Оригінальна спідниця-олівець: пошиття крок за кроком

Яскравий колір, імітація запаху, декоративні ґудзики і кокетливий волан наділяють спідницю-олівець особливою привабливістю. Як виконати цю оригінальну модель, дізнаєтеся з нашого майстер-класу.

 

10 оригінальних дизайнів спідниці-олівець

 

Спідниця 109 Burda 4/2018

 

Розмір: 36 - 44

 

Варіанти комбінування зі спідницею-олівець

 

Вам знадобиться:

- спіднична тканина з еластаном або без нього 1,60 м шириною 140 см для всіх розмірів

- 1 потайна застібка-блискавка довжиною 40 см і спеціальна лапка швацької машини для її пришивання

- 4 ґудзики

 

Рекомендовані тканини: спідничні тканини з еластаном, що тримають форму.

 

Паперова викрійка: перезняти деталі викрійки. Деталі паперової викрійки накласти на тканину згідно з планом розкладки і приколоти.

 

 

Припуски: на шви і по зрізах - 1,5 см, на підгин низу - 4 см.

 

Розкрій:

21 Праве верхнє переднє полотнище 1х

22 Планка правого верхнього переднього

полотнища 1х

23 Волан переднього полотнища 1х

24 Переднє полотнище 1х

25 Заднє полотнище спідниці зі згином 1х

26 Передня обшивка верхнього зрізу

зі згином 1х

27 Задня обшивка верхнього зрізу

зі згином 1х

 

 

Прокладка: див. деталі на плані розкладки, виділені сірим кольором.

 

Лінії швів і розмітка: контури всіх деталей викрійки (лінії швів і низу), а також всі позначені на деталях паперової викрійки лінії і поперечні мітки перевести на виворітний бік деталей крою з основної і підкладкової тканин за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу (див. інструкцію виробника). На передньому полотнищі спідниці (деталь 24) лінію шва, а також на волані лінію згину перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

Пошиття: при зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки. Припуски швів обметувати еластичними зигзагоподібними або оверлочними стібками.

 

Як правильно прасувати при шитті

 

Виточки

На передньому і на задніх полотнищах спідниці зшити виточки від верхніх зрізів до вершин. Біля вершин виточок нитки строчок зв'язати. Глибини виточок запрасувати до лінії середини переду/спинки.

 

Планка

Планку пришити до правого верхнього переднього полотнища спідниці лицьовим боком до лицьового боку, контрольна мітка 1. Припуски шва зрізати близько до строчки, на ділянці округлення надсікти у декількох місцях. Припуски шва обметати разом і запрасувати на полотнище спідниці (1).

 

 

Волан переднього полотнища спідниці

Припуск по зовнішньому зрізу волана (= більш довгий округлений зріз без контрольної мітки) запрасувати на виворітний бік, підвернути і застрочити в край (2).

 

 

Волан приколоти до поздовжнього зрізу правого верхнього переднього полотнища спідниці лицьовим боком до лицьового боку, контрольна мітка 2, нижній кінець волана сумістити з поперечною міткою. Пришити. На початку і в кінці строчки виконати закріпки (3).

 

 

Припуски шва обметати разом, далі припуск по поздовжньому зрізу полотнища спідниці обметати до низу. Припуски шва запрасувати на полотнище спідниці, припуск по поздовжньому зрізу - на виворітний бік.

 

Яскрава спідниця А-силуету як альтернатива спідниці-олівцю

 

Край розрізу/переднє полотнище спідниці. Для бокового розрізу припуск по правому боковому зрізу переднього полотнища спідниці надсікти біля мітки розрізу (стрілка). Припуск по краю розрізу обметати і запрасувати на виворітний бік (4).

 

 

Пришити праве верхнє переднє полотнище спідниці

Праве верхнє переднє полотнище спідниці накласти на переднє полотнище спідниці лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши лінію згину волана із розміченою лінією шва пришивання на передньому полотнищі спідниці. Уздовж розміченої лінії шва пришивання до поперечної мітки прокласти строчку (стрілка). На початку і в кінці строчки виконати закріпку (5).

