0

Буфи на одязі: виконання вручну

Дрібні складочки, вигадливо «переплетені» одна з одною, чудесним чином прикрасять ваше вбрання. Але для цього доведеться трохи попрацювати.

 

Спідниця Burda 5/2014#119 A, жилет Burda 5/2014#132

 

Буфи - традиційний вид ручної оздоблення швейних виробів, коли дрібні складочки, які утворюються в результаті призборення тканини, з'єднуються між собою декоративними стібками. Деталі з буфами можуть бути суцільнокроєними або такими, що пришиваються окремо. Для цього виду обробки добре підходять легкі тканини, що м’яко драпіруються. Витрата тканини залежить від глибини складок і від виду тканини. Мінімальна ширина тканини - в півтора рази більше ширини буфів в готовому вигляді. Для роботи потрібні бісерні нитки або нитки для вишивання.

 

Важлива підготовча робота

Щоб складочки були рівними і акуратними, на виворітному боці тканини необхідно розмітити ряди точок. Вони повинні збігатися з напрямом поздовжньої нитки. Розмітьте точки за допомогою гострого олівця або кольорової крейди і лінійки. Відстань між двома точками і двома рядами має бути однаковою, а точки повинні розташовуватися точно одна під іншою. У більшості випадків ця відстань дорівнює 1 см. Якщо відстань між точками в ряду більше, складочки будуть глибшими і буде потрібно більше тканини.

 

Тепер через точки кожного ряду протягніть нитку для зборки. Нитка повинна бути міцною і приблизно на 15 см довшою за сам ряд точок. З виворітного боку прокладіть стібки «вперед голкою» справа наліво. Кінці ниток закріпіть вузликами. У першій точці кожного ряду виконайте маленький стібок швом «назад голкою», щоб вузлик не пройшов через тканину. Потім продовжуйте шити швом «вперед голку»: вколіть голку в точку і виведіть її точно посередині між двома точками, вколовши голку в наступну точку і т. д. (1).

 

 

Коли всі ряди точок прошиті, стягніть тканину на нитці рівномірно до бажаної ширини. При цьому утворюються помітні поздовжні складки. Кінці кожної пари ниток зв'яжіть вузликом або оберніть їх навколо шпильки, що вколота у тканину (2).

 

 

Вишивка по складочках

Буфи вишивають завжди з лицьового боку тканини. Складочки можна вишити стебельчатим, перехресним або хрестоподібним швом. Найчастіше вишивають швом «назад голкою». Цим же швом виконується типовий для буфів стільниковий візерунок.

 

Нееластичний стільниковий візерунок

Він виконується ряд за рядом, справа наліво. Дві перші складочки з'єднайте одним стібком шва «назад голку». Потім, вколовши голку у першій складочці, виведіть її на виворітний бік, не проколовши при цьому складочки, і далі виведіть голку на лицьовий бік у четвертій складочці. Потім третю і четверту складочки з'єднайте одним стібком шва «назад голку» і т. д., Поки не буде завершено весь ряд.

 

Важливо: з виворітного боку вишивальна нитка повинна лежати на складочках вільно, без натягу. У другому ряду вишивати слід зі зміщенням, тобто з'єднайте одним стібком шва «назад голку» другу і третю, четверту і п'яту складочки і т. д. (3).

 

 

Стільниковий візерунок, що розтягується в поперечному напрямі

За одну операцію вишиваються два ряди зліва направо. Дві перші складки з'єднайте одним стібком шва «назад голку» (4).

 

 

Вколіть голку у другій складочці, проведіть її через складочку вниз і виведіть у другому ряду буфів (5).

 

 

У другому ряду з'єднайте другу і третю складочки одним стібком шва «назад голку». Вколіть голку у третій складочці, проведіть її через складочку вгору і виведіть в першому ряду (6).

 

 

З'єднайте третю і четверту складочки одним стібком шва «назад голку» і т. п.

 

Можна обійтися без розмітки отворів на тканині, якщо ви будете використовувати для буфів тканину у горошок або дрібну клітину, наприклад, тканину віши.

 

0
Поділитись:

Хіт продажу