0

Пошиття жіночих брюк: ілюстрований майстер-клас

Довгі та просторі, зі складками на поясі та широкими одворотами. Цієї осені брюки марлен мають бути в гардеробі будь-якої модниці. Особливо вони личитимуть високим дівчатам.

 

З ілюстрованим курсом Burda ви навчитеся правильно шити два види кишень, які найчастіше зустрічаються у брюках. А також дізнаєтеся, як вшивається застібка-блискавка і виконуються одвороти внизу штанин.

 

Брюки 118 Burda 9/2015

 

Розмір: 72 – 88

 

Вам знадобиться: фланель 2,25–2,30–2,35–2,35–2,55 м шириною 150 см; підкладкова тканина 0,35 м шириною 140 см для усіх розмірів; флізелін G 700; 1 застібка-блискавка довжиною 16 см, 1 пробивна застібка-гачок, "чарівна" кравецька крейда.

 

Рекомендовані тканини: брючні тканини.

 

Паперова викрійка: перезняти деталі викрійки. На деталі 1 лінія оздоблювальної строчки уздовж застібки на блискавку накреслена для розміру 72. Для розмірів 76-88 цю лінію накреслити на такій же відстані від лінії середини переду, як у розміру 72.

 

 

Плани розкладки: плани розкладки показують найбільш раціональний спосіб розташування деталей викрійки на тканині. Зверніть увагу на те, щоб накреслені на деталях паперової викрійки лінії напряму поздовжньої нитки розташовувалися паралельно пругу/згину тканини. Тканину скласти вдвічі лицьовим боком всередину. Деталі, які виступають на плані розкладки за згин тканини, викроїти в останню чергу з розкладеного в один шар клаптя тканини.

 

 

Припуски: навколо деталей паперової викрійки за допомогою лінійки і кравецької крейди на тканині розмітити припуски: на шви і по зрізах - 1,5 см. Припуски для одворотів і припуски на підгин низу вже враховані на деталях паперової викрійки.

 

Розкрій

21 Передня половинка 2х

22 Бокова частина передньої половинки, суцільнокроєна з мішковиною кишені 2х

24 Задня половинка 2х

25 Пояс 4х

а) 2 листочки (задні кишені) довжиною по 15 см і шириною по 4 см, включаючи припуски;

b) 2 мішковини кишень (задні кишені) довжиною по 14 см і шириною по 15 см, включаючи припуски;

с) відкосок довжиною 19,5 см і шириною 8 см, включаючи припуски.

З підкладкової тканини:

23 Мішковина кишені 2х

b) 2 мішковини кишень (задні кишені) довжиною по 14 см і шириною по 15 см, включаючи припуски.

 

Прокладка: див. деталі на плані розкладки, виділені сірим кольором. Смуги прокладки шириною по бл. 6 см припрасувати до задніх половинок брюк зверху розмітки кишень. Обшивку правого краю розрізу дублювати прокладкою.

 

Лінії швів і розмітка: дубльовані прокладкою деталі знову скласти лицьовими боками. Ще раз приколоти деталі паперової викрійки. Контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, а також позначені на деталях паперової викрійки поперечні мітки розрізу переду і входів в кишені перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). Лінії середини переду, лінію оздоблювальної строчки уздовж застібки на блискавку, лінії складок, згинів, суміщення, а також лінії кишень (задні половинки) перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

Пошиття: при зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки.

 

Виточки

Для зшивання виточок кожну задню половинку брюк скласти по лінії середини виточки лицьовим боком всередину, сколоти лінії виточок. Зшити, почавши від верхнього зрізу. Біля вершини виточки закріп не виконувати, а міцно зв'язати нитки строчки (1). Глибину виточки запрасувати до лінії середини спинки.

 

 

Прорізні кишені з листочками із вшивними кінцями

Кожну листочку скласти уздовж навпіл лицьовим боком назовні і припрасувати. На лицьовому боці кожної задньої половинки брюк на відстані 1 см (= ширина листочки в готовому вигляді) від лінії шва пришивання листочки розмітити лінію суміщення листочки. Складену вдвічі листочку приколоти поверх лінії шва пришивання листочки, сумістивши згин листочки з розміченою лінією суміщення, відкриті зрізи листочки спрямовані вгору. Мішковину кишені з основної тканини приколоти по лінії шва пришивання мішковини (2).

 

 

Листочку і мішковину пришити по розмітці. Задню половинку брюк розрізати між швами, до кінців швів - навскоси, щоб вийшли маленькі трикутники (3). При цьому не пошкодити листочку і мішковину кишені!

 

 

Листочку відвернути на проріз, мішковину кишені відвернути на виворітний бік. Мішковину кишені з підкладкової тканини приколоти до припуску шва пришивання листочки (4).

 

 

Пришити до припуску впритул до шва (5).

 

 

Мішковини кишені відвернути вниз і сколоти (6).

 

 

Маленькі трикутники на кінцях прорізу відвернути на виворітний бік і настрочити на кінці листочки і мішковину точно від кінців одного шва до кінців іншого шва (7). Мішковини кишені зрівняти, зшити і обметати.

 

 

Складки

На кожній половинці брюк закласти і заколоти складки у напрямі міток-стрілок. Складки заметати уздовж верхнього зрізу (8).

 

 

Бокові кишені з відрізними бочками

Мішковину кожної кишені з підкладкової тканини скласти з передньою половинкою брюк лицьовими боками і приколоти уздовж входу в кишеню (контрольна мітка 1). Пришити (9).

