Крок за кроком: шиємо асиметричну спідницю з запахом

Ця асиметрична спідниця — ще один приклад того, як за простою викрійкою без вибагливих конструкцій можна створити стильну річ. Навіть кравчині початківцю під силу пошити цю модель.

 

Спідниця має виточки на талії для кращої посадки та фіксується зав’язками зсередини. Зовні роль пояса виконує настрочена щільна тасьма з півкільцями.

 

 

Спідниця Люблю шити 3/2021#3

 

Розкладка деталей викрійки

1) Скласти вдвоє тільки частину тканини. Розкласти деталі на тканині згідно з планом розкладки. Приколоти деталі до тканини. Викрійка не містить припусків на шви, тому необхідно додати припуски на шви такої ширини: 2 см — припуск до верхнього зрізу та 1 см — припуск до бокового зрізу накладного переднього полотнища спідниці 1, переднього і заднього полотнищ спідниці 2 і 3; 2 см — припуск до переднього зрізу деталі 1 і 2 см — припуск на підгин низу деталей 1, 2 і 3. Проконтролювати, щоб форма бокових зрізів припусків біля верхніх зрізів деталей була такою ж, як форма бокових зрізів самих деталей 1, 2 і 3.

 

9 кроків, як зробити економну розкладку викрійки і що робити, якщо не вистачає тканини

 

 

Викроювання деталей

2) Вирізати деталі (з припусками на шви) з тканини. Відколоти викрійку переднього полотнища спідниці 2 від деталі. Викрійку 2 виконати в розгортку і зрізати з правого боку по вказаній лінії. Вирізану з тканини деталь переднього полотнища спідниці розгорнути й накласти на неї підрізану викрійку, суміщаючи лінії середин переду. Зрізати праву сторону деталі відповідно до викрійки, залишаючи біля нового правого бокового зрізу припуск на шов 2 см.

 

Як правильно кроїти тканину

 

 

3) Нанести на деталі всі контрольні мітки, роблячи короткі надсічки на зрізах деталей у відповідних місцях. Нанести вказані на деталях лінії та за потреби надписи й буквені позначки. Нанести лінії швів (контури викрійок) за допомогою спеціального кравецького олівця на виворітний бік кожної деталі.

 

 

Пруг для швів

4) Прокласти пруг для швів по верхніх зрізах деталей 1,2 і 3 з виворітного боку.

 

 

Опис роботи

Зверніть увагу: припуски швів рекомендується обметувати зигзагоподібною строчкою або на оверлоці, якщо не вказане інше.

 

Прості речі: базові викрійки для тих, хто починає шити

 

Виточки

5) Сколоти, зметати і зшити виточки на передньому і задньому полотнищах спідниці 2 і 3.

 

 

Тасьма

6) Перенести лінії розташування тасьми з викрійки на деталь накладного переднього полотнища спідниці 1 за допомогою копіювальних стібків.

 

Спідниця «дзвін»: особливі крої на різні ролі

 

 

7) Відрізати шматок широкої (3 см) тасьми саржевого переплетення. Приколоти і наметати тасьму за розміткою на накладне переднє полотнище спідниці від правого бокового зрізу і не доходячи бл. 5 см до переднього зрізу деталі.

 

 

8) Відрізати шматок широкої (3 см) тасьми саржевого переплетення. Один кінець тасьми (А) підігнути на 0,5 см на виворітний бік, заколоти і застрочити. Накласти тасьму на лицьовий бік переднього полотнища спідниці і приколоти відкритий кінець тасьми до лівого бокового зрізу деталі (В).

 

 

Тренд: асиметрична спідниця

 

 

Основні деталі

9) Накласти переднє і накладне переднє полотнища спідниці лицьовим боком на лицьовий бік заднього полотнища спідниці. Сколоти, зметати і зшити бокові зрізи переднього і заднього полотнищ спідниці і праві бокові зрізи накладного переднього полотнища і заднього полотнища спідниці, одночасно пришиваючи відповідні кінці тасьми.

 

 

10) Обробити передній зріз накладного переднього полотнища спідниці швом у підгин завширшки 1 см: заколоти і заметати передній зріз деталі на виворітний бік (1 см), запрасувати на виворітний бік припуск по передній лінії деталі в готовому вигляді, заколоти, заметати і застрочити по внутрішньому згину в край. Проконтролювати, щоб тасьма не потрапила під строчку. Так само обробити швом у підгин завширшки 1 см правий боковий зріз переднього полотнища спідниці.

 

Флірт-денім: новий погляд на джинсові спідниці

 

 

11) Обробити верхній зріз виробу швом у підгин завширшки 1 см. Простежити, щоб тасьма не потрапила під строчку.

 

 

12) Вільний кінець тасьми накладного переднього полотнища спідниці протягнути у два півкільця, підігнути цей кінець тасьми на виворітний бік і приколоти (А). Настрочити тасьму вздовж обох сторін у край на накладне переднє полотнище спідниці (В). Застрочити кінець тасьми, прокладаючи строчку впритул до півкілець (С), краще для цього використовувати однобічну лапку для пришивання кантів. Прокласти оздоблювально-закріплювальну строчку по тасьмі на рівні строчки пІдгину переднього зрізу деталі.

 

Як пошити літні брюки. Майстер-клас

 

 

13) Розрізати вузьку тасьму саржевого плетіння на дві однакові частини (= зав’язки). Один кінець кожної зав’язки (А) підігнути на 0,5 см на виворітний бік, заколоти та застрочити. Приколоти відкритий кінець одної зав’язки до верхнього краю переднього полотнища спідниці біля правого бокового краю деталі (В) і настрочити, підігнувши відкритий зріз зав’язки всередину. Приколоти відкритий кінець другої зав’язки до верхнього кінця правого бокового шва виробу (С) з виворітного боку і настрочити, підігнувши відкритий зріз зав’язки всередину.

 

 

Завершення обробки

14) Обробити низ виробу швом у підгин завширшки 1 см: заколоти та заметати внутрішній зріз підгину низу на виворіт, запрасувати припуск підгину низу повністю на виворітний бік, заколоти, заметати та застрочити по внутрішньому згину в край.

 

Проста сукня-футболка: повний курс пошиття крок за кроком

 

 

Спідниця готова!

 

 

 

 

 

Ще більше цікавих моделей і оригінальних ідей у журналі Люблю шити 3/2021!

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Брюки 7/8 вузького крою

Чудово гармонують з топом кольору фуксії помаранчеві брюки 7/8 вузького крою з планками знизу...

39.9 грн.

Зараз переглядають

Брюки капрі розкльошеного крою

Підлітки, як правило, більш сміливі щодо стилю. Які ж яскраві ці картаті брючки: синє, біле,...

39.90 грн.

Бермуди традиційного крою

Колись брюки довжиною до колін були частиною колоніальної уніформи британських військових, а з...

39.90 грн.