0

Яскрава спідниця А-силуету як альтернатива спідниці-олівцю

Теплими днями навіть в офісі хочеться відчувати трохи більше свободи, а у вільний час мати розкутий і стильний вигляд. Тому місце класичної спідниці-олівець зайняла розкльошена модель А-силуету з двома складками на поясі й максі-планкою по нижньому краю.

 

З ілюстрованим курсом Burda ви з легкістю опануєте виконання прорізних кишень із листочками, розташованих у цих моделях навскіс. Широкі зав'язки на поясі однотонної волошкової спідниці надають їй особливого шарму.

 

Спідниця 101 B Burda 3/2016                             Спідниця 101 A Burda 3/2016

 

Розмір: 36 – 44

 

Вам знадобиться:

Спідниця А: дрібновізерунчаста жакардова тканина 1,20-1,20-1,20-1,45-1,45 м шириною 140 см; флізелін G 785; 1 потайна застібка-блискавка довжиною 22 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання; «чарівна» кравецька крейда.

Спідниця В: поплін 1,40 м шириною 150 см для всіх розмірів; флізелін G 785; 1 потайна застібка-блискавка довжиною 22 см і спеціальна лапка швейної машини для її пришивання; «чарівна» кравецька крейда.

 

Рекомендовані тканини: спідничні тканини, що тримають форму.

 

 

Плани розкладки показують найбільш раціональний спосіб розташування деталей викрійки на тканині. Зверніть увагу на лінії і дані саме для моделей 101 А і 101 В. Деталі паперової викрійки накласти на тканину згідно з планом розкладки і приколоти. Деталі а-с накреслити прямо на тканині.

 


Порада: процес розкрою можна значно спростити, перезнявши мішковину кишені двічі, при цьому 1 раз тільки до розміченої лінії підкладки (= велика і маленька мішковини кишені).


 

1 Переднє полотнище спідниці зі згином 1х

2 Заднє полотнище спідниці зі згином 1х

3 Планка нижнього зрізу переднього полотнища спідниці зі згином 1х

4 Планка нижнього зрізу заднього полотнища спідниці зі згином 1х

5 Велика мішковина кишені 2х

Маленька мішковина кишені 2х

а) 2 листочки довжиною по 17 см і шириною по 4 см, включаючи припуски;

b) пояс довжиною 74-78-82-86-90 см і шириною 8 см, включаючи припуски.

Тільки для спідниці В:

с) 2 зав'язки довжиною по 72-73-74-75-76 см і шириною по 17 см, включаючи припуски.

З прокладки А, В:

а) 2 листочки довжиною по 17 см і шириною по 4 см, включаючи припуски;

b) пояс довжиною 74-78-82-86-90 см і шириною 8 см, включаючи припуски.

 

 

Розкрій

 

Припуски: на шви і по зрізах - 1,5 см. Для деталей а-з припуски вже враховані в наведених розмірах.

 

Лінії швів і розмітка: контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу. На припусках лівих бокових зрізів переднього і заднього полотнищ спідниці біля мітки розрізу для потайної застібки на блискавку виконати надсічки довжиною по 5 мм. На передньому полотнищі спідниці лінії складок і лінії кишені, на планках нижніх зрізів лінії згинів перевести на лицьовий бік великими зметувальними стібками.

 

Прокладка: припрасувати до виворітного боку відповідних деталей крою. Додатково смуги прокладки шириною по бл. 4 см припрасувати до передніх полотнищ спідниці зверху розмітки кишень (виворітний бік).

 

Пошив

 

При зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки.

 

Прорізні кишені з листочками із вшитими кінцями

Кожну листочку скласти уздовж навпіл лицьовим боком назовні і припрасувати. На лицьовому боці переднього полотнища спідниці на відстані по 1 см (= ширина листочки в готовому вигляді) від ліній швів пришивання листочок «чарівною» кравецькою крейдою розмітити лінії суміщення листочок. Складену вдвічі листочку кожної кишені приметати зверху лінії шва пришивання листочки лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши згин листочки з розміченою лінією суміщення, відкриті зрізи листочки спрямовані до бокового зрізу. Велику мішковину кишені приколоти навпроти листочки по лінії шва пришивання мішковини (1).

 

 

Листочку і мішковину кишені пришити по розмітці. Переднє полотнище спідниці розрізати між швами, до кінців швів - навскоси, щоб вийшли маленькі трикутники (2). При цьому не пошкодити листочку і мішковину кишені!

 

 

Листочку відвернути на проріз, мішковину кишені відвернути на виворітний бік. Припрасувати. Меншу мішковину кишені приколоти до припусків шва пришивання листочки (3).

 

 

Мішковину пришити до припусків впритул до шва (4).

 

 

Мішковини кишені відвернути вперед і сколоти (5).

 

 

Маленькі трикутники на кінцях прорізу відвернути на виворітний бік і настрочити на кінці листочки та мішковину точно від кінців одного шва до кінців іншого шва (6). Мішковини кишені зшити і обметати.

 

 

 

 

Складки

На передньому полотнищі спідниці закласти і заколоти складки в напрямі міток-стрілок. Складки заметати вздовж верхнього зрізу переднього полотнища спідниці (7).

