О, силует! Як пошити пальто оверсайз в стилі колор-блокінг

Весна близько! В офіс або на прогулянку, зверху ділового костюма або з пуловером, джинсами і кросівками - без пальта О-силуету в стилі колор-блокінг ніяк не обійтися. Слідуючи за нашим ілюстрованим курсом, ви зможете створити модну і зручну річ.

 

                                                       Пальто 116 Burda 9/2016

 

Розмір: 34 – 44

 

Вам знадобиться:

шерстяне сукно шириною 150 см: баклажанового кольору - 1,15 м, жовтого кольору - 0,90 м, білого кольору - 1,00 м для всіх розмірів; підкладкова тканина 1,65-1,65-1,65-1,80-1,80-1,80 м шириною 140 см; 1 роз'ємна застібка-блискавка довжиною 90 см, що розкривається в обох напрямах; флізелін Н 410 0,30 м шириною 90 см; нитки для шиття.

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка; кравецькі шпильки; кравецька крейда; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки; голка швейної машини і ручна голка для шиття. 

 

Рекомендовані тканини: пальтові тканини, що тримають форму, зрізи яких не обсипаються (шерстяні, валяні тканини, шерстяна байка).

 

Викрійка пальта рожевого кольору, тому її легко знайти на аркушах викрійок. Накладіть шовковий папір на лист викрійок і приколіть. Переведіть деталі викрійки вашого розміру за відповідними контурними лініями і не забудьте про розмітку і написи. Зверніть увагу на лінії і дані саме для моделі 116.

 


Екстра-порада: розмір пальта визначається за обхватом грудей (розм. 34 = 80 см, розм. 36 = 84 см, розм. 38 = 88 см, розм. 40 = 92 см, розм. 42 = 96 см, розм. 44 = 100 см).


 

Плани розкладки показують, як розташувати деталі паперової викрійки на тканині. Приколіть деталі паперової викрійки.

1 Пілочка 2х*

2 Спинка зі згином 1х*

3 Передня частина рукава 2х*

4 Ліктьова частина рукава 2х*

8 Мішковина кишені 2х*

9 Обшивка горловини пілочки 2х

10 Обшивка горловини спинки зі згином 1х

* = ці деталі викроїти також з підкладкової тканини - див. крок 5.

Інші деталі викроїти з тканини білого кольору - див. також крок 2.

а) 2 листочки довжиною по 18 см і шириною по 9 см;

b) 4 деталі планок пілочок довжиною по 91-92-93-94-95-96 см і шириною по 3 см;

с) 2 планки рукавів довжиною по 79,5-80,5-81,5-82-83-83,5 см і шириною по 3 см.

 

 

1. Розкрій деталей з основної тканини

Тканину баклажанового кольору складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Деталі паперової викрійки 1, 2 і 8-10 накладіть на тканину згідно з планом розкладки, при цьому деталі 2 і 10 - до згину. Зверніть увагу на напрям ворсу тканини! Деталі приколіть. Аналогічно деталі 3 і 4 приколіть до складеної вдвічі тканини жовтого кольору. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски: на підгин низу пальта і рукавів - 4 см, на шви і по зрізах - 1,5 см. Деталі викроїть.

 

2. Накресліть інші деталі

Тканину білого кольору складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Листочки і планки (деталі а, b, с) накресліть кравецькою крейдою прямо на тканині. Всі розміри наведені вище. Розміри листочок (а) наведені включно з припусками по всіх зрізах шириною 1,5 см. Припуски по поздовжніх зрізах планок (b, c) не передбачені. По верхніх зрізах планок включені припуски шириною 1,5 см, по нижніх зрізах - 4 см.

