Шляхетна розкіш. Як пошити сукню з особливих тканин

Шляхетна тканина, злегка підкреслений силует, рукави-крильця оригінального крою і відсутність застібок - у цієї сукні є всі аргументи, щоб завоювати вашу симпатію!

За допомогою нашого ілюстрованого курсу ви зможете пошити дві сукні за однією викрійкою, все залежить від того, яку з благородних тканин ви оберете.

 

Сукня 109 А пошита з розкішного оксамиту з великим флоральним візерунком.

 

                                                         Сукня 109 А Burda 9/2013

 

Родзинка моделі 109 В  у поєднанні набивної шовкової тканини і прозорого шифону, які обробляються разом.

 

                                                          Сукня 109 B Burda 9/2013               

 

Розмір: 34 – 44

 

Вам знадобиться:

Сукня А: шовковий оксамит (при висоті рапорта візерунка 63 см) шириною 140 см: розміри 34-40 - 3 висоти рапорта (1,89 м), розміри 42, 44 - 4 висоти рапорта (2,52 м). Сукня В: візерунчастий креп-сатин 1,75-1,75-1,80-1,80-1,80 м шириною 135 см; однотонний шифон 1,75-1,75-1,80-1,80-1,80 м шириною 150 см.

 

 

Рекомендовані тканини:

Сукня А: платтяні тканини.

Сукня В: прозорі тканини; для нижнього шару непрозорі тканини.

 

Плани розкладки показують найбільш раціональний спосіб розташування деталей викрійки на тканині. Стежте за тим, щоб стрілка напряму поздовжньої нитки на деталях паперової викрійки була паралельна прузі/згину тканини. Зверніть увагу на лінії і дані саме для моделей 109 А і 109 В. 

 

Сукня А:

1 Перед зі згином 1х

2 Спинка зі згином 1х

6 Рукав 2х

 

 

Сукня В:

1 Перед зі згином по 1х для кожної тканини

2 Спинка зі згином по 1х для кожної тканини

6 Рукав по 2х для кожної тканини

 

 

Розкрій

 

Припуски

Навколо деталей паперової викрійки розмітити на тканині за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: на підгин низу сукні - 4 см, по зрізах пройм і рукавів - 1 см, на інші шви і по зрізах - 1,5 см. Деталі викроїти по цих лініях.

 

Лінії швів і розмітка

Контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), окрім стрілки напряму поздовжньої нитки, на зовнішніх половинках полотнищ спідниці - половинки деталей викрійки, позначені на плані розкладки суцільними лініями, - перевести на виворітний бік деталей крою - для сукні В тільки на деталях з креп-сатину - за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу).

 

Пошив

При зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки.

Сукні А і В шити однаково.

 


Для сукні В креп-сатин і шифон обробляти як один шар: деталі з шифону накласти на відповідні деталі з креп-сатину виворітним боком до лицьового боку, зрізи зметати по контурах. На спинці прокласти також зметувальні стібки біля ліній виточок (з боку креп-сатину).


 

Виточки

Спинку скласти по лінії середини кожної виточки лицьовим боком всередину, сколоти лінії виточки. Зшити виточки, проклавши строчки від середини виточки до вершин виточки. Біля вершин виточок закріпи не виконувати, а туго зв'язати нитки строчки. Глибини виточки надсікти на рівні талії (1) і запрасувати до лінії середини спинки. 

 

 

Бокові шви

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти бокові зрізи. Зшити, почавши строчки точно біля розмічених ліній пройм. Припуски швів розпрасувати і обметати. Сукню вивернути лицьовим боком назовні. 

 

Вшити рукави

Кожен рукав сколоти зі зрізом пройми спинки від верху (контрольна мітка 2) до бокового шва, сумістивши поперечні мітки 7. Рукав вшити (2).

Сукню вивернути виворітним боком назовні. Потім рукав сколоти зі зрізом пройми переду від бокового шва до верхнього зрізу (поперечні мітки 3 і 8). Рукав вшити (3). Аналогічно вшити інший рукав.

 

 

Припуски кожного шва обметати разом від поперечної мітки 7 до поперечної мітки 8. Припуски шва запрасувати на рукав. Припуск по іншому зрізу рукава обметати від контрольної мітки 7 до контрольної мітки 8. Припуски відвернути на виворітний бік, припрасувати. Від контрольної мітки 7 до контрольної мітки 8 край рукава відстрочити на відстані 5 мм (4). 

 

 

Верхні шви рукавів, плечові шви і горловина

Перед накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, верхні зрізи кожного рукава скласти. Сколоти плечові зрізи від поперечної мітки і верхні зрізи рукава, при цьому припуск по зовнішньому зрізу рукава ще раз відвернути. Зшити (5).

 

 

Припуски шва розпрасувати, припуски по зрізу горловини запрасувати на виворітний бік. Припуски по зрізу горловини і плечових швів обметати до швів вшивання рукавів. Припуски по зрізу горловини пришити вручну (6).

 

 

Припуск по зовнішньому зрізу кожного рукава знову відвернути на виворітний бік. Зовнішній край рукава відвернути на виворітний бік і приколоти до припуску шва вшивання рукава від верхнього шва рукава до поперечної мітки 7/8, пришити вручну (7). 

 

 

Підгин низу

Припуск на підгин низу обметати, запрасувати на виворітний бік і пришити вручну незатягнутими стібками.

 

 

Подобається  5
Поділитись:
+ коментувати

5 Коментарів

Чудові сукні! Дякую за детальний опис пошиття!

Будь ласка! Мені особливо перша сукня сподобалася своєю тканиною у трояндах. Дуже красиво!

Как кстати я сейчас это платье шью из шифона :))Спасибо.

Будь ласка, Ірино! Як співпало:) Цікаво було б побачити вашу готову сукню.

Спасибо за ваш интерес к моему платью,сейчас на улице холодно попрошу мужа сфотографировать дома но не то качество будет:(((Обязательно выставлю, мне понравилось собирать рукава в этом платьи как конструктор.:)))

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Сукня коротка А-силуету з вирізом крапелькою

Завдяки деталям на чорній тканині коротка сукня А-силуету, з вирізом-крапелькою набуває дуже ...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Сукня-бюстьє коктейльна з пишною спідницею

Коктейльна сукня-бюстьє на широких бретелях. Пишну спідницю спереду прикрашає драпірована деталь....

44.90 грн.

Жакет приталеного силуету

У цьому строкатому жакардовому жакеті з блискучою застібкою-блискавкою, відстроченими деталями із...

39.90 грн.