0

Сукня-футляр зі схрещеними планками: елегантність от-кутюр

З нашою покроковою інструкцією пошити цю гламурну сукню зі схрещеними планками на переді не складе великих труднощів. Виконавши цю модель з тканини у "курячу лапку", отримаєте елегантне вбрання на кожен день.

 

Сукня 116 B Burda 9/2017                             Сукня 116 A Burda 9/2017

 

Розмір: 36 – 44

 


Екстра-порада: розмір сукні визначається за обхватом грудей (розм. 36 = 84 см, розм. 38 = 88 см, розм. 40 = 92 см, розм. 42 = 96 см, розм. 44 = 100 см).


 

Вам знадобиться:

Сукня А: поліестеровий креп з принтом 2,00 м шириною 140 см для всіх розмірів; 1 потайна застібка-блискавка довжиною 60 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання; флізелін G 785.

Сукня В: креп стретч 2,00 м шириною 140 см для всіх розмірів; 1 потайна застібка-блискавка довжиною 60 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання; тасьма, розшита намистинами 65-70-70-75-80 см шириною 3 см; флізелін G 785.

Крім того: шовковий папір для переведення викрійки з листа викрійок; олівець, ножиці для паперу; сантиметрова стрічка, кравецькі шпильки; кравецька крейда і «чарівна» кравецька крейда; ножиці для розкрою і маленькі ножиці для рукоділля; копіювальний папір burda, зубчасте коліщатко для переведення викрійки; голка швацької машини, ручна голка для шиття, нитки для шиття.

 

Рекомендовані тканини: платтяні тканини, що тримають форму.

 

 

План розкладки показує, як розташувати деталі паперової викрійки на основній/підкладковій тканині. Деталі приколіть.

1 Ліф переду зі згином 1х

2 Переднє полотнище спідниці зі згином 1х

3 Планка переду 4х

4 Ліф спинки 2х

5 Заднє полотнище спідниці 2х

6 Верхня частина рукава 2х

7 Ліктьова частина рукава 2х

8 Обшивка горловини переду зі згином 1х

9 Обшивка горловини спинки 2х

 

 

1. Розкрій

Тканину складіть уздовж навпіл лицьовим боком всередину, сумістивши пруги. Деталі паперової викрійки накладіть на тканину згідно з планом розкладки і приколіть. Навколо деталей паперової викрійки розмітьте за допомогою лінійки і кравецької крейди припуски: на підгин низу сукні та рукавів - 4 см, по всіх інших зрізах і на шви - 1,5 см. Деталі викроїть по цих лініях.

 

 

2. Прокладка

Флізелін складіть уздовж навпіл клейовим боком всередину. Деталі паперової викрійки 3, 8 і 9 накладіть на прокладку згідно з планом розкладки і приколіть. По всіх зрізах деталей розмітьте припуски шириною 1,5 см. Деталі викроїть. Прокладку припрасуйте з виворітного боку відповідних деталей крою.

 

 

3. Лінії швів І розмітка

Дубльовані прокладкою деталі ще розкладіть лицьовими боками/навпіл лицьовим боком всередину. Приколіть деталі паперової викрійки. Контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), а також всі позначені на деталях паперової викрійки лінії і поперечні мітки переведіть на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу (див. Інструкцію виробника). Лінії нижніх країв, лінії суміщення, складок і виточок, а також лінії строчок на переді переведіть на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

 

4. Планки переду

Дубльовану прокладкою деталь кожної планки накладіть на не дубльовану прокладкою деталь лицьовим боком до лицьового боку, поздовжні зрізи зшийте. припуски швів зріжте близько до строчок. Планку виверніть, краї вимітайте і припрасуйте. Планки приметайте до ліфа переду по лініях суміщення так, щоб припуски на кінцях планок виступали за розмічені лінії нагрудних виточок, припуски на кінцях планок зріжте до ширини по 5 мм.

 

 

5. Нагрудні виточки

Ліф переду складіть лицьовим боком всередину, сумістивши по черзі лінії кожної нагрудної виточки. Виточки сколіть і зшийте, проклавши строчку від нижнього зрізу до вершини і закріплюючи планку. Біля вершини виточки кінці ниток строчки зв'яжіть. Глибину виточки запрасуйте в бік бокового зрізу.

 

 

6. Переднє полотнище спідниці/складки

Переднє полотнище спідниці складіть лицьовим боком всередину, сумістивши лінії кожної складки. Складки застрочіть від верху до міток-стрілок. На початку і в кінці строчок виконайте закріпки. Глибини виточок запрасуйте до лінії середини переду і заметайте уздовж верхнього зрізу переднього полотнища спідниці.

 

 

7. Шов талії переду

Ліф переду накладіть на переднє полотнище спідниці лицьовим боком до лицьового боку, сколіть поперечні зрізи (контрольна мітка 1), зшийте, сумістивши виточки ліфа переду зі складками переднього полотнища спідниці. Припуски шва обметайте і розпрасуйте.

 

 

8. Виточки спинки/шви талії спинки

На частинах ліфа спинки і на задніх полотнищах спідниці зшийте виточки (див. крок 5). Глибини виточок запрасуйте до лінії середини спинки. Частини ліфа спинки накладіть на задні полотнища спідниці лицьовим боком до лицьового боку, сколіть поперечні зрізи (контрольна мітка 2) і зшийте, сумістивши виточки. Припуски швів обметайте і розпрасуйте.