 

3. Прокладка

Флізелін складіть уздовж навпіл клейовим боком всередину. Приколіть обшивки горловин пілочок і спинки (деталі 9 і 10). Навколо деталей паперової викрійки розмітьте кравецькою крейдою припуски на шви і по зрізах шириною 1,5 см. Деталі викроїть. Додатково накресліть 2 смуги за розміром листочок (а) і для ущільнення входів в кишені 2 смуги шириною по 4 см і довжиною по 21 см. Прокладку припрасуйте з виворітного боку обшивок і листочок. Смуги прокладки припрасуйте з виворітного боку пілочок зверху розмічених ліній швів пришивання листочок.

 

4. Лінії швів і розмітка

Контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), а також всі позначені на деталях паперової викрійки поперечні мітки переведіть на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу (див. інструкцію виробника). Лінії нижніх країв, лінії суміщення планок та лінії швів пришивання листочок переведіть на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

5. Розкрій підкладки

Верхні частини деталей паперової викрійки 1 і 3, а також аналогічно 2 і 4 зріжте по розмічених лініях підкладки. Підкладкову тканину складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Приколіть деталі 1-4 і 8. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски на шви і підгин низу. Для деталі 1 припуск на підгин низу накресліть наступним чином: біля зрізу борта - шириною 4 см, потім до бокового зрізу плавною дугоподібною лінією до ширини 1,5 см. На інші шви і по зрізах - 1,5 см. Деталі викроїть. Контури всіх деталей викрійки переведіть на деталі підкладки за допомогою копіювального паперу.

 

6. Прорізні кишені з листочками

Кожну листочку складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину. На кінцях листочки зшийте короткі зрізи. Листочку виверніть, припрасуйте. На кожній пілочці на відстані 3 см до розміченої лінії шва пришивання листочки розмітьте допоміжну лінію. Листочку приколіть з лицьового боку пілочки, сумістивши згин листочки з допоміжною лінією. Мішковину кишені з підкладкової тканини приколіть зверху листочки, як показано на малюнку. Листочку і мішковину кишені пришийте по розміченій лінії шва пришивання листочки. На початку і в кінці шва виконайте закріпи.

 

7. Пришити мішковини з основної тканини

Мішковину кишені з основної тканини приколіть лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши прямий зріз мішковини з лінією шва пришивання листочки. Пришийте мішковину з основної тканини, виконавши шов коротше шва пришивання листочки на бл. 5 мм з обох кінців. На початку і в кінці шва виконайте закріпи. Пілочку проріжте між строчками, не доходячи по 1 см до кінців швів. В кутки виконайте косі надсічки впритул до стібків.

 

8. Зшити мішковини

Мішковини кишені відверніть через проріз на виворітний бік. Листочку відверніть вгору і приметайте до пілочки. Маленькі трикутники на кінцях прорізу відверніть на виворітний бік і пришийте до мішковини кишені з основної тканини. На початку і в кінці швів виконайте закріпки. Мішковини кишені сколіть і зрівняйте. Мішковини зшийте. Кінці листочки пришийте до пілочки вручну потайними стібками.

 

9. Бокові шви, верхні шви рукавів, планки рукавів

Пілочки накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку. Сколіть бокові зрізи, вколюючи шпильки впоперек. Акуратно прокладіть строчки зверху шпильок. Передні частини рукавів накладіть на ліктьові частини рукавів лицьовим боком до лицьового боку, сколіть верхні зрізи (контрольна мітка 2). Зшийте. Припуски швів розпрасуйте. Планки рукавів накладіть на рукави зверху верхніх швів виворітним боком до лицьового боку і приколіть, сумістивши середини планок зі швами. Планки приметайте на відстані по 5 мм від зрізів, настрочіть в край.

 

10. Нижні шви рукавів, вшити рукави

Кожен рукав складіть уздовж лицьовим боком всередину. Сколіть нижні зрізи рукава (контрольна мітка 3). Зшийте. Рукав приколіть відповідно до зрізу пройми лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши нижній шов рукава з боковим швом. Сумістіть поперечні мітки 4 на передній частині рукава і на пілочці. Рукав вшийте з боку рукава. Знизу на ділянці заокруглення пройми на припусках шва вшивання рукава виконайте надсічки. Припуски шва розпрасуйте від верху до початку заокруглення пройми.

