0
Акція 1+1=3

Історія в костюмах. Від Золотої Епохи до Ревучих Двадцятих

Недалеко від Парижа в палаці Шан-сюр-Марн проходить виставка «Історія в костюмах. Від елегансу Золотої Епохи до Ревучих Двадцятих». Шляхом представлення близько сорока експонатів і безлічі аксесуарів того часу ця експозиція показує різноманітність стилів одягу з 1895 по 1935 роки, а саме в період, в який сім'я Каен д'Анжу жила в Шан-сюр-Марн. Розташоване в кімнатах замка вбрання відроджує особливі моменти життя сім'ї великої буржуазії та переносить відвідувачів в той час, демонструючи минулий стиль життя.

 

Тетяна Тука - кореспондент burdastyleukraine у Парижі
Таня Тука
колумніст Burda Style Ukraine у Парижі

Таня Тука має більш ніж 5-річний досвід роботи в індустрії моди. Вона почала свою кар'єру в області менеджменту, зараз спеціалізується на PR, консалтингу, розробці стратегії та продажах українських модних брендів на внутрішньому та європейському ринках. В 2016 році Таня Тука отримала премію за творчий внесок у промисловість моди в Яссах (Румунія), і була одним з репортерів на Fashion Business Conference в Києві на тему ефективної презентації та просування українських модних брендів на європейські ринки. 

 

 

Наприкінці 19 століття одяг як ніколи раніше залишається знаком соціальної відмінності. Буржуазія, котра нав'язала свій стиль життя і свої цінності французькому суспільству, фокусується на комунікабельності і зовнішньому вигляду, в яких жінки відіграють головну роль.

 

  

 

Сім'ї великої буржуазії, такі як Каен д'Анвер, - не виняток. Вони звертаються  до великих кутюр'є, які створюють для них постійно оновлені гардероби, щоб слідувати за елегантним світським сезоном,  який увесь рік править діями вищого світу, в залежності від більшості їх місць проживання: сукні для полудня, для вечері, для вечора, спортивний одяг або для моря. Розкіш і різноманітність цих гардеробів  відображають соціальні зміни початку 20-го століття.

 

 

Дійсно, після 19-го століття, яке запам'яталося ностальгічним, як Прекрасна Епоха, символізованим Ар-Нуво (новий арт) і деякою солодкістю життя, Перша світова війна здригає глибоко свідомість та французьке суспільство. Починаючи з 1920-го, Ревучі Двадцяті відзначені вітром свободи, бажанням увійти в новою еру, еру сучасності, в якій Арт-деко - художнє поняття.

 

   

 

Мода уособлює всі ці зміни, як в естетичному плані, так і в соціальному. Еволюція жіночого гардеробу показує також нове місце, котре жінка хоче зайняти в суспільстві. І ось після того, як вони носили стримуючу нижню білизну, символ вікових моральних і естетичних принципів, тіла звільняються і жінки вирішують носити більш короткий одяг, легкий і який носиться легко. Творіння великих кутюр'є супроводжують цю сучасну жінку, більш активну і більш вільну.

 

 

Все представлене вбрання і аксесуари - з особистої колекції La Dame d'Atours, а сама експозиція в замку продовжиться до 12 вересня. 

 

0
Поділитись: