Шиємо осіннє пальто Н-силуету

Пальто кольору camel, мабуть, ніколи не вийде з моди. Пропонуємо пошити простору модель H-силуету на двох прихованих кнопках, з приспущеними плечима і широкими довгими лацканами. Широкий вшивний пояс позначає трохи занижену талію.

 

Модель класу люкс потребує зусиль і часу, про які ви потім жодного разу не пошкодуєте. З розкішним пальтом благородного кольору  ви зможете створити безліч модних і зручних комплектів. А ілюстрований курс Burda допоможе розібратися в тонкощах пошиву.

 

Пальто 116 Burda 11/2015

 

Розмір: 72 – 88

 

Вам знадобиться: тканина з камвольної пряжі з косими рубчиками, що розтягується в поперечному напрямі, 2,75-2,80-2,80-2,85-2,85 м шириною 145 см; підкладкова тканина 1,75-1,75-1,95-1,95-1,95 м шириною 140 см; флізелін G 785 1,35 м;  флізелін Н 410 1,05 м; флізелін формбанд; 2 великі металеві кнопки для пришивання діаметром по бл. 2,5 см; підплечики реглан.

 

Рекомендовані тканини: пальтові тканини, що тримають форму, з еластаном або без нього.

 

Паперова викрійка: перезняти деталі викрійки. Зверніть увагу на лінії і дані саме для моделі 116. З деталі 9 мішковину кишені перезняти як окрему деталь, мішковина кишені підходить для всіх розмірів. На нижній частині спинки (деталь 11) зверніть увагу на різні лінії для правого і лівого країв шліци, але спочатку праву і ліву нижні частини спинки викроїти однаково з розкладеної в один шар тканини. Деталі паперової викрійки накласти на тканину згідно з планом розкладки і приколоти. Деталі а і b накреслити прямо на тканині.

 

 

Для розкрою підкладки підготувати деталі паперової викрійки після розкрою основної тканини

Деталі підкладки вирізати за вирахуванням ширини підбортів/обшивок. Для цього з деталей 1 і 9 зрізати передні краї по накреслених лініях підкладки. Деталь 4 накласти на деталь 2, на спинці уздовж внутрішнього зрізу обшивки накреслити лінію (= лінія підкладки) (1). З деталі 2 зрізати верхній край по розміченій лінії підкладки. Деталі 9 і 10 склеїти по лініях з'єднання (1а). З деталі 11 зрізати край до лінії середини спинки і викроїти деталі однаково зі складеної вдвічі підкладкової тканини.

 

 

Припуски: на шви і по зрізах - 1,5 см, на підгин низу пальта і рукавів – 4 см. Для деталей а і b припуски вже враховані в наведених розмірах. Деталі підкладки викроїти з припусками на шви і на підгин низу 1,5 см.

 

Розкрій

Плани розкладки показують, як розташувати деталі паперової викрійки на тканині/підкладковій тканині. Зверніть увагу на те, щоб накреслені на деталях паперової викрійки лінії напряму поздовжньої нитки лежали паралельно прузі/згину.

 

1 Верхня частина пілочки 2х

2 Верхня частина спинки 2х

3 Підборт 2х

4 Обшивка горловини спинки зі згином 1х

5 Комір зі згином 2х

6 Верхня частина рукава 2х

7 Ліктьова частина рукава 2х

9 Нижня частина пілочки 2х

10 Бокова частина пілочки, суцільнокроєна з мішковиною кишені 2х

11 Нижня частина спинки 2х

а) 2 вшивних пояси пілочок довжиною по 35-36-38-38-39 см і шириною по 11 см, включаючи припуски;

b) вшивний пояс спинки довжиною 57-59-61-63-65 см і шириною 11 см, включаючи припуски.

 

 

З підкладкової тканини:

1 Верхня частина пілочки 2х

2 Верхня частина спинки зі згином 1х

6 Верхня частина рукава 2х

7 Ліктьова частина рукава 2х

9 + 10 Нижня частина пілочки 2х

9 Мішковина кишені 2х

11 Нижня частина спинки 2х

а) 2 вшивних пояси пілочок довжиною по 35-36-38-38-39 см і шириною по 11 см, включаючи припуски;

b) вшивний пояс спинки довжиною 57-59-61-63-65 см і шириною 11 см, включаючи припуски.

 

Для зустрічної складки деталь 2 накласти на підкладкову тканину на відстані 2 см від згину тканини. На лівій нижній частині спинки підкладки край шліци спинки зрізати на ширину 8 см.