 

 

Припуски шва зрізати близько до строчки. Мішковину відвернути на виворітний бік, вхід в кишеню припрасувати і вистрочити на відстані 5 мм. Передню половинку брюк накласти на бокову частину передньої половинки, сумістивши вхід в кишеню з розміченою лінією входу в кишеню, і приколоти (10).

 

 

Передню половинку брюк відвернути в бік поверх входу в кишеню, мішковини кишені сколоти. Зшити (11).

 

 

На правій половинці брюк припуск мішковини зрізати по лінії середини переду. Припуски шва обметати. Мішковини кишені приметати до бокових і верхнього зрізів половинки брюк, а також уздовж лінії середини переду (12).

 

 

Бокові шви

Передні половинки брюк накласти на задні половинки брюк лицьовим боком до лицьового боку, сколоти бокові зрізи (контрольна мітка 2). Зшити. Припуски швів розпрасувати і обметати.

 

Крокові шви

Половинки брюк скласти уздовж лицьовим боком всередину, сколоти крокові зрізи (контрольна мітка 2), зшити. Припуски шва розпрасувати і обметати.

 

Передній середній шов, застібка на блискавку

Суцільнокроєні обшивки шліци і припуски по середніх зрізах передніх половинок обметати. Половинки брюк вкласти одну в іншу і сколоти зрізи банта від мітки розрізу до крокового шва. Зшити (13).

 

 

Половинки брюк знову виправити. На передніх половинках брюк суцільнокроєні обшивки розрізу для застібки на блискавку запрасувати на виворітний бік: справа - по лінії середини переду, зліва (щоб застібка-блискавка не виглядала) - не доходячи 5 мм до лінії середини переду. Обшивку лівого краю розрізу зрізати, не доходячи 1,5 см до згину, і припуск лівої передньої половинки брюк надсікти біля нижнього кінця обшивки (стрілка), не доходячи бл. 5 мм до шва (14).

 

 

Лівий край розрізу приколоти до тасьми застібки-блискавки впритул до зубчиків і пришити в край, використовуючи однобічну лапку швейної машини для пришивання застібок-блискавок і кантів (15).

 

 

Краї застібки сколоти, сумістивши лінії середини переду (16).

 

 

Обшивку правого краю розрізу приколоти до другої тасьми застібки-блискавки, не закріплюючи половинку брюк. Застібку-блискавку пришити до обшивки (17).

 

 

З лицьового боку правий край застібки на блискавку вистрочити уздовж по розмітці до початку заокруглення строчки, закріплюючи обшивку (18).

 

 

Відкосок скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Нижні зрізи зшити. Припуски шва зрізати близько до строчки. Відкосок вивернути. Припрасувати. Відкриті поздовжні зрізи відкоска обметати разом. Відкосок приколоти під лівий край застібки на блискавку так, щоб обметаний край лежав на тасьмі застібки-блискавки (19).

 

 

З виворітного боку обшивку пришити до відкоска впритул до шва пришивання застібки-блискавки (20). Краї застібки знову закрити і продовжити оздоблювальну строчку до кінця застібки, закріплюючи відкосок.

 

 

Пояс, задній середній шов

Дубльовані прокладкою деталі пояса (= зовнішні деталі) приколоти до верхніх зрізів половинок брюк лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши лінії середини переду на поясі і на брюках. Кінець пояса залишити виступати за правий край застібки на блискавку, лівий кінець пояса приколоти до відкоска. Пришити. Припуски швів запрасувати на деталі пояса. Правий передній кінець пояса зрізати, не доходячи 1,5 см до лінії середини переду (21).

 

 

Нижні зрізи інших деталей пояса обметати. На правому передньому кінці внутрішньої половинки пояса на відстані 1 см від лінії середини переду встановити гачок. Не дубльовані прокладкою деталі пояса (= внутрішні деталі пояса) приколоти до зовнішніх деталей пояса лицьовим боком до лицьового боку. Прокласти строчки уздовж передніх кінців і верхніх зрізів деталей пояса, на правому кінці пояса - уздовж лінії середини переду. На кутах припуски зрізати навскоси (22).

 

 

По лінії середини спинки внутрішні деталі пояса відвернути вгору. Припуски швів розпрасувати від задніх середніх зрізів на довжину по бл. 5 см. Половинки брюк знову вкласти одну в іншу лицьовим боком до лицьового боку. Сколоти задні середні зрізи брюк і задні кінці деталей пояса, сумістивши шви і лінії швів. Зшити. Припуски шва розпрасувати до початку крокового заокруглення (23).

 

 

Внутрішній пояс відвернути на виворітний бік. Нижній зріз внутрішнього пояса на кінцях пояса підвернути на довжину по бл. 4 см і приколоти над швом пришивання, решту зрізу приколоти поверх шва пришивання, не підвертаючи. Приметати. З лицьового боку прокласти строчку точно в шов пришивання пояса, закріплюючи внутрішній пояс. На лівому кінці пояса встановити петлю застібки-гачка відповідно до гачка (24).

 

 

Підгин низу з одворотами

Половинки брюк відвернути по лініях згинів одворотів на виворітний бік, краї припрасувати. Одвороти відвернути вгору до ліній суміщення, заколоти уздовж згинів (25).

 

 

Нижні краї брюк відвернути вгору, одвороти пришити на відстані по бл. 3 см вище нижніх згинів (стрілка) (26).

 

 

Нижні краї знову відвернути вниз. Припуски на підгин низу відвернути на виворітний бік по лініях згинів припусків і пришити вручну. Одвороти пришити, проклавши строчки точно в бокові і крокові шви.

 

0
Поділитись:

Хіт продажу