Поліестер – що за тканина?

Поліестер - поліефірне волокно - найрізноманітніше з усіх синтетичних волокон. Відомі види: тревіра, тергаль, діолен, дакрон. Вперше цей матеріал виробили в 1946 році в одному з міст США. А масове комерційне виробництво поліестеру почалося вже в 60-х роках XX століття.

 

Експерименти з текстилем в британських коледжах моди 

 

З поліестерових тканин можна шити майже всі предмету гардеробу: футболки, блузки, сукні, брюки, плащі, куртки тощо. Найчастіше зустрічаються полотна з домішками поліестеру в тих чи інших пропорціях з натуральними компонентами.

 

Сукня з поліестерового полотна з блискучим принтом (мод. 108 A Burda 6/2017)

 

Властивості

Поліестер дуже міцний, добре закріплює форму при нагріванні, завдяки чому у спідниць із поліефірної тканини добре тримаються складки і плісе. Поліестер практично не мнеться, стійкий до дії світла, не вражається міллю і мікроорганізмами, м'який і гнучкий, малогігроскопічний.

 

Веганська мода: 10 доступних еко-тканин

 

Догляд

Поліестер можна прати за 40° С в пральній машині. Деякі поліефірні волокна переносять навіть 60° С, що зазначається на етикетці. За більш високої температури можуть утворитися зам'яті складки, які дуже важко розпрасувати. Для білих тканин можна застосовувати універсальні миючі засоби, для кольорових рекомендуються засоби для прання делікатних і кольорових тканин.

 

Пуловер зі штучної шкіри зі змішаного поліестеру (мод. 125 Burda 8/2017)

 

Поліестер треба обробляти в центрифузі не насухо, а злегка підсушити: він сохне швидко. Трикотаж із поліефірних волокон слід сушити в розкладеному вигляді. За невисокої температури поліестер можна сушити в сушильному пристрої, але завжди дотримуватися правил догляду, позначених на етикетці, оскільки інакше можуть утворитися складки, яких важко позбутися.

 

Віскоза - найнатуральніша серед хімічних волокон

 

Пуловер з в'язаного поліестерового полотна (мод. 105 A Burda 1/2018)

 

Поліестер не потребує прасування. Якщо воно знадобиться, то користуйтеся тільки помірно нагрітою праскою, встановивши терморегулятор на позначку «шовк», і прасуйте через вологу тканину. Можлива суха чистка.

 

Подобається  0
Поділитись:

Цей блок не удаляти.

Зараз переглядають

Накидка з широкими планками

Шовкова накидка з широкими планками вздовж верхнього краю і прорізів для рук огортає тіло наче м...

0грн.

Блузка-сорочка зі складкою на спинці

Котяться колеса фургона по безкрайній прерії... Що ще потрібно, щоб зануритися в світ пригод?...

49.95грн.