 

 

Прокладка: всі деталі, виділені на плані розкладки сірим кольором, викроїти також з прокладки з припусками і припрасувати з виворітного боку відповідних деталей крою з основної тканини: флізелін Н 410 - до деталей 1, 4, а і b, а також на одну деталь коміра (= нижній комір); флізелін G 785 - до деталі 3, до другої деталі коміра (= верхній комір), до припусків на підгин низу пальта і рукавів і до лівої обшивки шліци. Флізелін формбанд припрасувати уздовж зрізів горловин частин спинки, зрізів пройм, а також уздовж входів у кишені, при цьому ланцюговий шов на флізеліні повинен суміщатися з накресленою лінією шва на деталі крою.

 

Лінії швів і розмітка: усі дубльовані прокладкою деталі крою знову скласти лицьовими боками/лицьовим боком всередину. Ще раз приколоти деталі паперової викрійки. Контури деталей викрійки і розмітку, крім стрілки напряму поздовжньої нитки, а також позначені на деталях паперової викрійки поперечні мітки розрізу переду і входів у кишені перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу burda (див. докладну інструкцію на упаковці паперу). Лінії середини переду і спинки (також і на деталі b), а також лінії згинів і суміщень перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

Пошив

При зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпи.

 

Бокові кишені з відрізними бочками

Мішковину кожної кишені накласти на нижню частину пілочки лицьовим боком до лицьового боку, сколоти входи в кишеню. Зшити (2).

Припуски шва зрізати близько до строчки. Мішковину кишені відвернути вгору і настрочити на припуски шва пришивання близько до шва (3).

 

 

Мішковину кишені відвернути на виворітний бік. Вхід в кишеню припрасувати. нижню частину пілочки накласти на бокову частину пілочки по лінії суміщення і приколоти (4).

Нижню частину пілочки відвернути зверху входу в кишеню в бік, мішковини кишені сколоти. Зшити (5). Мішковини кишені приметати до бокового і верхнього зрізів.

 

 

Вшивні пояси пілочок

Вшивні пояси пілочок накласти на нижні частини пілочок лицьовим боком до лицьового боку і приколоти до верхнього зрізу. Пришити з боку нижньої частини пілочки (6). Припуски шва запрасувати на вшивний пояс.

 

 

Пришити верхні частини пілочок

Верхні частини пілочок накласти на верхні зрізи нижніх частин пілочок лицьовим боком до лицьового боку і сколоти. Зшити (7). Припуски швів пришивання запрасувати на вшивні пояси.

 

 

Нижні частини спинки, шліца

На нижніх частинах спинки суцільнокроєні обшивки запрасувати на виворітний бік по відповідних лініях згинів. Запрасовану обшивку лівої нижньої частини спинки зрізати до ширини 9,5 см. Ліву нижню частину спинки накласти на праву нижню частину спинки до лінії суміщення (лінія середини спинки). Верхні зрізи зметати (8).

 

 

Вшивний пояс спинки

Вшивний пояс спинки накласти на нижню частину спинки, сумістивши лінії середини спинки, сколоти верхні зрізи. Зшити з боку нижньої частини спинки (див. мал. 6). Припуски шва запрасувати на вшивний пояс.

 

Середній шов по спинці

Верхні частини спинки скласти лицьовими боками, сколоти середні зрізи. Зшити. Припуски шва розпрасувати.

 

Пришити верхню частину спинки

Верхню частину спинки накласти на нижню частину спинки із вшивним поясом лицьовим боком до лицьового боку, сколоти верхні зрізи, сумістивши лінію середини спинки на вшивному поясі із середнім швом по спинці. Зшити (див. мал. 7). Припуски шва запрасувати на вшивний пояс.

 

Плечові шви

Пілочки накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти плечові зрізи (контрольна мітка 1), при цьому плечові зрізи спинки припосадити. Зшити (9).

 

 

 

Припуски швів розпрасувати. Підборти накласти на обшивку горловини спинки лицьовим боком до лицьового боку, сколоти плечові зрізи (контрольна мітка 3). Зшити  (10). Припуски швів розпрасувати.

 

 

Вшити нижній комір

На пілочках глибини виточок (лацкани) розрізати посередині між лініями виточок на довжину по бл. 5 см (11).

 

 

Нижній комір вшити, відповідно, в горловини пілочок від поперечних міток до виточок (контрольна мітка 4) (11а).

 

 

Припуски швів розпрасувати. Потім нижній комір вшити в горловину пальта, проклавши строчки від лінії середини спинки, далі зшити виточки (12).

 

 

Припуски шва вшивання коміра надсікти на ділянках заокруглень і розпрасувати, слабини біля вершин виточок спрасувати (12а).

 

 

Вшити верхній комір

Верхній комір вшити в горловини підбортів від поперечних міток до кутків. На початку і в кінці швів виконати закріпи. В кутках припуски підбортів надсікти (13).

 

 

Припуски швів розпрасувати. Верхній комір вшити в горловину підбортів і обшивки горловини спинки між надсічками, сумістивши поперечні мітки на комірі з плечовими швами. Припуски шва зрізати близько до строчки, на ділянках заокруглень надсікти і розпрасувати (14).