 

 

Праве верхнє переднє полотнище спідниці відвернути поверх шва в бік, верхній зріз і правий боковий зріз до мітки розрізу приметати до переднього полотнища спідниці, сумістивши лінії середини переду. Праве верхнє переднє полотнище спідниці вистрочити вздовж шва пришивання планки близько до шва, закріплюючи переднє полотнище спідниці (6).

 

 

Правий боковий шов/внутрішній розріз

Передні полотнища спідниці накласти на заднє полотнище спідниці лицьовим боком до лицьового боку, зшити праві бокові зрізи, при цьому переднє полотнище спідниці закріпити в шві тільки до мітки розрізу (7). Припуски шва обметати і розпрасувати.

 

 

Потайна застібка на блискавку

Припуски по лівих бокових зрізах обметати. Потайну застібку-блискавку розкрити і приколоти верхнім боком вниз на припуск по краю розрізу заднього полотнища спідниці, при цьому зубчики потайної застібки-блискавки мають лежати точно на розміченій лінії шва, верхні зубчики сумістити з розміченою лінією верхнього краю спідниці. Потайну застібку-блискавку пришити впритул до зубчиків спеціальною лапкою швацької машини для потайних застібок-блискавок від верху до мітки розрізу (стрілка) (8).

 

 

Потайну застібку-блискавку закрити. Іншу тасьму застібки-блискавки накласти верхнім боком вниз вздовж краю розрізу переднього полотнища спідниці, вгорі приколоти шпилькою. Потайну застібку-блискавку знову розкрити і пришити від верху до мітки розрізу (стрілка) уздовж переднього краю розрізу (9). Спеціальна лапка швацької машини випрямляє загорнуті зубчики потайної застібки-блискавки.

 

 

Лівий боковий шов

Потайну застібку-блискавку трохи закрити. Заднє полотнище спідниці накласти на переднє полотнище спідниці лицьовим боком до лицьового боку, виконати лівий боковий шов впритул до останніх стібків швів пришивання потайної застібки-блискавки, при цьому кінець застібки-блискавки відвернути в бік (10). На початку і в кінці строчки виконати закріпки. Припуски швів розпрасувати.

 

 

Верхній край спідниці/обшивка

Передню обшивку верхнього зрізу накласти на задню обшивку лицьовим боком до лицьового боку, виконати правий боковий шов симетрично аналогічному шву на спідниці. Припуски шва розпрасувати. Нижній зріз обшивки обметати. Обшивку приколоти до верхнього зрізу спідниці лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши праві бокові шви. Кінці обшивки відвернути, не доходячи по 5 мм до країв розрізу, і приколоти до верхнього зрізу спідниці. Припуски по краях розрізу разом із тасьмами потайної застібки-блискавки відвернути на лицьовий бік і приколоти до верхнього зрізу спідниці поверх обшивки (11).

 

 

Уздовж верхнього зрізу спідниці прокласти строчку. Припуски шва зрізати близько до строчки. Припуски по краях розрізу відвернути на виворітний бік, обшивку заметати на виворітний бік, верхній край спідниці припрасувати і вистрочити на відстані 7 мм. Кінці обшивки підвернути і пришити вручну до тасьм потайної застібки- блискавки (12).

 

 

Підгин низу/розріз

Припуски по поздовжньому зрізу правого верхнього переднього полотнища спідниці по краю внутрішнього розрізу розкласти. Припуск на підгин низу спідниці обметати, запрасувати на виворітний бік і пришити вручну незатягнутими стібками. Припуск по краю розрізу знову відвернути на виворітний бік і аналогічно пришити. Припуск верхнього переднього полотнища спідниці пришити до підгину низу (13).

 

7 способів обробки низу виробу

 

 

Ґудзики

Ґудзики пришити до планки по розмітці.

 

Як пришити ґудзик

 

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Хіт продажу

Накидка із суцільнокроєними рукавами

Розкльошена накидка з суцільнокроєними рукавами досить простора, щоб носити її зверху блейзерів і...

33.50грн.

Зараз переглядають

Купальник закритий

До водних процедур готові! Закритий купальник обкантований уздовж вирізу спереду контрастною...

33.50грн.

Топ розкльошеного силуету з подвійними бретелями

Яскравий принт на злегка розкльошеному топі з глибоким вирізом горловини і подвійними...

33.50грн.