 

 

9. Потайна застібка на блискавку

Припуски по середніх зрізах частин спинки обметайте. Розкриту потайну застібку-блискавку накладіть верхнім боком вниз на одну частину спинки на відстані 5 мм від краю розрізу (лицьовий бік), верхні зубчики потайної застібки-блискавки вирівняйте з розміченою лінією горловини. Застібку-блискавку пришийте до мітки розрізу, використовуючи спеціальну лапку для пришивання потайних застібок-блискавок. Іншу тасьму потайної застібки-блискавки аналогічно пришийте вздовж іншого краю розрізу.

 

 

10. Середній шов по спинці

Потайну застібку-блискавку трохи закрийте. Задні полотнища спідниці складіть лицьовими боками, сколіть середні зрізи, шліцу заметайте по лінії середини спинки. Виконайте середній шов по спинці від мітки шліци впритул до останніх стібків швів пришивання потайної застібки-блискавки, при цьому вільний кінець потайної застібки-блискавки відверніть до країв припусків. На початку і в кінці строчки виконайте закріпки. Біля кінця припуску під шліцу (праве заднє полотнище спідниці) в куті виконайте надсічку впритул до строчки.

 

 

11. Шліца

Припуски середнього шва спинки розпрасуйте. Біля мітки розрізу на потайній застібці-блискавці виконайте нитяну закріпку, нижній кінець застібки-блискавки зріжте на відстані 2 см нижче позначки розрізу. Припуски по краях шліци від надсічки запрасуйте на ліве заднє полотнище спідниці. Припуск по поздовжньому зрізу припуску під шліцу (праве заднє полотнище спідниці) запрасуйте на виворітний бік і настрочіть. Вгорі припуски шліци приколіть до лівого заднього полотнища спідниці. З лицьового боку ліве заднє полотнище спідниці вистрочіть уздовж розміченої косої лінії, закріплюючи припуск під шліцу.

 

 

12. Плечові шви

Перед накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколіть плечові зрізи (контрольна мітка 3), зшийте. Припуски швів обметайте і розпрасуйте. Обшивки горловини спинки накладіть на обшивку горловини переду лицьовим боком до лицьового боку, зшийте плечові зрізи (контрольна мітка 4). Припуски швів розпрасуйте. Нижній зріз обшивки горловини обметайте.

 

 

13. Горловини/обшивка

Обшивку приколіть до зрізу горловини лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши плечові шви. Задні кінці обшивки відверніть, не доходячи по 5 мм до країв розрізу, приколіть до зрізу горловини. Припуски по краях розрізу разом з тасьмами потайної застібки-блискавки відверніть на лицьовий бік і приколіть до зрізу горловини поверх обшивки. Уздовж розміченої лінії горловини прокладіть строчку. Припуски шва зріжте близько до строчки, на ділянках округлень виконайте надсічки, по лінії середини переду виконайте надсічку впритул до строчки (стрілка).

 

 

14. Обшивку відвернути на виворітний бік і пришити

Обшивку горловини відверніть вгору. Припуски шва пришивання запрасуйте на обшивку і настрочіть близько до шва на максимально можливу довжину. Обшивку відверніть на виворітний бік. Горловину виметайте і припрасуйте. Обшивку пришийте вручну до припуску плечових швів. Задні кінці обшивки пришийте до тасьм потайної застібки-блискавки.

 

 

15. Бокові шви

На переді планки схрестіть і приметайте до бокових зрізів по лініях суміщення. Перед накладіть на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколіть бокові зрізи, сумістивши шви талії. Зрізи зшийте. Припуски швів обметайте і розпрасуйте. Тасьми приметайте до планок переду і пришийте вручну. Кінці тасьм підверніть біля бокових швів і біля швів виточок, попередньо видаливши акуратно намистини з припусків. Нитки закріпіть.

 

 

16. Рукави

Ліктьові частини рукавів накладіть на верхні частини рукавів лицьовим боком до лицьового боку, сколіть ліктьові зрізи (контрольна мітка 6), зшийте. Припуски швів обметайте і розпрасуйте. Рукави складіть уздовж лицьовим боком всередину. Сколіть нижні зрізи рукавів (контрольна мітка 7), зшийте. Припуски швів обметайте і розпрасуйте. Підгин низу рукавів - див. крок 18.

 

 

17. Вшити рукави

Кожен рукав приколіть до зрізу пройми лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши поперечні мітки 8 на рукаві і на пілочці, а також нижній шов рукава з боковим швом. Поперечну мітку на окаті рукава сумістіть із плечовим швом. Рукав вметайте, злегка припосадіть від • до • обкат рукава. Вшийте рукав. Припуски шва обметайте разом, по окату відверніть на рукав.

 

 

18. Підгин низу/шліца

Припуск по лівому краю шліци спинки розкладіть. Припуск на підгин низу сукні обметайте, відверніть на виворітний бік, приколіть і пришийте вручну незатягнутими стібками. З лицьового боку стібки не має бути видно. Обшивку шліци знову відверніть на виворітний бік і пришийте вручну до підгину низу. Краї припрасуйте.

 

 

0
Поділитись:

Хіт продажу