 

 

Борти і лацкани

Підборти і обшивку горловини спинки накласти на пальто лицьовим боком до лицьового боку, приколоти до зрізів бортів (контрольна мітка 10). Підборти і пілочки сколоти по лініях згинів лацканів. Сколоти шви вшивання комірів. Лацкани і комір злегка перегнути, зовнішні зрізи коміра і лацканів сколоти, при цьому розмічені лінії швів не суміщати. З боку підбортів прокласти строчки уздовж зрізів бортів і лацканів до поперечних міток, не закріплюючи припуски коміра (15).

 

 

Потім строчку прокласти уздовж зрізів коміра, не закріплюючи припуски лацканів. Припуски швів зрізати близько до строчок, на кутках - навскоси (15а).

 

 

Підборти і обшивку горловини спинки відвернути на виворітний бік, комір вивернути. Краї припрасувати. Знову сколоти шви вшивання комірів. Обшивку горловини спинки відвернути вгору. Припуски швів вшивання комірів зшити впритул до сколених швів на максимально можливу довжину. З лицьового боку прокласти строчки точно в шви виточок, закріплюючи підборти (16).

 

 

Бокові шви

Пілочки накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти плечові зрізи (контрольна мітка 2), сумістивши шви пришивання вшивних поясів. Зшити. Припуски швів розпрасувати.

 

Підгин низу

Низ підбортів ще раз відвернути вперед, обшивки шліци розкласти. Припуск на підгин низу пальта запрасувати на виворітний бік, потім знову відвернути вниз.

 

Рукави

Ліктьові частини рукавів накласти на верхні частини рукавів лицьовим боком до лицьового боку, сколоти ліктьові зрізи (контрольна мітка 5). Зшити. Припуски швів розпрасувати. Рукави скласти уздовж лицьовим боком всередину. Сколоти передні зрізи рукавів (контрольна мітка 6). Зшити. Припуски швів розпрасувати. Припуски на підгин низу рукавів запрасувати на виворітний бік і пришити вручну незатягнутими стібками.

 

Вшити рукави

Кожен рукав приколоти спочатку тільки до нижньої частини пройми, сумістивши поперечні мітки 7 на верхній частині рукава і на проймі. Потім верхню поперечну мітку на окаті рукава сумістити з плечовим швом і сколоти. Окат рукава сколоти з проймою. Рукав вметати і вшити в пройму з боку рукава (17). Припуски шва вшивання відвернути на рукав. Пришити підплечики.

 

 

Підкладка

На верхній частині спинки підкладки вздовж лінії середини спинки застрочити складку на вільне облягання від верхнього і нижнього зрізів на довжину по бл. 3 см (18).

Глибину складки запрасувати в один бік. На нижніх частинах спинки підкладки припуски по краях шліци запрасувати на виворітний бік на ширину по 1,5 см. На підкладці виконати шви так само, як на пальті. При цьому припуски вшивних поясів запрасувати на пояси, а решту припусків швів розпрасувати. Вшити рукави підкладки.

 

 

До пальта пришити підкладку

Підкладку приколоти до внутрішніх зрізів підбортів і обшивки горловини спинки лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши плечові шви і лінії швів. Пришити (19).

 

 

Припуски шва відвернути на підкладку. Підкладку вкласти в пальто виворітним боком до виворітного боку. Рукави підкладки вкласти в рукави пальта (виворітним боком до виворітного боку). Біля верхнього кінця шліци підкладку і пальто сколоти по лінії середини спинки. Підкладку пришити вручну до обшивки шліци (20).

 

 

Припуск на підгин низу пальта знову відвернути на виворітний бік і пришити вручну незатягнутими стібками. Нижній зріз підкладки підвернути уздовж нижнього краю пальта, згин злегка припрасувати, відтягнути м'якою дугою вгору і приколоти до підгину низу (21). Нижні краї підбортів і підкладку пришити вручну до підгину низу пальта. Рукави підкладки підвернути і пришити до підгину низу рукавів пальта.

 

 

Кнопки

Верхні частини кнопок пришити до правого підборта по розмітці, при цьому голку на лицьовий бік пальта не виводити. Праву пілочку накласти на ліву пілочку, сумістивши лінії середини переду. На лівій пілочці поставити мітки для нижніх частин кнопок. Нижні частини кнопок пришити.

 

 

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

Блуза довга сорочкового крою

Із водолазкою або соло, з бантом або розстебнута: ця довга блуза із защипами на рукавах –...

49.9 грн.

Зараз переглядають

Сукня з рогожки з короткими рукавами

Сукня для коктейлю може бути зовсім простою. Головне, щоб у неї була своя родзинка, як у нашої...

49.9 грн.

Сорочка лляна з коміром-стойкою

Чоловіча сорочка прямого крою в стилі casual. Льон з напиленням вносить в образ нотку гламуру. ...

54.9 грн.