Як пошити пластрон на сорочці

Пластрон (від фр. Plastron - нагрудник) - загальна назва аксесуарів костюма, що закриває шию і груди. Як конструктивний елемент одягу пластрон - це деталь, що закриває зону декольте.

 

 

Розкрій

Ви можете полегшити розкрій передніх деталей пластрона, якщо двічі знімете викрійку з листа викрійок і склеїте деталі по лінії середини переду. Контури деталей викрійки і всі накреслені лінії і розмітку (за винятком лінії напряму позжовжньої нитки) переведіть на виворітний бік деталей крою за допомогою копіювального коліщатка - краще гладкого, без зубчиків (Prym) - і копіювального паперу burda (див. інструкцію на упаковці паперу burda). На спинці виробу і задніх деталях пластрона розмітьте середину маленькими, довжиною бл. 5 мм, стібками в області припуска. На передній деталі з виворітного боку в нижньому кінці шва вшивання пластрона припрасуйте невеликий шматочок флізеліну G 785 розміром бл. 2 х 2 см для зміцнення шва (5). На виробі зшийте плечові зрізи.

 

Пошив

Складіть передні деталі пластрона лицьовими боками, сколіть вздовж лінії середини переду (згин) від поперечної мітки до низу. Зшийте.

 

Складіть передні деталі відповідно уздовж шва/лінії середини переду виворітним боком до виворітного боку. Припрасуйте шов і краї переднього розрізу. Плечові зрізи деталей пластрона, що лежать зверху, відверніть вниз. Плечові зрізи деталей пластрона, що лежать знизу, накладіть на задню деталь пластрона лицьовим боком до лицьового боку. Сколіть плечові зрізи. Зшийте .

 

Припуски швів розпрасуйте. Другу задню деталь пластрона накладіть лицьовим боком до лицьового боку під плечові краї інших передніх деталей пластрона, сколіть плечові шви. Зшийте.

 

 

 

Припуски швів розпрасуйте. Задні деталі пластрона складіть виворітним боком до виворітного боку. Зметайте деталі пластрона уздовж горловини і зрізів вшивання.

 

Вшиваємо пластрон

Спочатку вколіть половину пластрона у виріб від лінії середини переду до лінії середини спинки лицьовим боком до лицьового боку. Вшийте. На початку і в кінці шва виконайте по закріпу.

 

ЕКСТРА порада


У продажу є флізелін G 785 білого, чорного і тілесного кольору. Перш ніж припрасовувати прокладку до прозорих тканин, спробуйте на непотрібному клапті, прокладка якого кольору підійде в даному випадку, тобто не буде просвічувати через тканину. В іншому випадку припрасуйте прокладку так, щоб в кутку зрізу вшивання пластрона вона лежала на переді тільки на ширину 2-3 см


 

Припуски шва переду надсічіть по лінії середини впритул до останнього стібка.

 

 

Потім вколіть у виріб другу половину пластрона від лінії середини переду до лінії середини спинки. Вшийте. Припуски шва вшивання пластрона візьміть разом і обметайте, запрасуйте на виріб. Далі шийте виріб до кінця.

 

 

МАЛЮНКИ: BASSERMANN VERLAG / БЕАТА БРЕМЗЕ, РУТ РАІМАН, ЕЛЬКЕ ТРАЙЕР-ШЕФЕР, ХАЙДЕМАРІ ЕНГЛЕР-ШТАДЕЛЬМАЙЕР.

 

 

 

0
Поділитись:

Хіт продажу

Платье трикотажное с драпировками

Трикотажное платье с узким лифом и летящей юбкой представит любую женскую фигуру в наилучшем...

49.9 грн.

Зараз переглядають

Блуза прямого крою з воланами

Добротна тканина і пишні волани уздовж горловини і країв розрізу на переді роблять лаконічну...

49.9 грн.

Пуловер із в’язаного полотна

В холодний сезон без затишних в’язаних речей не обійтися. Але якщо ви не дуже впевнено тримаєте в...

49.9 грн.