні кишені

Зрізи кожної кишені (с) обметати по контуру. Обшивку верхнього зрізу кишені запрасувати на виворітний бік. Для виконання ручного оздоблювального шва на відстані 3 см від верхнього краю кишені «чарівною» кравецькою крейдою накреслити допоміжну лінію. Уздовж цієї лінії прокласти ручні стібки шва «вперед голку» довжиною по 1 см з інтервалами між стібками по 5 мм. Припуски по інших зрізах кишені запрасувати на виворітний бік. Кишеню приколоти до переду по розмітці і нашити дрібними ручними стібками шва «вперед голку» на відстані по 1 мм від країв. 

 

Нижні кишені-портфелі

Суцільнокроєну обшивку кожної кишені (а) обметати, запрасувати на виворітний бік, потім знову відвернути вгору. Припуск по одному поздовжньому зрізу кожної деталі складки кишені запрасувати на виворітний бік. Інший поздовжній зріз деталі складки приколоти до одного бокового зрізу кишені лицьовим боком до лицьового боку, припуск по короткому зрізу деталі складки виступає за верхній край кишені (згин). Пришити, не доходячи 1,5 см (= ширина припусків) до нижнього зрізу кишені. Припуск деталі складки надсікти впритул до останнього стібка (3).

 

 

Потім деталь складки приколоти від надсічки до нижнього зрізу кишені і пришити, закінчивши строчку на відстані 1,5 см від бокового зрізу кишені. Припуск деталі складки надсікти (4).

 

 

Деталь складки пришити від надсічки до іншого бокового зрізу кишені. Припуски шва зрізати до ширини 7 мм і розпрасувати від верхнього краю кишені на довжину по бл. 10 см. Обшивку верхнього зрізу кишені знову відвернути на виворітний бік, верхні зрізи деталі складки запрасувати на виворітний бік. Для виконання ручного оздоблювального шва на відстані 4 см від верхнього краю кишені «чарівною» кравецькою крейдою накреслити допоміжну лінію. Уздовж цієї лінії прокласти дрібні ручні стібки шва «вперед голку». Деталь складки запрасувати на виворітний бік. На відстані 1 мм від згину прокласти ручні оздоблювальні строчки. Деталь складки кишені накласти на перед по розмітці, на кутках закласти по складці. Деталь складки настрочити в край (5).

 

 

Краї кишені сумістити з краями деталі складки, приколоти. Припрасувати (6). Верхні кутки кишені пришити вручну. 

 

 

Плечові шви

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти плечові зрізи. Зшити (7). Припуски швів розпрасувати і обметати. 

 

 

Підгин низу рукавів

Припуски на підгин низу суцільнокроєних рукавів обметати, злегка розтягуючи зрізи. Припуски запрасувати на виворітний бік по лініях згинів (8) і пришити вручну незатягнутими стібками. 

 

 

Горловину обшити обшивкою

Плечові зрізи обшивок горловини переду накласти на плечові зрізи обшивки горловини спинки лицьовим боком до лицьового боку, зрізи сколоти. Зшити (9).

 

 

Припуски швів розпрасувати. Внутрішній зріз обшивки горловини обметати. Обшивку приколоти до зрізу горловини лицьовим боком до лицьового боку. Пришити. Припуски шва зрізати близько до строчки, на ділянках заокруглення - надсікти (10).

Обшивку горловини відвернути на виворітний бік, горловину припрасувати. Внутрішній зріз обшивки приметати. На відстані 4 см від краю горловини прокласти ручні оздоблювальні стібки шва «вперед голку», закріплюючи обшивку горловини. 

 

 

Планка поло переду

Кожну планку приколоти, відповідно, до переду лицьовим боком до лицьового боку. Пришити, закінчивши строчку точно біля нижнього кутка (11).

 

 

Припуски переду надсікти в кутку впритул до останнього стібка строчки (11а).

 

 

Припуски шва запрасувати на планку. Припуск по іншому подовжньому зрізу планки запрасувати на виворітний бік (12).

 

 

На відстані 1 мм від шва пришивання планки прокласти ручний оздоблювальний шов. Планку скласти по лінії згину лицьовим боком всередину. На планці сколоти верхні короткі зрізи. Зшити (13).

 

 

На кутку припуски зрізати навскоси. Планку вивернути, краї припрасувати. Внутрішній запрасований зріз планки приколоти над швом пришивання планки, пришити вручну. Праву планку накласти на ліву планку, сумістивши лінії середини переду. Нижні кінці планок приколоти до переду від кутка до кутка лицьовим боком до лицьового боку. Пришити (14). Припуски шва обметати разом і запрасувати вниз.

 

 

Бокові шви

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти бокові зрізи. Зшити (15). Припуски кожного шва обметати разом і запрасувати на перед. 

 

 

Куліска

Зрізи обшивки для куліски обметати. Обшивку накласти на плаття зверху розмітки куліски виворітним боком до виворітного боку, приколоти. З лицьового боку прокласти строчки уздовж розмічених ліній куліски. Передні краї прорізів куліски настрочити на обшивку в край. 

 

Підгин низу

Припуск на підгин низу сукні обметати, запрасувати на виворітний бік і пришити вручну незатягнутими стібками. 

 

Зав'язка

Частини зав'язки (f) зшити лицьовими боками. Припуски швів розпрасувати. Зав'язку скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Кінці зав'язки зрізати навскоси. Зрізи зшити, залишивши в шві відкритою невелику ділянку для вивертання. Припуски шва зрізати близько до строчки, на кутках - навскоси. Зав'язку вивернути, краї припрасувати. Зав'язку втягнути в куліску.

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Блузка рубашечного кроя с отлетной кокеткой спинки

Струящаяся ткань с мелким узором придает блузке рубашечного покроя со скошенными прорезными...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Сукня із запахом

Восени це квітчасте плаття з запахом також можна комбінувати з водолазкою і джинсами, через...

39.90 грн.

Комбінезон із заниженим кроковим швом

Довгий комбінезон із заниженою лінією крокового шва і завуженими штанинами. ...

44.90 грн.