 

 

Виточки

Заднє полотнище спідниці скласти по лінії середини кожної виточки лицьовим боком всередину. Сколоти лінії виточки. Виточки зшити, почавши строчку від верхнього зрізу полотнища спідниці. Біля вершини виточки закріпку не виконувати, а туго зв'язати нитки строчки (8). Глибину виточки запрасувати до лінії середини спинки.

 

 

Правий боковий шов

Переднє і заднє полотнища спідниці скласти лицьовими боками, сколоти праві бокові зрізи (контрольна мітка 1). Зшити (9). Припуски шва обметати і розпрасувати.

 

 

Пришити пояс

Пояс скласти уздовж навпіл виворітним боком всередину, згин припрасувати (= верхній край пояса). Пояс знову розкласти. Пояс приколоти до верхнього зрізу спідниці лицьовим боком до лицьового боку. Пришити (10).

Припуски шва запрасувати на пояс (10а). Припуск по іншому поздовжньому зрізу пояса обметати.

 

 

Потайна застібка на блискавку

Застібку-блискавку розкрити і притиснути спіраль нігтем великого пальця так, щоб можна було побачити «лінію шва» між тасьмою і спіраллю. Відкриту застібку-блискавку накласти верхнім боком на заднє полотнище спідниці уздовж краю розрізу (лицьовий бік). Щоб застібка-блискавка була пришита точно по розміченій лінії шва, тасьма застібки-блискавки повинна лежати на відстані 5 мм від краю припуску (= ширина припуску на шов 1,5 см мінус 1 см ширини тасьми). Верхній кінець тасьми застібки-блискавки приколоти до краю припусків, верхні зубчики потайної застібки-блискавки сумістити з верхнім краєм пояса (згин). Нижній кінець тасьми потайної застібки-блискавки виступає за нижній кінець розрізу. Лапку швейної машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки праворуч від голки (11).

 

 

Застібку-блискавку пришити від верху до мітки розрізу. Закрити застібку-блискавку. Другу тасьму застібки-блискавки накласти верхнім боком на переднє полотнище спідниці уздовж краю розрізу (лицьовий бік), верхній кінець тасьми приколоти до верхнього зрізу (12).

 

 

Застібку-блискавку знову відкрити. Лапку швейної машини встановити над застібкою-блискавкою так, щоб спіраль розташовувалася під виїмкою лапки зліва від голки. Застібку-блискавку пришити від верхнього кінця до мітки розрізу (13), потім застібку-блискавку закрити.

 

 

Лівий боковий шов

Ліві бокові зрізи сколоти нижче потайної застібки на блискавку лицьовим боком до лицьового боку, при цьому вільний нижній кінець потайної застібки-блискавки відвернути до країв припусків. Виконати лівий боковий шов від низу впритул до останніх стібків швів пришивання потайної застібки-блискавки (14). Припуски шва обметати і розпрасувати.

 

 

Закінчити пояс

Верхні кінці тасьм потайної застібки-блискавки відвернути вниз. Пояс скласти по припрасованому згину лицьовим боком всередину. Припуски по коротких зрізах пояса підвернути і приколоти до тасьм потайної застібки-блискавки. Внутрішній поздовжній зріз пояса розкласти, не підвертаючи зверху шва пришивання пояса і приколоти (шпильки вколювати впоперек). З лицьового боку прокласти строчку точно в шов пришивання пояса. Короткі зрізи пояса пришити вручну до тасьм потайної застібки-блискавки (15).

 

 

Виконати планку нижнього зрізу спідниці

Планки нижніх зрізів переднього і заднього полотнищ спідниці скласти лицьовими боками, бокові зрізи сколоти (контрольна мітка 2). Зшити (16).

 

 

Припуски швів розпрасувати. Планку скласти по розміченій лінії згину виворітним боком всередину, верхні зрізи планки зметати (17).

 

 

Пришити планку

Планку нижнього зрізу натягнути зверху нижнього зрізу спідниці лицьовим боком до лицьового боку, сумістивши бокові шви спідниці і шви планки. Сколоти нижній зріз спідниці зі зрізами планки. Зшити (18). Припуски шва обметати разом і запрасувати вгору.

 

 

Тільки для спідниці В:

 

Виконати зав'язки 

Кожну зав'язку скласти уздовж навпіл лицьовим боком всередину. Один кінець зав'язки зрізати навскоси. Зшити поздовжні і косі короткі зрізи. Припуски шва зрізати близько до строчки, на кутах - навскоси. Зав'язку вивернути, краї припрасувати. Відкритий кінець зав'язки обметати.

 

Пришити зав'язки

Прямі зрізи зав'язок приколоти зверху бокових швів між верхнім краєм пояса і поставленими поперечними мітками. Для цього потайну застібку-блискавку в лівому боковому шві розкрити і зав'язку приколоти до переднього полотнища спідниці впритул до шва пришивання потайної застібки-блискавки. При цьому зав'язки спрямовані в боки (19). Зав'язки пришити, відвернути вперед зверху швів пришивання і зав'язати.

 

 

1
Поділитись:
+ коментувати

1 Коментар

Одна з найулюбленіших спідниць, обов'язкова таку собі пошию!

Хіт продажу