Ще пишніше! Шиємо «балетну» спідницю з тюлю

Об'ємні тюлеві спідниці в балетному стилі сьогодні суперактуальні. Вони мають відмінний вигляд як в класичному, так і в спортивному оточенні.

Вам знадобиться:

тюль чорного кольору, тюль з блискітками, нитки для шиття, еластична стрічка шириною 5 см, лінійка для печворку, крейдяний олівець, кравецькі шпильки, масштабна лінійка, ножиці, сантиметрова стрічка.

 

Як пошити пачку з фатину власноруч


КРОК 1

Жіноча спідниця: 6 шарів чорного тюлю. Дитяча спідниця: 4 шари чорного тюлю, 2 шари блискучого тюлю. довжину спідниці визначити за бажанням.

 

Витрата тканини

Для жіночої 6-шарової спідниці з тюлю при ширині тюлю 140 см: бажана довжина спідниці в сантиметрах х 12 (приклад: бажана довжина спідниці = 80 см. 0,80 м х 12 = 9,60 м витрата тканини).

 

Для дитячої спідниці: тюль з блискітками (2 шари): бажана довжина спідниці в сантиметрах х 4; тюль чорного кольору (4 шари): бажана довжина спідниці в сантиметрах х 8 (приклад: бажана довжина спідниці = 40 см; тюль з блискітками шириною 140 см: 0,40 м х 4 = 1,60 м витрата тканини; тюль чорного кольору шириною 140 см: 0,40 м х 8 = 3,20 м витрата тканини).

 

Крім того для обох спідниць: еластична стрічка шириною 5 см: обхват талії + 2 см.

 

Спідниця-пачка "шопенка"

 

Тюль

Для розкрою полотнищ спідниці спочатку потрібно визначитися з довжиною спідниці: талію обв'язати стрічкою, від стрічки вниз відміряти бажану довжину спідниці.

 

Ширина полотнищ спідниці відповідає ширині тюлю (140 см). Для одного шару спідниці зшиваються 2 полотнища спідниці = бокові шви. Для 6-шарової спідниці знадобиться 12 полотнищ спідниці.

 

Для жінки: 1 шар = 2 полотнища спідниці шириною по 140 см х довжина спідниці.

 

Для дівчинки: 4 полотнища спідниці з тюлю з блискітками і 8 полотнищ спідниці з тюлю чорного кольору. 1 шар = 2 полотнища спідниці шириною по 140 см х довжина спідниці.

 

Павутинки. Як шити з прозорих тканин

 

Розкрій:

Жіноча спідниця: 12 полотнищ спідниці шириною по 140 см х довжина спідниці.

 

Спідниця для дівчинки: з тюлю з блискітками: 4 полотнища спідниці шириною по 140 см х довжина спідниці; з тюлю чорного кольору: 8 полотнищ спідниці шириною по 140 см х довжина спідниці.

 

Еластична стрічка

Спочатку необхідно виміряти обхват талії: для цього сантиметровою стрічкою обхопити вільно верхню частину тулуба в найвужчому місці. До цієї величини додати 2 см для припусків і відрізати відрізок еластичної стрічки відповідної довжини: довжина еластичною стрічки = обхват талії + 2 см.


КРОК 2

Для кожного шару 2 полотнища спідниці скласти лицьовими боками і зшити на оверлоці бокові зрізи (= бокові шви).


КРОК 3

Всі 6 шарів вкласти один в інший, сумістивши бокові шви, і сколоти кравецькими шпильками верхні зрізи.


КРОК 4

Верхній зріз спідниці призборити. Для цього на відстані 7 мм і 1,5 см від верхнього зрізу прокласти по машинній строчці максимально великим стібком.


КРОК 5

Зріз призборити на верхніх нитках до довжини, що дорівнює обхвату стегон +5 см. Кінці ниток міцно зв'язати. Зборки розподілити рівномірно.


КРОК 6

Верхній зріз спідниці розділити на 4 рівні частини і розмітити їх шпильками. Бокові шви при цьому служать орієнтирами.


КРОК 7

Для пояса відрізати еластичну стрічку довжиною, рівною обхвату талії + 2 см. Пояс скласти лицьовим боком всередину і зшити короткі кінці. Припуски шва обметати на оверлоці. Пояс також розділити на 4 рівні частини і розмітити їх шпильками.


Готово!

ФОТО: БЛУЗІУС ЕРЛІНГЕР (1), ЯН ШМІДЕЛЬ. ПОСТАНОВКА: КАТАРІНА ХАДЕР.

За матеріалами Burda 3/2019


Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Футболка з пишними рукавами

Ця модель прийде на заміну набридлим звичайним футболкам. Що в ній особливого? Короткі рукави...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Сукня з суцільнокроєними рукавами

Вишукано простий крій з вирізом горловини човником, суцільнокроєними рукавами, зборки уздовж...

39.90 грн.

Сукня О-силуету з бахромою

Тканина з ефектом плетіння надає елегантному платтю з вирізом горловини човником особливої м...

39.90 грн.