Від ідеї до готової моделі: як створюються колекції Burda Style

 

Сьогодні ви дізнаєтеся, як створюються колекції для кожного номеру Burda Style – від першого ескізу до готових відшитих речей.

 

1. Визначення теми і колаж

Колірна гама, візерунки, форми - які тренди будуть актуальні в новому сезоні? В першу чергу наші дизайнери орієнтуються на світові подіуми, але також джерелом натхнення їм служать текстильні виставки, фотографії, інтер'єри, фактури матеріалів. Як тільки з'являється чітка тема колекції, команда робить колаж (англійською mood board - «дошка настрою»), який допомагає при розробці ескізів. Силуети, фарби, зразки тканин об’єднуються в одну тему.

 

 

2. Ескізи

Отже, після визначення теми дизайнери стають до роботи над ескізами моделей і вже на цьому етапі пропонують для деяких із них варіанти тканин. Ескіз комбінезона в кольорі служить основою для виготовлення викрійки.

 

 

3. Обговорення викрійок

На підставі ескізів і вибраних для пошиття тканин і фурнітури керівник ательє Аніта Ледер, керівник відділу інструкцій Юлія Зіппо і дизайнер Інес Вуннер обговорюють всі деталі викрійки для конкретної моделі, а також пункти пошиття.

 

 

Дизайнерка Антонія Бергман (зліва)і креативний байєр Беатриса Страйкер вибирають матеріали для нових колекцій.

 

 

4. Розробка первинної викрійки/деталі крою для прототипу моделі

Далі співробітники ательє конструюють для кожної моделі необхідні деталі викрійки в цифровому форматі, використовуючи спеціальну програму Assyst.

 

 

5. Розкрій і пошиття прототипу

Потім деталі викроюють із вибраної для даної моделі тканини (цей варіант потім з'явиться в журналі) і віддають в ательє для пошиття пробного зразка. Пошиття тестового виробу з оригінальної тканини дозволяє перевірити, чи правильно сидить річ на фігурі.

 

 

6. Примірка на дівчині-моделі і на манекені у повний зріст

Дизайнер і керівник ательє порівнюють відшитий виріб з ескізом, перевіряють тканину, правильність ліній крою і посадки на фігурі. Глибина вирізу, довжина ширина - на цьому етапі річ проходить контрольну придатність до носіння.

 

 

7. Коригування викрійки і підсумковий варіант

Якщо в процесі примірки потрібні були зміни, їх вносять у всі деталі викрійки до моделі і створюють фінальну викрійку. Викрійка коригується відповідно до змін у готовому виробі. Відшиті моделі тепер відправляють до редакції журналу.

 

 

8. Інструкції і технічні малюнки

Після підготовки викрійок технологи пишуть інструкції з пошиття, графіки створюють технічні малюнки до моделей, а також ілюстрації до майстер-класів. Щоб і новачки могли отримувати задоволення від шиття, в кожному номері є два докладних майстер-класи.

 

 

9. Різні розміри

Комбінезон, як і будь-яка інша модель Burda, представлений в журналі відразу в декількох розмірах. Для цього первинну викрійку розмножують, збільшуючи і зменшуючи в залежності від бажаних розмірів. У підсумку на листах викрійок ми бачимо у кожній деталі кілька контурних ліній, які відповідають різним розмірам. З точністю до міліметра: деталі викрійки компактно розташовуються на листах одна поверх іншої.

 

 

ФОТО: U2/УЛІ ГЛАЗЕМАН, ПАТРІК ШТОЙБЕР, БАРБАРА ТАЛЬХУБЕР; SHUTTERSTOCK, BURDA. ІЛЮСТРАЦІЇ: АНТОНІЯ БЕРГМАН, ІНЕС ВУННЕР.

За матеріалами Burda 5/2020

 
1
Поділитись:
+ коментувати

1 Коментар

Дуже цікаво було зазирнути за лаштунки офісу Burda.

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Пуловер с запахом и укороченными рукавами реглан

Облегающий пуловер с эффектом запаха и воланами на полудлинных рукавах позволяет...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Сукня розкльошеного крою з оборками

Простий крій короткої розкльошеної сукні компенсується барвистою тканиною з пейслійським...

39.90 грн.

Топ розкльошеного силуету з декоративними планками

Асиметричний топ тілесного кольору, оздоблений широкими контрастними планками по низу і з правого...

39.90 грн.