 

11. Підкладка і обшивки

На підкладці виконайте шви як на пальті. Обшивки горловин пілочок накладіть на обшивку горловини спинки лицьовим боком до лицьового боку, зшийте плечові зрізи. Припуски швів розпрасуйте. Обшивку горловини пришийте до зрізу горловини підкладки лицьовим боком до лицьового боку. Припуски шва зріжте близько до строчки. На припусках підкладки виконайте надсічки. Припуски шва запрасуйте на підкладку. Припуски по нижніх зрізах рукавів підкладки запрасуйте на виворітний бік.

 

12. Планки пілочок

Зовнішні планки приколіть до зрізів бортів пілочок по розмічених лініях суміщення, припуски пілочок виступають за планки. Бокові зрізи планок пришийте в край. Під планками зрізи бортів пілочок зріжте до середини планок (на відстані по 1,5 см від швів пришивання планок). Аналогічно пришийте внутрішні планки до пілочок підкладки, зрізи бортів пілочок підкладки зріжте.

 

13. Горловина

Підкладку з обшивкою горловини приколіть до пальта лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши плечові шви обшивки з верхніми швами рукавів. Зрізи горловини сколіть. Зшийте. Припуски шва зріжте близько до шва, виконайте надсічки.

 

14. Нижній зріз підкладки

Нижній зріз підкладки приколіть до нижнього зрізу пальта, сумістивши розмічені лінії нижніх країв тільки попереду. Прокладіть строчку від зрізів бортів до внутрішніх зрізів планок точно по розміченій лінії нижнього краю пальта, потім строчку прокладіть плавною дугою до краю підкладки/припуску на підгин низу пальта і пришийте підкладку на відстані 1,5 см.

 

15. Підгин низу пальта і рукавів

Пальто виверніть виворітним боком всередину. Припуск на підгин низу пальта заметайте по розміченій лінії на виворітний бік і пришийте вручну незатягнутими стібками. Зайву тканину підкладки відверніть вниз і припрасуйте. Кожен рукав підкладки натягніть на рукав пальта виворітним боком до виворітного боку. Припуск на підгин рукава відверніть на виворітний бік, приколіть і пришийте вручну незатягнутими стібками. Нижній запрасований зріз рукава підкладки злегка відтягніть вгору і пришийте до підгину низу рукава пальта.

 

16. Застібка на блискавку

Застібку-блискавку вкоротіть біля верхнього кінця до необхідної довжини. Застібку-блискавку розкрийте. Верхні кінці тасьм застібки-блискавки підверніть. Половинки застібки-блискавки вкладіть між деталями планок так, щоб зубчики було видно. Припуски шва горловини лежать під тасьмами застібки-блискавки. Поздовжні зрізи планок пілочок сколіть і зметайте на відстані по 5 мм. З лицьового боку краї планок відстрочіть в край (лапка швейної машини для пришивання застібок-блискавок і кантів), закріплюючи тасьми застібки-блискавки і внутрішні планки.

 

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН. ІЛЮСТРАЦІЇ: ІЗАБЕЛЬ ДРЕЄР. ТЕКСТ: МАРЛІС ФАСБЕНДЕР.

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Блуза просторого крою з рукавами «летюча миша»

Так приємно позувати у просторій шовковій блузі із вшивними рукавами «летюча миша»! Адже ніщо тут...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Пуловер прямого крою з круглим вирізом горловини

Новий улюблений пуловер за один вечір: цей варіант із поясом і манжетами з готового полотна в...

39.90 грн.

Спідниця трикотажна з вузлом-драпіровкою

Спідниця викроюється у вигляді прямокутника і зав'язується на талії. ...

0 грн.